Nyolcadikos beiskolázása

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2386 Írta: tomi1974
Nyolcadikos beiskolázása téma létrehozva tomi1974 által

A lányom idén nyolcadikos de szeretnénk kihozni őt Németországba. Abban kérem a segíségeteket, hogy miként kell elinditanom itt a sulit, kezdje ujra a nyolcat vagy inkább fejezze be otthon. Én úgy hallottam hogy itt ugyis meg kell ismételnie az utolso évet. Na meg nem is beszél németül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mmarti
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2404 Írta: mmarti
mmarti válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Szia. Ez nem egyszerű,de olvasgattam itt írásokat a suliról. Ha az erdményei jók,már gimibe is járhat 11 évesen. Nálunk se jobb a helyzet,a kicsi elsős otthon. Tanulják a nyelvet,és jövőre kezdik előről azt az évet,ami otthon abbamaradt-gondolom.Nagy dilemma ez,de az az 1 év nem olyan nagy idő,ahhoz képest,hogy otthon lassan nagymama korukig tanulnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2410 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

mmarti írta: Szia. Ha az erdményei jók,már gimibe is járhat 11 évesen.


Hiába jók az eredményei (én lányom kitűnő ) mégsem vették fel se a gimibe, se a reálschuléba a hiányos nyelvtudása miatt.
Viszont felvették a hauptschuleba, ami ugyan nem ad érettségit, de nyelvtanulás céljából itt is jó neki. Remélem jövő szeptembertől már átmehet valamelyik másik iskolába.

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2411 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Szia
Az én lányom végzett otthon a nyolcadikkal de a nyelv miatt itt
újra kell járnia.És le kell tudnia tenni egy vizsgát mert anélkül nem mehet középiskolába.Ezért én angol nyelvű iskolába írattam be mert otthon azt tanult. Igaz hogy sokba kerül de mellette tanul németet és spanyolt is. És nemzetközi érettségit ad ami megint jó ha netalán visszaköltözünk vagy esetleg máshová.
üdv:
Dani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mmarti
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2412 Írta: mmarti
mmarti válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Na.Az legalább jó,hogy van esély átmenni erősebb iskolatípusba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2429 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Akkor szerinted azért járja ki otthon a nyolcadikat vagy nem érdemes ,nem találom a kérdőjelet,
Nos a férjem lánya is angolt tanul de az amit ott tanitanak nagyon gyenge és ráadásul mivel a gyerek nagyon nem szeret otthon lenni ezért már most az iskolakezdés harnadik havában már 5 ből bukásra áll. Teljesen tanácstalan vagyok,de a gyereknek jőnni kell mert az annya nem bir vele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!