Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

Több
8 éve 1 hónapja #39949 Írta: gbalazs
Máltai szeretetszolgálat tanfolyam téma létrehozva gbalazs által

Arról van szó hogy a párom egyre-másra keresgélte a lehetőségeket hogy beiratkozzon valamilyen (pontosabban-egészségügyi szakra-ami nagyon hiányszakma) iskolába-tanfolyamra (mivel nem akar mindíg takarítói munkákat dolgozni (most is azt dolgozik ,Teilzeit-be, havi 650-et keres) ,tavaly lerakta a B1-et is de a munkaközvetítő még így sem volt hajlandó fizetni neki az iskolát -"mert dolgozik"-ezzel lerázva őt). Ezért (főleg) az ingyenes iskolákat és olcsóbb(?) tanfolyamokat nézegette.Egyszer beiratkozott egy magániskolába is de ezt később le is mondta miután kiderült hogy a munkaközvetítő nem fogja neki fizetni az iskoláztatást (itt még ,a munkaközvetitő válasza előtt,szerződést is kötöttek amit aztán az iskola titkára símán széttépet azzal hogy "akkor nincs semmi fizetnivaló".Egyébként 4000 Eur-ba került volna).És volt még egy hasonló esete is amikor szintén megsemisítették az aláírt szerződést mindenféle költségek nélkül.Így jutott el ő oda hogy látta hogy a Máltai Szeretetszolgálat indít az idén egy tanfolyamot (4 hónapos -idősgondozói tanfolyam-).Elment, és kitöltött egy bejelentkezői lapot (kb 2 héttel a tanfolyam indulása előtt). Pár napra rá felhívták a Caritas-ból hogy őszre indul náluk egy egyéves iskola-amely ingyenes.Ekkor a párom írt egy levelet a Máltai Sz.-nak hogy miért nem megy a tanfolyamukra (szabályosan megindokolva) hanem akkor inkább ősszel a rendes iskolába (ezekkel is már megkötötte a szerződést).Erre visszaválaszoltak a Máltai Sz.-tól hogy fizesse ki az 500-at nekik.Mire föl? Hiszen semmi szerződést nem irtak alá csak egy bejelentkezőlapot töltött ki ! Aztán megnéztük hogy mit írtak apró betűkkel a bejelntkezőlap hátulján (amit a párom nem is lát elolvasni) és igen ott van ilyesmiről szó ha nem indokolja meg valaki hogy miért nem megy akkor fizessen- de ezt akkor nem tudta neki a titkár megemlíteni mikor átadta a bejelentkező lapot ?.És még szerződést sem kötöttek vele.Azt kérdezném hogy van-e valakinek ilyen tapasztalata vagy ki mit csinálna?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #39950 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

Erre visszaválaszoltak a Máltai Sz.-tól hogy fizesse ki az 500-at nekik. Mire föl? Hiszen semmi szerződést nem irtak alá csak egy bejelentkezőlapot töltött ki ! Aztán megnéztük hogy mit írtak apró betűkkel a bejelntkezőlap hátulján (amit a párom nem is lát elolvasni) és igen ott van ilyesmiről szó ha nem indokolja meg valaki hogy miért nem megy akkor fizessen- de ezt akkor nem tudta neki a titkár megemlíteni mikor átadta a bejelentkező lapot ?


Az aláírt jelentkezési lap érvényes s olyan mint egy előszerződés. Ők a párodat adminisztrálták, s foglalkoztak vele annak ellenére, hogy a tanfolyam ingyenes (vagy éppen ezért). Az, hogy a párod "nem látja" a szöveget nem indok! Az sem indok, hogy aláírta anélkül, hogy tudta volna, hogy mi van benne! A titkárnak nem kötelessége a részletekre felhívni a figyelmet, mert a kezébe adta a jelentkezési lapot! Akkor köteles egy dolgozó mindenre kitérni, ha a jelentkezés szóban, s nem írásban történik! A párodnak tehát volt lehetősége mindent elolvasni, sőt, jogában állt volna ezt haza vinni, s nem ott azonnal aláírni! Szerintem behajtják rajtatok az 500 eurót. (Én tenném!) Kérdés azonban, hogy milyen indokkal nem vesz részt a továbbképzésen! Az, hogy mást talált az nem lesz elég! :sick:

