Gimnázium Németország

Több
10 éve 9 hónapja #32140 Írta: Heditta
Gimnázium Németország téma létrehozva Heditta által

Sziasztok!
Akik gimnazista gyerekkel jöttek ki, tudnak-e nekem tanácsot adni..... csak 1 gimibe adjuk le a jelentkezést vagy többe? Mi itt a szokás?
Köszönöm! H

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32144 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gimnázium Németország

Heditta írta: Akik gimnazista gyerekkel jöttek ki, tudnak-e nekem tanácsot adni..... csak 1 gimibe adjuk le a jelentkezést vagy többe? Mi itt a szokás?

A gyereket itt is csak egy gimibe szokták járatni! Elég ha
a lakhelyedhez közel levő gimnáziumba bejelented.
:chuckle:

Itt nem mindenki érettségzik, mint ahogy Mo.-on szkás. Igaz, itt nem is ér
semmit, legfeljebb ha valaki tovább akar tanulni.... Mo.-on sokan mennek
el dolgozni érettségivel, de szakma nélkül! Na, itt Németországban ez nem megy!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32147 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Gimnázium Németország

Pár tipp és pár kérdés, mielőtt gimibe iratnátok be a gyermeket,érdemes átgondolni:
Magyarországon német nyelvű suliba járt? vagy anyanyelvi szinten beszéli a németet? Angolt is tanult?
Az átlag jegye 2,33 és 2,66 között volt?
Itt már az általános iskolában elkezdik az angol nyelvet.
Gimiben még egyet fel kell vennie. Ez a gyermekednek már 3 idegen nyelv lenne. Meg tud birkózni vele? + a tananyaggal nem az anyanyelvén?
Ha az átlaga 2,66 alatt volt -tartományonként változik az előírás - akkor külön vizsgával felvételizhet.
Csak tájékoztatásul írtam ide ezeket, nem tudom ,mennyire vagy ebben jártas, mert itt nem úgy működik, hogyha Magyarországon gimibe járt, akkor itt automatikusan felveszik bármilyen átlaggal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32157 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Gimnázium Németország

Köszönöm a segítségeteket!
Igen, ezekkel tisztában vagyunk, ezekkel nem lesz gond. Neki ez a SZAKMA amivel foglalkozni akar. Mivel nem tudunk "nyelv" szakközépiskoláról, ezért járt Mo-on is gimibe.
akkor 1 gimibe jelentkezés leadva! Thx :whew:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39539 Írta: totboz
totboz válaszolt a következő témában: Gimnázium Németország

Sziasztok!

16éves vagyok és itthon Magyarországon már elkezdtem egy gimnáziumot, viszont most végre kitudunk költözni Németországba, München környékén valamelyik városba, faluba. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnák jelentkezni németországi gimnáziumba? Mi ennek a menete? :) Esetleg valaki tud Münchenben vagy környékén középiskolát? A nyelv nem probléma, voltam Németországban cserediák, angol és német nyelv egyaránt megy. Előre is köszönöm a segítséget és remélem, hogy jó helyre írtam kérdésem! :)

Üdv, Toto!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39542 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gimnázium Németország

Kedves Toto,
nem akarlak rögtön ledorongolni, de ez csak a zsenge korod miatt van. Gondolhatod, hogy csak Münchenben has per kábé 32 gimnázium van, a környékbeli városokról, falvakról nem is beszélve. Elöször is tudnod kéne, hogy hova költöztök, mert mondjuk Gröbenzellböl biztos nem fogsz tudni Feldkirchenbe suliba járni, pedig mindkettö Münchenhez tartozik... :-) Arról nem is beszélve, hogy itt is van egyfajta körzeti hovatartozás szerinti beiskolázás.
A következö lépés pedig az lesz, hogy miután azt írod "a nyelv nem probléma" (és remélem a "tudnák" csak elírás... :-( ) bepötyögöd a Gugliba, hogy "Gymnasium X-falva", kiválasztod a környékbeli sulikból a szakirányok (pl. gimiknél az oktatott nyelvek vagy spec. tantárgyak) szerint szimpatikusakat, majd írsz nekik egy rövid emailt, hogy most fogsz odaköltözni, hozzájuk szeretnél járni, mi a teendö.... Ugye milyen egyszerü ?

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!