ADR, GKI és PAV II

  • WgD
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20437 Írta: WgD
ADR, GKI és PAV II téma létrehozva WgD által

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy Németországban elfogadják-e az itthon megszerzett ADR-t, GKI és PÁV II vizsgákat? A párom most csinálja az "E" kategóriát, és ezek szükségesek még hozzá. Írtam már a Nemzeti Közlekedési Hatóság Közúti Gépjármű-közlekedési Hivatal Képzési és Vizsgáztatási Főosztály-nak, de ők nem tudják a választ, kérdeztem autósiskolákat is, ők sem tudják, gondoltam van olyan köztetek, aki itthon szerezte meg ezeket a vizsgákat.

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20438 Írta: gabor0126
gabor0126 válaszolt a következő témában: ADR, GKI és PAV II

Szia!

Állítólag elfogadják, eu konform a bizonyítvány. Ne az NKH-nál érdeklödjetek, mert hülyeségeket beszélnek, jobb ha soför kollégák tapasztalataira hagyatkoztok, talán Ők a kiskapukat is tudják!

Üdv! Gábor
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20439 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: ADR, GKI és PAV II

Szia WgD,

Csak a GKI részét tudom, mivel a párom nemrégen végezte ezt el.

Neki régi , közel 20 éves az E kategóriás jogsija, így Neki a GKI alapképzést nem, csak a továbbképzést kellett megcsinálnia. A vizsga után kb. egy héttel kézhez kapta a nemzetközi fuvarozói jogosítványát Minta itt! , mellyel bementünk a Nemzetközi közlekedési hatóság területileg illetékes irodájába.

Ott bemutattuk a dokumentumait, kitöltöttünk egy papírt, lefotózták a férjemet, befizettünk 7.700,- Ft-ot ( 2012.február) és kértük, hogy lakcímre küldjék ki a tachográfkártyát. 10 nap múlva megkaptuk.

Digitális tachográfkártya igénylésről itt olvashatsz

Csak ezzel tud árufuvarozást vállalni a párod, e nélkül ne is induljon el.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20442 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: ADR, GKI és PAV II

Szilvi írta: Szia WgD,

Csak a GKI részét tudom, mivel a párom nemrégen végezte ezt el.

Neki régi , közel 20 éves az E kategóriás jogsija, így Neki a GKI alapképzést nem, csak a továbbképzést kellett megcsinálnia. A vizsga után kb. egy héttel kézhez kapta a nemzetközi fuvarozói jogosítványát Minta itt! , mellyel bementünk a Nemzetközi közlekedési hatóság területileg illetékes irodájába.

Ott bemutattuk a dokumentumait, kitöltöttünk egy papírt, lefotózták a férjemet, befizettünk 7.700,- Ft-ot ( 2012.február) és kértük, hogy lakcímre küldjék ki a tachográfkártyát. 10 nap múlva megkaptuk.

Digitális tachográfkártya igénylésről itt olvashatsz

Csak ezzel tud árufuvarozást vállalni a párod, e nélkül ne is induljon el.

A "GKI" csak 2014 09. 09.-től kötelező. Addig elég a régi "Nemzetközi Árufuvarozói
Igazolvány". Addig még van két év + egy kicsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20443 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: ADR, GKI és PAV II

Szilvi írta: Szia WgD,

Csak a GKI részét tudom, mivel a párom nemrégen végezte ezt el.

Neki régi , közel 20 éves az E kategóriás jogsija, így Neki a GKI alapképzést nem, csak a továbbképzést kellett megcsinálnia. A vizsga után kb. egy héttel kézhez kapta a nemzetközi fuvarozói jogosítványát Minta itt! , mellyel bementünk a Nemzetközi közlekedési hatóság területileg illetékes irodájába.

Ott bemutattuk a dokumentumait, kitöltöttünk egy papírt, lefotózták a férjemet, befizettünk 7.700,- Ft-ot ( 2012.február) és kértük, hogy lakcímre küldjék ki a tachográfkártyát. 10 nap múlva megkaptuk.


Csak ezzel tud árufuvarozást vállalni a párod, e nélkül ne is induljon el.


Ja, és minden más okmányt is elfogadnak, amennyiben érvényes. A PÁV I.II. meg x az csak "magyar" sajátosság. Itt a kutyát nem érdekli.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: WgD

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!