Jaysy-ék esélyei?

Több
11 éve 10 hónapja #19628 Írta: Jaysy
Jaysy-ék esélyei? téma létrehozva Jaysy által

Sziasztok!
Olvasom a forumot már egy ideje.
Agusztusban mennénk ki Stuttgart környékére.
Én Pék-cukrász technikus vagyok aránylag jól beszélek németül.
Menyasszonyom informatikus és idős gondozó végzetsége van és csak kicsit gagyog németül.
Nekem több mint valószínű hogy lesz állásom ( de az a biztos ami elmúlt).
Kezdő tökénk kevés van kb 1500 euro, Ismerősnél laknánk egy darabig de nem szeretnék sokáig.
Így mennénk ki.
Mik az esélyeink így?
Mennyivel lesz drágább az élet ha nem házasásodunk össze mielőtt ki mennénk? (Adó, beteg biztosítás, stb.)

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Kellemes további napot!

U.i.: Én 27 éves vagyok párom 21 éves.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #19671 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jaysy-ék esélyei?

Jaysy írta: Sziasztok!Olvasom a forumot már egy ideje.
Agusztusban mennénk ki Stuttgart környékére.Én Pék-cukrász technikus vagyok aránylag jól beszélek németül.Menyasszonyom informatikus és idős gondozó végzetsége van és csak kicsit gagyog németül.Nekem több mint valószínű hogy lesz állásom ( de az a biztos ami elmúlt).Kezdő tökénk kevés van kb 1500 euro, Ismerősnél laknánk egy darabig de nem szeretnék sokáig.Így mennénk ki.Mik az esélyeink így?Mennyivel lesz drágább az élet ha nem házasásodunk össze mielőtt ki mennénk? (Adó, beteg biztosítás, stb.)Válaszaitokat előre is köszönöm! Kellemes további napot!U.i.: Én 27 éves vagyok párom 21 éves.

Pékként nem leszel soha munkanélküli ha akarsz és szeretsz is dolgozni!! Szinte az egész BRD-ben keresnek embereket. A menyasszonyod milyen **"informatikus"? Mi pontosan a végzettsége? (Jegyzem informatikusokat is keresnek sokat, programmozókat, programfejlesztőket, stb.) Ajánlom hogy előtte házasodjatok össze, több hátrányos dolgot kiküszöbölhettek ezzel. (Betegbiztositás, adó.)


**Sajnos nem egyszer hallom, hogy egy egy gyorstalpaló után, ahol office és windoof tanfolyam van, nem egyszer "informatikai tanfolyamként" hierdetik Mo.-on, de ennek semmi köze az informatikához! Ez csak egyszerű felhasználói képzés! Ma már minden munkavállalónak kell ezeket ismernie, pláne ha nem fizikai dolgozó! Ez ma már semmihez sem elég!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Jaysy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19682 Írta: Jaysy
Jaysy válaszolt a következő témában: Jaysy-ék esélyei?

Köszönöm hogy válaszoltál.
Pontosabban mik azok a hátrányok mert az adóról és a betegbiztosításról tudtam már.
Ezek körülbelül mennyi euro-t jelentenek havonta és még milyen hátrányok vannak?
Párom mérnök informatikus fősuliba jár.
Elfelejtettem említeni hogy én is jártas vagyok számítógépek szervizelésében.
Csak sajnos nincs róla papirom. Nem alap számítógép kezeles hanem gépek javítása.
További kellemes napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27475 Írta: Jaysy
Jaysy válaszolt a következő témában: Jaysy-ék esélyei?

Sziasztok!
Bocsi hogy ide írom de lenne egy kérdésem.
Készülök németországba de sajnos nem tudok a saját szakmámba menni.
Pék- cukrász vagy de sajnos liszt atka allergiám lett ( még várom az utolsó eredményeket de az orvos szerint ne számítsak semmi jóra).
Arra lennék kíváncsi hogy végzettség nélkül lenne e esélyem cnc-forgácsoló münka körben.
Hobby szinten üzöm, azaz nem esek hasra ha egy siemens vagy egy hurco mellé beállítanak dolgozni.
Programozás megy nagyából. de nincs semmilyen végzettségem ebbe az irányba csak egy infós érettségi. tudom hogy kevés. nincsenek nagy álmaim.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
kellemes napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #27477 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jaysy-ék esélyei?

Jaysy írta: Arra lennék kíváncsi hogy végzettség nélkül lenne e esélyem cnc-forgácsoló münka körben. Hobby szinten üzöm, azaz nem esek hasra ha egy siemens vagy egy hurco mellé beállítanak dolgozni. Programozás megy nagyából. de nincs semmilyen végzettségem ebbe az irányba csak egy infós érettségi. tudom hogy kevés. nincsenek nagy álmaim. Válaszaitokat előre is köszönöm.
kellemes napot.

Kedves Jaysy!
Miután folyékonyan megtanultál németül, szerezz egy CNC forgácsoló szakmunkás papirt. Ha ezek megvannak, szinte garantálni tudom, hogy válogathatsz majd a munkalehetöségek között. Mindezek nélkül azonban a cégek már az elején szelektálnak és még csak válaszra sem fognak méltatni. Ne feledd, hogy már a pályázatok beadásánál fontos, hogy megbecsüld a leendö munkaadódat! Ha Te végzettség nélkül (hobby ismeretekell) pályázol ezt minden munkaadó zokon fogja venni, hogy csak ennyire becsülöd öket.....

:S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #27506 Írta: Jaysy
Jaysy válaszolt a következő témában: Jaysy-ék esélyei?

Köszönöm a válaszod.
Sajnos kiderült (Január 3-án, jó az új év :S ) hogy a pék tudásomat és a 6 év munka tapasztalatomat kidobhatom mert allergiás lettem. :angry:
El akarok végezni egy tanfolyamot minél elöbb ( geniuszplus-osat szerintem) . Tudom hogy csak úgy van esélyem.
A német megy szinte mindent megértek csak folyamatosan beszéd okoz némi gondott.
Kb mennyi a kezdő bér ezen a területen? ( nincs sok infóm erről a területről)
Válaszod még egyszer köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!