Garfi esélyei

Több
10 éve 6 hónapja #33431 Írta: Garfield28
Garfield28 válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Kedves Decotext!
Azt hiszem átjött amit írtál, hidd el, hogy én is ettől a lépéstől félek a legjobban, mert a gyerek az nagy falat. Én már éltem kint, és bár nem olyan munkát végeztem, azért beleláttam picit a dolgokba, a fórumokat olvasva pedig még inkább azt mondom, hogy húúúúú.
De ahogy írtam a kezdőben is, azért gondolkodok abban, hogy a jövő nyár elejére időzíteném az egészet, hogy a gyereknek itthon meglegyen a lezárt éve, a nyarat pedig még itthon eltöltheti a mamánál. Ez idő alatt ahogyan te is írtad, én kint "előkészíteném a terepet" arra, hogy csatlakozzon a gyerek is hozzánk.
Azért is olvasok el szívesen minden gondolatot és ötletet ezzel kapcsolatban, hogy hátha jól jön valamelyik...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33438 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Garfield28 írta: De ahogy írtam a kezdőben is, azért gondolkodok abban, hogy a jövő nyár elejére időzíteném az egészet, hogy a gyereknek itthon meglegyen a lezárt éve, a nyarat pedig még itthon eltöltheti a mamánál. Ez idő alatt ahogyan te is írtad, én kint "előkészíteném a terepet" arra, hogy csatlakozzon a gyerek is hozzánk.


Na, fussunk neki még egyszer!
Pont nem így ajánlom! Az nem rossz, hogy az évet zárja Mo.-on, de utána azonnal jöjjön ki veled, ha már mondjuk 10 évesnél idősebb és egyedül lehet már hagyni! A nagy helyzet az az, hogy a nyáron tudna itt németül tanulni amig nem kerül iskolába ismét. (Ha nem tud még jól németül akkor ez szükséges.)** Aztán iskola kezdéskor már nem sok lesz a hátránya... Az sem lenne rossz, ha valamilyen sportklubba vagy egylethez beiratnád az őszig! Fontos hogy néetek között legyen, amíg Te szervezel! (Az igazság az, hogy ha nem tudja a nyelvet akkor e legjobb ha az utolsó magyar iskolai évet megismétli itt kint! Az anyag nagyjából ismert, koncentrálhat a nyelvre.)
Vagy: a gimi végéig maradjon a nagyszülőknél, s csak ezután jöjjön ki. Közben Te itt, kiépítheted a jövőjét!

** A mieink tudtak jól németül, amikor kijöttünk. Évekig járattuk őket, maszek németre még Mo.-on.
(Német anyanyelvű családhoz.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33484 Írta: Garfield28
Garfield28 válaszolt a következő témában: Garfi esélyei

Értem amit írsz, és van is benne logika, köszönöm!
Mindenféleképpen át fogom gondolni ezt a variációt is!
Még egyszer köszi az ötleteket és a hozzászólásokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!