Anikó esélyei

×

Szavazás: Anikó esélyei (was ended 0000-00-00 00:00:00)

El tudsz helyezkedni angollal
8 61.5%
Nem tudsz elhelyezkedni angollal
5 38.5%
Szavazók száma: 13
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7137 Írta: Ancsika
Anikó esélyei téma létrehozva Ancsika által

Sziasztok!

Vázolnám röviden a helyzetemet, a párom nemrég ment ki Stuttgartba dolgozni. Szeretnék utána menni, de én csak angolul beszélek, bár tanultam németet is de nem beszélem. 24 éves vagyok, bármilyen munka érdekelne. A kérdésem az lenne, angol nyelvel el tudnék-e helyezkedni? Persze ráállnék a német tanulásra is.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7169 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Anikó esélyei

Szia Ancsika!

Csak angollal tuti nem :whistle: de mint írtad, tanultál németet, kicsit rágyúrsz a témára szerintem 1-2 hét és ismét előjönnek a szavak, kifejezések amiket anno megtanultál. Pár hónapja foglalkozok én is ismét nyelvtanulással, igaz van nyelvvizsgám de használat híján sokat kopott. Aztán mikor előszedtem a könyveket sorba jöttek vissza ;) néha már a gondolataimat sem magyarul fogalmazom meg :blush:
Szóval hajrá! ;)

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ancsika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7173 Írta: Kujak
Kujak válaszolt a következő témában: Anikó esélyei

Ráadásul az angol rokon nyelv, sok szó szinte azonos :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ancsika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8004 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Anikó esélyei

Németországban 3. vagy 4. osztálytól kötelező az angol nyelv. És a legtöbb nagyobb cégnél elvárás, sőt külföldi cégek német kirendeltségeinél hallottam már ,hogy ugyanúgy magyarok csak angolul beszéltek először amíg nem tanulták meg a németet.
Ha már korábban tanultál németül ,akkor ahogy Perszike írta, minden hamar visszajön,ha gyakorlod. A lényeg, hogy nem szabad félni attól, hogy esetleg nyelvtanilag hibásan mondod,amit szeretnél. Max. kijavítanak ,de nem rosszindulatból teszik..
Sok sikert kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8005 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Anikó esélyei

Szia Anikó!

Én nem tartom kizártnak, hogy van olyan hely, ahol elég lehet az angol, bár ha valahol angolul tudót keresnek, kimondottan a nyelv miatt, akkor meg lehet jobban preferálnak egy anyanyelvi angolt.
Angollal inkább valami olyan helyet tudok elképzelni, ahol a szakmájában dolgozik az ember, ha olyan az a szakma, pl. multicégeknél, vagy akár kisebb, de nemzetközi cégeknél, de szakmáról nem írtál.

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ancsika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8009 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: Anikó esélyei

Bella írta: Németországban 3. vagy 4. osztálytól kötelező az angol nyelv. És a legtöbb nagyobb cégnél elvárás, sőt külföldi cégek német kirendeltségeinél hallottam már ,hogy ugyanúgy magyarok csak angolul beszéltek először amíg nem tanulták meg a németet.
Ha már korábban tanultál németül ,akkor ahogy Perszike írta, minden hamar visszajön,ha gyakorlod. A lényeg, hogy nem szabad félni attól, hogy esetleg nyelvtanilag hibásan mondod,amit szeretnél. Max. kijavítanak ,de nem rosszindulatból teszik..
Sok sikert kívánok!


Hát, én pont abban reménykedem, hogy lehet olyan állás, ahol a folyékony angollal de német nélkül lehet vmit kezdeni...addog is amíg megtanulok németül. Mondanál tippeket, hogy milyen cégekről hallottál, hogy csak angollal vettek fel emberkéket? Köszi :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ancsika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!