Nyolcadikos beiskolázása

Több
12 éve 1 hónapja #17637 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Sziasztok!
A fiam idén fejezi be a 8.-at Magyarországon. Mi 3 hét múlva költözünk ki családostól Rosenheim környékére. A nagy fiam rokonoknál marad arra 1,5 hónapra. Szerettem volna már őt is kivinni - előrehozott vizsgák stb. előbb elengedték volna a suliból -, de ő a társaival akar ballagni. Szóval szeptembertől hova tudom íratni? Vannak kint kifejezetten nyelviskolák, ahol nappali tagozaton csak nyelvet tanul, és esetleg utána mehet a nálunk középiskolának megfelelő suliba, vagy írassam be újra nyolcadikosnak kint egy normál suliba, és után tovább tanulhat. Nem is igazán értem a kinti oktatási rendszert. Ha jól értelmeztem ott az alap (általános) suli 10 éves korig van, és már 5.-től megvan az ún. tagozódás, hogy később várhatóan milyen szinten tanul tovább a gyerek? Szakmunkás, szakközép, vagy gimnázium? Esetleg egyszerűen arról van szó, hogy ott mindenki úgy megy tovább 4. után, mint nálunk ismert 8 osztályos gimnáziumba? Grundschule (6-10 év), középiskola alsó tagozat (Szekunder I. - 10-től 15 éves korig), aztán szintén középiskola (Hauptschule), ami szintén 5-9. osztályig, aztán ott a Realschule, ami szintén 5-10. osztályig tart, az itt szerzett bizonyítvány még mindig csak szakma tanulására elég. Végül írja a Gymnasium-ot, ahol szintén az 5. osztálytól a 13. osztályig tanul a gyerek, és ezzel mehet főiskolára, egyetemre. Ezeket az infókat az Euvonalról szedtem le. Most mondja meg valaki, hogy az utolsó 3 felsorolt suli közül hova kell, vagy lehet beíratnom a 14 -éves (8.-at végzett) fiamat szeptembertől? Vagy egy 1 éves nyelviskola után ott is kezdhet valami szakmát tanulni, vagy felvételizhet gimnáziumba? Itt egy gimnázium biológia szakos osztályába nyer felvételt várhatóan.
Köszi a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17641 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Szia Zsebi,
az elmúlt napokban te vagy a harmadik,akinek leírom,minden német tartománynak eltérő az oktatási rendszere és hogy a legegyszerűbb,ha helyben érdeklődsz.
Minden nagyobb város honlapján olvashatod az egészet, szépséges táblázatokkal megspékelve.
Két esetet írok, Bremenből:
A fiam nem beszélt egyáltalán németül, beiskolázták egy életkorának megfelelő osztályba,ámde külön németet tanul,vagyis az osztályával eleinte csak a szünetekben és pár órán volt. Ahogyan egyre jobban beszél,engedik többet a többiekhez.Én hatodikba szerettem volna annak idején tenni,de mondták semmi gond,hetedikes az amúgy is hetedikes gyerek. Még van ideje bőven,de mindenképpen ez az évet ismételni fogjuk,mert itt a hetedik vízválasztó.
Barátnőm orosz,az ő lánya a fiaddal egyidős,három hónapig tanult intenzíven annak idején Moszkvában,ha mondd neked valamit A2 szinten volt. Ő is olyan suliba került,mint a fiam,de már iránytják át a gimnáziumi osztályba.
Innen nézve azt gondolom,hogy a német oktatási rendszert otthonról ne akard megérteni,ha vége a sulinak jöjjön a fiú,itt amúgy is javában tartani fog a tanítás még.Amint bejelented lakcímre,már keresni is fogják,mert tanköteles.Tehát írány a mélyvíz.
Tehát:adott: város oktatási osztály.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17642 Írta: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17683 Írta: ZSEBI
ZSEBI válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Kedves Tímea!
Nagyon köszönöm a választ! Már egyébként is terveztem a gyerkőcnek a "mély vizet", mert találtam egy júliusban induló nyelvi nyári kurzust kinti lakhelyünktől 5 km-re, ami augusztus végéig tart heti 2 alkalommal, és mehet a férjemmel együtt. Így már nem indul teljes süketen szeptemberben.
Szia: Zsebi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17716 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Zsebi,
én a mélyvíz alatt a következőt értettem:most kurzus azonnal,plusz németre állítani az összes csatornát - TV,Rádió,net.Akár Németo-ból is rendelhetsz könyvet,pl.: Planet a Huebertől. Nyáron pedig irány az iskola itt. A heti két alkalom nem elég.Ahhoz,hogy gyorsan tanuljon,ez elején még a csapból is németnek kellene ömleni. Ez most nem azt jelenti,mint amikor otthon tanult és sikerült egy szódolgozat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #17717 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Nyolcadikos beiskolázása

Zsebinek:

www.cornelsen.de/prima/
www.hueber.de/huebershop/detail.html?act...=472986&p=472986

A következőket pedig az itteni nyelvtanárom segítette: :)
Außerdem habe ich noch ein paar Links, die vielleicht interessant sind:
www.unterrichtsmaterial-schule.de/unterrichtsmaterial1.shtml (diese Seite ist sehr gut für Kinder, die habe ich auch schon ausprobiert )
www.graf-gutfreund.at/ (österreichisch, aber das ist okay :lol: )
www.nthuleen.com/teach.html (hier ist viel Englisch, aber fast alles ist zweisprachig, besonders die Übungen, sie haben auch oft Lösungen)
www.deutsch-arbeitsblaetter.de/
www.deutschunddeutlich.de/ (hier muss man sehr genau gucken, einiges ist sehr schwierig und speziell).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!