2xKE esélyei

Több
12 éve 6 hónapja #8777 Írta: kelemen73
2xKE esélyei téma létrehozva kelemen73 által

Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi, mekkora esélyünk van a "túlélésre" nálatok, Németországban.
Mindketten 30-asok vagyunk. Jelenleg mindketten egy önkormányzatnál dolgozunk (ketten 170 e Ft nettóért)köztisztviselőként. Nekem a német jobban megy (ebből érettségiztem, és éltem is kinn), közgazdász diplomán lenne (már csak a nyelvvizsga hiányzik) és mérlegképes könyvelő vagyok. A párom cipőipari műszaki technikus, ő is megérteti magát, már dolgozott kinn az építőiparban kb.1. évet. Emellett nagyon ért a számítógépekhez, de nincs róla papír (autodidakta módon, önerőből tanulta, mert nagyon érdekli), újságot szerkeszt, honlapokat készít...stb. Mindkettőnknek van jogsija és saját autónk is. Természetesen "bármilyen" munka érdekel bennünket.
Várjuk az őszinte válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8798 Írta: brie
brie válaszolt a következő témában: 2xKE esélyei

Függetlenül attól, hogy hol élsz - nyelvvizsga!!! és akkor mindjárt van egy diplomád, még ha nem is azzal indulsz el... De miért nem csináltad már meg, ha tudsz németül?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8802 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: 2xKE esélyei

Véleményem szerint addig próbáljatok szerencsét, amíg fiatalok vagytok, és nincsenek kötöttségeitek.
Nettó 170 ezer 2 főre nem olyan összeg, amit nehéz szívvel kellene feladni, ha esetleg idővel mégis hazatérnétek, mert nem válnak be a reményeitek, gondolom ennyiért találnátok állást magatoknak újra.
Ha van némi tartalékotok, hogy addig is megéljetek, amíg nem találtok esetleg állást, akkor hajrá!
Először biztosan nem lesz könnyű, meg hát szerencse is kell, de a legnagyobb része a dolognak rajtatok múlik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8871 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: 2xKE esélyei

Kedves brie!
Sajnos nem volt bátorságom akkor mikor hazajöttem, utána jött a főiskola, azután mérlegképes könyvelőnek iskolázott be a munkáltatóm. Azzal tavaly végeztem. Így viszont eltelt egy csomó idő és azóta csak ritkán van szükségem a németre. Azt remélem, ha kijutunk, esetleg rövid idő alatt "feljövök" egy közép B szintre és meg tudom csinálni a nyelvvizsgát. :whistle:
De előtte ki kell jussunk, ehhez azonban kell állás :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8872 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 2xKE esélyei

kelemen73 írta: Kedves brie!Sajnos nem volt bátorságom akkor mikor hazajöttem, utána jött a főiskola, azután mérlegképes könyvelőnek iskolázott be a munkáltatóm. Azzal tavaly végeztem. Így viszont eltelt egy csomó idő és azóta csak ritkán van szükségem a németre. Azt remélem, ha kijutunk, esetleg rövid idő alatt "feljövök" egy közép B szintre és meg tudom csinálni a nyelvvizsgát. :whistle: De előtte ki kell jussunk, ehhez azonban kell állás :unsure:

Szerintem könyvelőként semmi esélyed, ehez kellene ismerned a német rendszert és törvényeket. Mi a "cipőipari műszaki technikus"? Cipész? Vagy a gyártáshoz szükséges gépek karbantartója, esetleg fejleszője? Mi ez a szakma? Mit csinál?? A számitógépes ismeretek felsorolásánál ez semmi. Én is tudom ezeket csinálni. Ha viszont tud programozni: PROGRAMOZÁSI NYELVEZETEK A-tól Z-ig. < link, (pl: c++, cobol, frontan, GML, java, stb.) és legalább scriptekhez és flash-hez ért, akkor van esélye, kérdés hogy talál e egy céget ahol bizonyíthat!?! Honlapokat ma már bárki készíthet, egy általános editorral.
Saját véleményem: ha állami alkalmazottak vagytok, annál biztosabb munkahelyetek nem lesz, még akkor sem, ha ez kevésnek tűnik! Szerintem nem kevés kettőtöknek az otthoni viszonyokat figyelembe véve!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8929 Írta: kelemen73
kelemen73 válaszolt a következő témában: 2xKE esélyei

Úgy tűnik a párom helyzete megoldódni látszik. Hétfőn indul Frankfurtba, kedden már dolgozik is (ha minden igaz) :) . Építőiparban dolgozik majd, remélem beválik és jövőre már én is kinn lehetek vele. Úgy azért sokkal könnyebb lenne.
Kedves Decotext! Írtam neked privátban, nem tudom, hogy megkaptad-e.
Üdv. kelemen73

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!