Garfi esélyei

Több
10 éve 7 hónapja #33407 Írta: Garfield28
Garfi esélyei téma létrehozva Garfield28 által

Sziasztok!
Abban kérném a kedves hozzászólók segítségét, hogy felmérhessem, hogy milyen esélyekkel indulnék egy németországi munkakeresésben a következő helyzetben:
37 éves nő vagyok közgazdász végzettséggel, jelenleg is pénzügyi területen dolgozom, ám a munkahelyem több mint valószínű, hogy hamarosan megszűnik. Korábban dolgoztam már szállodai recepción is és német varroda magyar leányvállalatánál adminisztratív munkakörben, ahol a német szakszövegeket is fordítanom kellett, valamint időnként tolmácsolni. Egy évet még bő 16 évvel ezelőtt mint Au-pair is eltöltöttem Hamburg mellett, tehát úgy érzem, a német nyelvtudásom megvan a kinti munkákhoz, Viszont azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy az itthon megtanult számviteli és pénzügyi ismeretek nem a kinti törvények és egyebek szerint működik, tehát arról nem is álmodom, hogy ilyen területen tudok elhelyezkedni.
Mégis: mire lenne esélyem, milyen területen vállalhatnék így állást, és kb. milyen jövedelemre lehet számítani ezeknél?
A végső lökést az adná a kimenetelhez, hogy a párom is kiment bő 3 hónapja, ő egy raktárban helyezkedett el, jelenleg a cég által biztosított szálláson lakik. Viszont nekem van egy 11 éves lányom, az apukától elváltam. Tehát nekem nem csak magamat kellene kivinnem, hanem gyerekkel mozognék, amit meg tudok oldani, hogy ha a nyár elejére időzítek, akkor talán itthon a nagyi elvállalja a kezdetekre a gyereket.
Mit javasoltok, hogyan kezdjek hozzá?
Minden hozzászólást és javaslatot szívesen elolvasok, hiszen szeretném a tapasztalataitok alapján belőni, lenne-e esélyem odakint.
Köszönöm
Garfi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33411 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Kedves Garfield!

Sajnálom, hogy a munkahelyeddel kapcsolatban nincsenek jó kilátások!
Az írásodból úgy vettem ki, hogy Németországban is pénzügyi vagy valamilyen adminisztratív területen helyezkednél el! Nem tudok neked egyértelműen pozitív választ adni, mert sajnos nem eszik olyan forrón a kását! Az csak egy dolog, hogy mások a jogszabályok (bár vélhetőek fel hasonlóságok) a szaknyelv ismerete elengedhetetlen. Írtad, hogy dolgoztál német nyelvterületen, használtad otthon a nyelvet, de ez sajnos nem elég. Ide szakismeret kell. Bár a pénzügy területét, azon belül is a könyvelés területét ismerem behatóbban, a szakszavak ismerete és alkalmazása elengedhetetlen. A szakmai tapasztalatod jó, de a közgazdász diplomától önmagában nem esnek hasra a németek! Persze ezzel kapcsolatban biztosan megoszlanak a vélemények, azonban a saját tapasztalataim azt mutatják, hogy a praxis és a jó munkavégzés sokkal többet nyom a latban, mint bármilyen papír felmutatása, ami maximum plusz pont egy állásinterjún!
Szerintem ha mindenképpen a szakmában akarsz maradni, sajátítsd el a szaknyelvet mondjuk egy továbbképzés útján. Sok esetben egy munkahely elcsípéséhez szerencse is kell és egy jó adag szimpátia!

Még régebben készítettek velem egy interjút, pont a munkavállalással kapcsolatban. Ha érdekel, olvasd el:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33412 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Garfield28 írta: Mégis: mire lenne esélyem, milyen területen vállalhatnék így állást, és kb. milyen jövedelemre lehet számítani ezeknél?

Az esélyeid nagyon rosszak, ráadásul a "párod" nem a férjed, így gyermekednek s neked is magatoknak kell gondokodni a betegbiztosításról. Senki nem fog tudni neked irányadó jövedelmet mondani, mert a szakmádban nem fogsz tudni elhelyezkedni. Talán a hegyvidéken, hotelekben kellene körülnézned. Mivel van használjató nyelvudásod ezt ki tudod ott aknázni!

A végső lökést az adná a kimenetelhez, hogy a párom is kiment bő 3 hónapja, ő egy raktárban helyezkedett el, jelenleg a cég által biztosított szálláson lakik. Viszont nekem van egy 11 éves lányom, az apukától elváltam. Tehát nekem nem csak magamat kellene kivinnem, hanem gyerekkel mozognék, amit meg tudok oldani, hogy ha a nyár elejére időzítek, akkor talán itthon a nagyi elvállalja a kezdetekre a gyereket.

