Évismétlés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #32776 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Évismétlés

Papen75 írta: Az én fiam önbizalmának nem tenne jót, ha azután, hogy éveken keresztül osztályelső volt, most évet kellene ismételnie..


No, ez lenne a legkisebb baj, amit simán kiheverne! Tulajdonképpen Te döntesz! Egy dologról azonban megfeledkezel. Az anyag összességében hasonló mint a magyar, (itt is 2x2=4) , de az oktatás teljesen más struktúrában és követelési rendszerben folyik amit nem fog érteni. (Arról nem is beszelve hogy a történelem és az irodalom az teljesen más.) Ezért ha a felsöbb osztályba erölteted, le fog maradni. (Nagyon le fog maradni s ez mégjobban megtorpedózza az önérzetét.**) Gondolj bele, hogy egy teljesen új anyagot egy teljesen idegen nyelven kell megértenie és ezen beül még jó teljesitményt is felmutatnia! Na, majd eldöntöd, de szerintem ilyen fontos dolognál nehogy már egy gyerek önérzete vagy hangulata legyen a döntö!

** Ez milyen értékrendszer egy ilyen életbevágóan fontos dolognál? Próbálj meg racionálisan dönteni, s ne érzelmi alapon inditsátok el egy vadidegen környezetben....!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32779 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Évismétlés

Sziasztok! Mi mindkét módszert kipróbáltuk és mindegyik bevált. A lányom nyelvtudás nélkül bekerült egy rendes német osztályba és évet sem ismételt, ötödikes lett. Nem mi akartuk így, de csak erre volt lehetőség. Sokat foglalkoztak vele külön, és a második félévben már rendesen rész tudott venni minden órán, év végén minden tantárgyból lett osztályozva. A fiamnak ismételni kellett a 10. osztályt, mivel év végén vizsgázni kell. Ő egy integrációs osztályba járt fél évig, utánna a rendes 10-be, velük vizsgázott le, és most kezdte a gimnáziumban a 11. osztályt. Nekünk egyik gyereknél sem volt választási lehetőségünk, de jó volt így.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #32795 Írta: Papen75
Papen75 válaszolt a következő témában: Évismétlés

Szia Decotext! Nem, nem a fiam fogja eldönteni, hogy mi legyen, hanem én! Csak az Ő véleményét is megkérdeztem. Végülis Őt is érinti a dolog... :-) Ezek a mondatok inkább csak gondolatok voltak, amiken "hangosan" gondolkodtam :-)
Sok mindenkinek bevált, hogy nem ismételtetett évet a gyerekkel. Valakinek (gondolom a környezetedben van egy jó pár ilyen család is) az válik be, ha a gyerek kezdéskor évet ismétel. Minden gyerek más, minden család más, minden iskola más. Teljesen értem az érveidet és nagy részében egyet is értek veled! Idegen nyelven, idegen anyagot nehéz megtanulni. Nem a fiam önérzete alapján fogok dönteni, csak latolgatom a lehetőségeket. És van még időm dönteni. Köszönöm a hozzászólásodat! :-) Hisz azért írtam erre az oldalra, mert a tapasztalatokra voltam kíváncsi. Pro és kontra.
És tisztul a kép... :-) Szép napot neked! Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #32798 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Évismétlés

ancsa10 írta: A lányom nyelvtudás nélkül bekerült egy rendes német osztályba és évet sem ismételt, ötödikes lett. Nem mi akartuk így, de csak erre volt lehetőség. Sokat foglalkoztak vele külön, és a második félévben már rendesen rész tudott venni minden órán, év végén minden tantárgyból lett osztályozva.


Természetesen van ilyen is, de a legtöbb helyen ezt nem tudják megtenni, mert nincs megfelelö kapacitás pedagógusi oldalon! Ez sajnos ritkaság, ezért nem nagyon vehetö figyelembe, általános tanácsként! Sajnos van sokkal rosszabb megoldás is. Egy kölni ismerösöm lánya sem ismételt és egy 16 gyerekböl álló osztályba jár, ahol 4 (NÉGY!) német gyerek van, a többi a világ sok országából száromzik: török, arab, most 1 magyar, stb. Egy ilyen osztályban sajnos a német is elsikkad, mert a szünetekben 700 nyelven beszélget a gyereksereg.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33409 Írta: Gibu
Gibu válaszolt a következő témában: Évismétlés

Sziasztok! Januárban költöznénk Németországba. A fiam 13 éves. Kicsit nehezen igazodom el az iskolák között, de azt már eldöntöttük, hogy a 6. osztályt újra járná. Akinek van tapasztalata, információja Heilbronnról, Suttgartról iskoláztatási szempontból, kérem, írjon. Minden információ érdekelne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33419 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Évismétlés

Gibu írta: Sziasztok! Januárban költöznénk Németországba. A fiam 13 éves. Kicsit nehezen igazodom el az iskolák között, de azt már eldöntöttük, hogy a 6. osztályt újra járná. Akinek van tapasztalata, információja Heilbronnról, Suttgartról iskoláztatási szempontból, kérem, írjon. Minden információ érdekelne.


Az iskolakötelezttség országos, semmi különbség sincs Berlinben, Hamburgban, Suttgarban vagy Helibronnban.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!