Rolix-ék esélyei

Több
11 éve 6 hónapja #24789 Írta: Rolix
Rolix-ék esélyei téma létrehozva Rolix által

Sziasztok!
Remélem nem írok rossz topicba.
Elég nagy dilemmában vagyok/vagyunk. Párommal a huszonévesek táborát erősítjük és szeretnék idővel Németországba költözni. Nekem csak egy érettségim van (kereskedelmi suliba jártam), barátnőmnek pedig kéz és lábápoló. Németül úgy-ahogy már beszélünk, de jövő héttől kezdünk el nyelvtanárhoz járni egyénileg, hogy jobban haladjunk és addig nem is indulnánk útnak amíg legalább erős társalgási szintet nem érünk el. Az igazat megvallva, azért nem tanultam ki egy szakmát sem, mert nem tudom melyik lenne ami komolyan érdekel és amivel érnék is valamit a későbbiekben. Én itthon 2 éve, mint eladó dolgozok, így ebben van csak tapasztalatom. A tervem az lenne, hogy az elején elhelyezkednék egy étteremben, kávézóban, mint felszolgáló, vagy hasonló, de akár egy boltba is szívesen elmennék eladónak, árufeltöltőnek pl.: Müller stb. Azt hiszem ezzel is jóval jóval többet kereshetnék, mint itthon. Utána ahogy "öregszem" talán rálelek arra az útra ami nekem jó lesz és kint beiratkozom suliba és szerzek egy normális szakmát. A tanulási vágy meglenne most is, de sajnos sem az itthoni munkabeosztásom, sem a fizetésem miatt nem igazán tehetném meg, hogy egy suliba iratkozzak. Illetve úgymond az időt sem szeretném már húzni, mert úgy érzem minden itthon töltött idő elfecsérelt. Úgy érzem kint jobb sorsunk lenne. Barátnőm is hasonló területeken gondolkodna eleinte, míg nem tudna indítani esetleg egy saját vállalkozást, ahogy itthon is.
Ebben kérném a véleményeteket, hogy van e értelme annak amit tervezünk?!
Tudom, hogy kint is sok a szakképzetlen, munkanélküli ember, de ez ugyan úgy igaz itthon is és tartom magam olyan kitartónak, hogy megálljam a helyem külföldön is. (Remélem nem kapok nagy lehurrogásokat :unsure: :) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24804 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rolix-ék esélyei

Rolix írta: Ebben kérném a véleményeteket, hogy van e értelme annak amit tervezünk?!
Tudom, hogy kint is sok a szakképzetlen, munkanélküli ember, de ez ugyan úgy igaz itthon is és tartom magam olyan kitartónak, hogy megálljam a helyem külföldön is. (Remélem nem kapok nagy lehurrogásokat )

Szerintem senki nem fog lehurrogni! Ha rám hallgatsz akkor
betársulsz a barátnőd vállalkozásába és nem induktok el!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24807 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Rolix-ék esélyei

Barátnöm mükörmös, igy abba nagyon betàrsuln nem tudnék. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #24810 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Rolix-ék esélyei

Rolix írta: Barátnöm mükörmös, igy abba nagyon betàrsuln nem tudnék.

Kedves Rolix ha különbözö okokból nem sikerült eddig használható szakmát tanulnod, milyen csodára vársz Németországban? Hidd el, hogy az esélyed sokkal jobb Mo.-on mert itt nem fognak ingyen képezni. A megélhetés sokkal drágább, és szakma nélkül a kereseted lényegesen alacsonyabb lesz az árakhoz viszonyitva, mint otthon!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #24826 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Rolix-ék esélyei

Miert ne tudnal betarsulni, ha van elegendö töked?
Vesztek meg több gepet asztalt es beallitassz, ha meg csak
kisegitöbe is, hazi asszonyokat, egyetemista lanyokat,
akiket kitanit baratnöd, akik keresnek par oras munkat a nap folyamara.
Ismerek üzletembereket akiknek nem fodrasz a szakmaja, de
beallitott az üzleteibe mestereket es igy rendelkezik több, mint
10 fodrasz szalonnal.
Mert itt szakma nelkül ehen halsz, föleg, ha olyan csapatba kerülsz
ahol a romanok, bulgarok is csak 700-800 Eurot keresnek havonta.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!