Évismétlés

Több
10 éve 8 hónapja #32715 Írta: Papen75
Évismétlés téma létrehozva Papen75 által

Sziasztok!
Mi jövő nyáron szándékozunk a 10 éves fiammal csatlakozni a férjemhez Haushamba. A fiam kitűnő tanuló, és az iskolában tanulja 1 osztálytól a német nyelvet. Igaz, eddig csak heti 1 órában, szeptembertől 2 órában fogja. Én szeptembertől fogok német tanfolyamra járni. A férjem nem nagyon beszéli a nyelvet. Én is hallottam már arról, hogy milyen nagy különbség van a magyar és a német oktatás között. Olvastam olyan hozzászólást is. hogy nem kell, hogy évet ismételjen a gyerek (ha jó tanuló itt Magyarországon), mert utol fogja érni a többieket. Ha meg mégis lemaradna, elég akkor évet ismételnie kint. Hát én is gondolkodom.... Mi lenne a számára a jobb? Kitűnő tanulóként évet ismételtetni vele vagy kivárni, hogy mi lesz az első kint eltöltött tanév végén? A fiam az utóbbi lehetőséget szeretné...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32716 Írta: kdkrisz
kdkrisz válaszolt a következő témában: Évismétlés

Szia!
Ha jól tanul a fiad nem hiszem, hogy szükség lesz év ismétlésre. Az én fiam nyolc éves, tavaly novemberben jöttünk ki, úgy, hogy a fiam tanult már előtte is németül,de csak két évet. Nem tudtam, melyik osztályba fog járni ezért mivel Magyarországon elsős volt én is úgy gondoltam neki évet kell ismételnie, így rögtön az első osztályba jelentkeztünk. Talán ha két napja járt oda mikor mondta a tanárnője, hogy holnaptól a fiam másodikos lesz, mert olyan okos, hogy kár lenne ha lemaradna. Gondoltam, ha így folytatjuk egy hét alatt végzünk a Volksschule-val. :) Mivel folyamatosan tanították külön németül is így abban is nagyon szépen kezd felzárkózni. Ne aggódj, a tanárok biztos nem hagyják, hogy feleslegesen lemaradjon! Itt szinte mindenhol nagyon kedvesek és segítőkészek! Bíz bennük! Sok sikert a fiadnak!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HelgaL, Papen75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32717 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Évismétlés

Papen75 írta: Mi lenne a számára a jobb? Kitűnő tanulóként évet ismételtetni vele vagy kivárni, hogy mi lesz az első kint eltöltött tanév végén? A fiam az utóbbi lehetőséget szeretné...

Szerintem ismételje meg az évet. **Könnyü, stresszmentes
beilleszkedése lesz! Nektek sokkal nehezebb lesz!
Nem tudtok neki sem segiteni, sem a saját nyelvtudásotok
nem elég!

**Ne feledd, nem csak a nyelvröl van szó! Más az anyag, más az oktatás, más a rendszer!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Papen75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32722 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Évismétlés

Kdkrisz: Örülök, hogy a fiadnak nem kell évet ismételnie, hanem folytathatja ott, ahol abbahagyta :-)
Az én fiam önbizalmának nem tenne jót, ha azután, hogy éveken keresztül osztályelső volt, most évet kellene ismételnie. A tanulástól nem féltem, csak a beilleszkedéstől. Elég érzékeny gyerek. De végülis meg kell tanulnia erősebbnek lenni. És próbálom minél jobban felkészíteni a változásra (bár még én sem tudom, hogy mire is kell).És ahogy Decotext jól jelezte, én is félek attól, hogy mi nem tudunk majd eléggé segíteni neki a kevés nyelvtudásunk miatt. Bár még van egy évem tanulni a nyelvet, a férjem is fog kint fejlődni.Ti hogy érzitek kint magatokat? A fiad könnyen barátkozik? Van már barátja? Azt mondják, hogy a németek nem olyan barátkozósak, mint mi magyarok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja #32749 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Évismétlés

szia, mi tavaly augusztusban jöttünk ki. A lányaim Mo.on elvégezték az elsőt, viszont németül kb. 50 szót tudtak. Amikor mentem beiratni őket a suliba, akkor egyből 2. osztályba akarták tenni őket, de én mondtam,hogy szeretném, ha ismételnének. Nem is volt belőle gond. Könnyen be tudtak illeszkedni, a tananyag már ismerős volt, így jobban tudtak a nyelvre koncentrálni. Én nem bánom, hogy ismételtek.
Az egyik ismerősünk lánya 4. osztályos volt, amikor kijöttek, és őt 6. osztályba tették itt. viszont szinte csak a németet tanulták. abban az iskolában van külön osztály a külföldi, németül nem beszélő gyerekeknek. Ők is elégedettek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32774 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Évismétlés

Szia Ravi 79! Hát, igen. Szét kell nézni az iskolák között is. Mindegyik egy kicsit mást nyújt. Hogyhogy a 6. osztályba került a kislány? Volt valami szintfelmérő, ami miatt így döntött a német tanár? Azt hallottam, hogy állítólag a magyar gyerekek előrébb járnak az oktatásban, de ennyire? Jó, hogy ennyire külön foglalkoznak a külföldi gyerekekkel? Könnyebbnek biztosan könnyebb nekik a nyelv és a barátkozás (nem német gyerekekel) szempontjából is.
De a beilleszkedést a német gyerekek közé nem nehezíti meg? Bár, ez egy átmenet is lehet nekik :-)
Hát vannak lehetőségek az oktatásban :-)
Ikrek a lányaid?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!