Waldorf óvoda, iskola Németországban

  • vivien
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10732 Írta: vivien
Waldorf óvoda, iskola Németországban téma létrehozva vivien által

Kedves ollti és Eva,nagyon örülök,hogy írtatok ezzel kapcsolatban!Eva írta,hogy minőségbeli különbségek vannak iskolák között.Véleményetekre vagyok kiváncsi.Mi itt Budapesten ovi előkészítőbe jártunk ősszel a kispesti Waldorfba.Most a hidegek miatt sajnos kihagyjuk egy ideje,mivel szabadtéri.Nagyon szimpatikus az a hely,egy helyen van az iskola,gimnázium és óvoda.Még nem néztem meg az Eva által küldött oldalt-amit nagyon köszönök-azt szeretném átlátni,hogy mennyire kell figyelni arra,hogy meglegyen a folyamatosság az óvodától a gimnáziumig.Vagyis mennyire gyakori,hogy egy helyen legyen mind a három.És ezek szerint,a színvonalra is figyelni kell.Evatól olvastam evvel kapcsolatban,ollti írnál Te is erről?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • vivien
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10767 Írta: vivien
vivien válaszolt a következő témában: Waldorf óvoda, iskola Németországban

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni Tőletek Waldorf óvodákról,illetve iskolákról.Mire kell számítani,mennyire van túljelentkezés?Az óvoda 3 évesen kezdhető vagy csak 4 évesen?Akinek a gyereke odaajár,elégedett vele?Az iskoláknál mennyire jellemző,hogy együtt van az általános a középiskolával?
Most ezek akérdések jutottak eszembe,remélem írtok!
Vivien

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10777 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Waldorf óvoda, iskola Németországban

Szia Vivien!

Irtad, hogy elolvastad az e temarol irt hozzaszolasaimat, nem is szeretnem megismetelni. Elnezest, ha valamit ismet leirok esetleg.
Szoval: mi 3 eve vagyunk itt, a kislanyom most a 11-be jar. Otthon is Waldorfba jartunk, igy itt is ezzel probalkoztunk. Mar otthonrol irtunk nekik, es nagyon kedvesek voltak,keszsegesen elfogadtak a kislanyomat. Kertek a bizonyitvanyt, illetve az utolso evest. Nekem a nagyobbik lanyom Baden-Württenbergben el, es otthon nemet-magyar szakos diplomat szerzett, igy ö leforditotta a bizonyitvanyt, az osztalytanito meg alairta. Elöny volt, hogy nem kellett evet ismetelni, a következö osztalyba mehetett a kislanyom. Kb ugyanazt tanuljak, csak nemetül, mint otthon. Az elsö evben ingyen jarhatott a kislanyom külön nemetre, a masodikban meg külön oroszra, mert itt orosz a masodik idegen nyelv. Nem feltetlenül azert, mert ez itt regi NDK-s terület, a nagyobbik lanyom azt mondta, Nemetorszagban a török utan az orosz a leggyakoribb idegen nyelv. Az elsö par evben nemigen voltam megelegedve a szinvonallal, de most mar elmentek a rosszabbak, es maradtak a jobbak, igy a szinvonal is emelkedett. A következö evben vagy erettsegis osztalyba kerül a kislanyom, vagy a realschulabschusst csinalhatja meg, mi erettsegizni szeretnenk. Ebben az osztalyban itt is van gyakorlat, a kislanyok ezt egy ovodaban csinalja, nagyon szereti, es igy mar a fel varos gyerekeit ismeri.
Penz: az elejen, amikor meg nem volt,illetve keves volt a jövedelmünk, kertük, hogy ne fizessünk sokat, es ök ajanlottak egy nagyon alacsony összeget. Most mar van jövedelmünk rendesen, es igy jelenleg kb 80 eurot fizetünk havonta. Ez termerszetesen iskolankent elterhet.
Az oroszrol meg annyit, hogy azt mondta a tanar, hogy majd felkesziti öket az erettsegire, ne feljünk. Megkerdeztük, nem lehetne.e a magyar a masodik idegen nyelv, de sajnos nem lehetett. Mi otthon idegen nyelvkent nemetet es angolt tanultunk.
Meg a kerdesedre, hogy itt termeszetesen együtt van az egesz iskola, vegig. Az ovodarol nem tudok mondani semmit, mert otthon sem jartunk oda - az obudai Waldorf ovoda nem nyerte meg a tetszesemet. Itt meg nem került ra sor.
Ha tudok meg valamit segiteni, csak kerdezz nyugodtan

szia: Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • vivien
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10828 Írta: vivien
vivien válaszolt a következő témában: Waldorf óvoda, iskola Németországban

Szia Eva!
Örömmel olvastam a válaszod.Kislányom 3 éves,még nem kezdte el az óvodát.Én nagyon szimpatizálok a Waldorf oktatással,de a családban rajtam kivül még nem mindenki.Kicsit még győzködnöm kell Őket.Inkább fórumokat olvastam ,onnan vannak információim.Nem tudom melyik könyvet olvassam el,amelyik segítene az otthoni gyereknevelésben is.Tudnál segíteni,tanácsot adni?
Szia:VIvien

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10833 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Waldorf óvoda, iskola Németországban

Szia Vivien!
Ne haragudj, de ebben nem tudok segiteni. Valoszinüleg egesz mas könyveket olvastam, mint amire Neked szükseged lehet. Es a kisebbik lanyom is 17 eves mar, nem is igen emlekszem, milyen könyvek voltak akkor.
Egy biztos, nem vittem tulzasba az elmeleteket.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15397 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Waldorf óvoda, iskola Németországban

Szia Vivien!!
Mi nem tudatosan választottuk a Waldorf ovit,hanem ez volt hozzánk legközelebb így ide írattuk be...Meg vagyok vele elégedve de szerintem nem az a fontos ,hogy a gyerek milyen oviba jár hanem az,hogy érzi magát a társaival és szerintem ovónő függő minden..A suli is tanár függő...Lehet akármilyen ultramodern az iskola ha a tanárok nem tudják rendesen megtanítani a gyerekeknek a tananyagot rendesen....Nekem ez a véleményem....A szakkönyvvel kapcsolatban ami a gyereknevelésről szól: Az is egy irányvonal de szerintem minden gyerek más és más. Lehet ami az egyik gyereknél beválik az a másiknál nem...Szerintem a gyereknevelés ösztönösen jön a szülőkből mert a szülő az ,aki ismeri a saját gyerekét és tudja mik azok a praktikák amiket alkalmazni tud nála...Én sose adtam arra,hogy valaki leírja mit hogy kell csinálni mert az én gyerekenél az tuti nem jön be és nem is akarok mások által leírt elvileg okosságot ráerőltetni a gyerekeimre....Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!