Lehet, hogy nem akarod ezt hallani, de ilyen helyzetben egy gyerek óriási hátrány, mert iskolaköteles és ellátandó, ezért nem tudsz megfelelően mobilis lenni, s mindig oda költözni, ahol munka van....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33421 Írta: Garfield28
Garfield28 válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Kedves Mariann!
Köszönöm a lehetőséget, elolvastam az interjút. Nagyon érdekes volt, főleg az a rész, hogy a könyvelésben gyakorlati tapasztalatod ugyan nem volt, mégis úgy gondolták, hogy majd megtanulod. Ez itthon annyira nem jellemző hozzáállás, itthon megnézik a papírt, és nem érdekli őket, hogy amúgy kellemes személyiség vagy, ha nincs papír, nem kellesz. Ezzel akkor találkoztam, amikor még nem volt meg a felsőfokú végzettségem, de folyamatban volt, mégs jó pár helyről elutasítottak.
A szakmai nyelvet a fősulin kénytelenek voltunk megtanulni, kellett a szakmai középfok a diplomához, bár ezt gyakorlatban nem használtam.
Egyébként nem ragaszkodom feltétlen ehhez a területhez, miután dolgoztam már itthon is többféle munkahelyen, sok mindent el tudok képzelni, nem csak egy irodát...
Amit viszont Decotext írt, hogy hátrány a gyerek, ezzel tisztában vagyok. Mégis úgy érzem, hogy annyi embernek sikerül a kijutás, jó néhányan teljes nyelvtudás nélkül is nekivágnak, családdal, gyerekkel együtt, és bejön nekik! Én sem szeretném feladni, a célom jelenleg az, hogy minél több infót összeszedjek ahhoz, hogy ha lépnem kell, tudjam hogy merre hány méter...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33425 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Garfield28 írta: annyi embernek sikerül a kijutás, jó néhányan teljes nyelvtudás nélkül is nekivágnak, családdal, gyerekkel együtt, és bejön nekik!


És nagyon soknak pedig nem !!! Csak öket utána nemigen találod meg a fórumokon, mert ezzel nem szoktak "dicsekedni". Hidd el tapasztalatból beszélek, pedig én ténylegesen perfekt némettel költöztem ide, de azt az elsö idöszakot, amikor a németül még alig tudó feleségem és a németül egyáltalán nem tudó fiam utánam jöttek, nem sírom vissza. Napi 8++ óra munkaidö mellett még a hétköznapi nyavalyákat is intézni (pl. szülöi értekezlet, iskolai dolgok, a gyerek és az asszonypajtás elkísérése az orvoshoz, stb-stb.). Telefonok otthonról a munkahelyre, hogy pl. "itt áll egy fazon az ajtóban és nem értem mit akar" (jó estben csak vízórát jött leolvasni, rosszabb esetben porszívót akart eladni, vagy megtéríteni :laugh: ). Nekem a hajam szála égnek áll manapság, hogy jönnek emberek ezerrel "németül nem tudok, lakásom, állásom nincs, de mindent elvállalok" - mentalitással és utána tele minden fórum, hogy segítsetek. Bocs, ez nem Rád vonatkozott személyesen, csak jelzném, hogy óvatosan kezelje mindenki a mendemondákat. SOK SIKERT !

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33428 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Garfield28 írta: Amit viszont Decotext írt, hogy hátrány a gyerek, ezzel tisztában vagyok. Mégis úgy érzem, hogy annyi embernek sikerül a kijutás, jó néhányan teljes nyelvtudás nélkül is nekivágnak, családdal, gyerekkel együtt, és bejön nekik! Én sem szeretném feladni, a célom jelenleg az, hogy minél több infót összeszedjek ahhoz, hogy ha lépnem kell, tudjam hogy merre hány méter...


Úgy látszik nem az ment át amit gondoltam. Azért irtam, hogy hátrány a gyerek, mert emlitetted, hogy van "nagyszülö" lehetöséged. A gondolatom az volt, hogy elöbb gyerek nélkül kellene kijönnöd és intézni a dolgokat! 1-2 hónap s elö tudod késziteni, hogy a gyerek is ki tudjjon jönni. (Mindez nem fog könnyen menni, de gyerekkel kimondottan nehéz.) Aki családostól, gyerekkel jönnek nekik nincs más lehetöségük! Annak idején mi is 2 sikolás gyerekkel indultunk neki, mert nem volt más választásunk!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!