Munkalehetőséget kaptam Németországban

×

Szavazás: 1200 EUR élelmiszerre, ruházatra? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Több mint elég
4 66.7%
Szűkösen de elegendő
2 33.3%
Nem elegendő
Nincs szavazat 0%
Szavazók száma: 6
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4198 Írta: hausengel
Munkalehetőséget kaptam Németországban téma létrehozva hausengel által

Sziasztok!
Munkalehetőséget kaptam kint: a cég fizeti a lakást, rezsit, autót. Elméletileg ezen felül indulásként 1200 Euro fizetést kapok. Két éves kislányommal együtt mennénk. Nem tudom ennyi pénz elég-e élelmiszerre, ruházatra...? A kinti bejelentés után nem tudom mennyi idő, míg a családit megigényelhetem és ennek mennyi az összege?
Válaszotok előre is köszönöm és várom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4206 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Munkalehetőséget kaptam Németországban

Szia!

Én még nem élek kint, de remélhetőleg hamarosan már teljes családdal kimegyünk. Viszont az utóbbi időben folyamatosan a témával foglalkozom + élnek kint barátaink, akikkel napi kapcsolatban vagyunk.
Ha a céged fizet mindent, amit leírtál, akkor az élet egyéb kiadásaira valószínűleg elég ez az összeg. Többnyire hasonló árak vannak, mint itthon (élelmiszer, ruha) és ami a legdrágább, az a lakás. Ha azt nem Neked kell fizetni, az nagyon jó.
A családi pótlék egy gyerekre úgy tudom 186 euró, de jövedelemtől függően van valamennyi kiegészítő pótlék is. Utána tudsz nézni a neten. Lehet, hogy kell várni a folyósításra, de visszamenőleg megkapod. Úgy tudom, amint van bejelentett lakcímed, már igényelheted is.

Nyilván többet tud segíteni bárki, aki már kint él, de kezdetnek talán ez is elég:)

Szép napot!

Márti
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hausengel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!