Képzeld el, hogy ők összeszednek egy csomó embert, lezárják a jelentkezéseket azzal, hogy van elég résztvevő. Megszervezik a docenst, a szakembereket, az oktatási épületet és helységet, stb. Egy csomó munkájuk van ezzel, amig be nem indul a tanfolyam!
Erre visszalépnek az emberek csak úgy .... ők meg hoppon maradnak a sok beinvesztált lével!
Ezért kell nyomós (pl. betegség) indok a visszalépéshez, vagy fizetni kell! :whew:

Persze én úgy csináltam volna, hogy mindenki fizessen 500 eurót előre, (betét) s a tanfolyam kezdeti napján visszakapja ezt. Így kevesebben lépnének be és vissza is! :wasntme:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gbalazs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39951 Írta: gbalazs
gbalazs válaszolt a következő témában: Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

Képzeld el, hogy ők összeszednek egy csomó embert, lezárják a jelentkezéseket azzal, hogy van elég résztvevő. Megszervezik a docenst, a szakembereket, az oktatási épületet és helységet, stb. Egy csomó munkájuk van ezzel, amig be nem indul a tanfolyam!
Erre visszalépnek az emberek csak úgy .... ők meg hoppon maradnak a sok beinvesztált lével!

Ez így helyes ,de.... nem teljesen értek egyet mert eppenséggel nem tudom elképzelni hogy sokan beiratkoznak aztán meg csak úgy kiiratkoznak és maradnak csak páran.Azért azt nekik is be kell(ene) kalkulálni hogy esetleg 1-2 illető kiiratkozik.Főleg így mint a párom aki már pár nap múlva jelezte nekik (nem pedig pl. a tanfolyam előtti napon) a szándékát,tehát még azt sem mondhatni hogy elfoglalta valakinek a helyét a tanfolyam kezdetéig.
Azért az sem nincs rendben hogy fizessek egy olyan szolgáltatásért amit nem vettem igényben.
Igen az apróbetűs részben van egy olyan pont is hogy kérnek 10 Eur-t könyvelési díjként.Ezt kifizetem nekik.Aztán meglátom mit válaszolnak nekünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 1 hónapja - 8 éve 1 hónapja #39953 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

Az mindegy egy aláírás esetében, hogy mikor lépett vissza a szerződéskötő! Jogilag a dolog szerintem tiszta, akkor is ha Te ezt méltánytalannak tartod!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gbalazs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39955 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

gbalazs írta: Ez így helyes ,de.... nem teljesen értek egyet mert eppenséggel nem tudom elképzelni hogy sokan beiratkoznak aztán meg csak úgy kiiratkoznak és maradnak csak páran.

Pedig csak úgy "kiiratkoznak" jobb esetben jelzik is (az utolsó pillanatban jellemzően) Most nem akarok számokkal dobálózni de évente több tucat ingyenes képzésre van némi rálátásom és bizony csak páran kezdik el még akkor is ha csak egy hét alatt röffentjük össze a létszámot! Ha pedig hetekkel (hónapokkal) korábban akkor fele annyian sem!
A leírtak alapján ez sajnos tanuló lecke lesz szerintem, hogy a jövőben mindent átolvastok majd.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gbalazs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #39958 Írta: gbalazs
gbalazs válaszolt a következő témában: Máltai szeretetszolgálat tanfolyam

A leírtak alapján ez sajnos tanuló lecke lesz szerintem, hogy a jövőben mindent átolvastok majd.


Igazából eddig semmi gondunk nem volt a szerződésekkel (már 3 éve itt vagyunk), most is csak ott "buktunk el" hogy meg sem fordult a fejünkben hogy egy egyszerű bejelentkezési lapot (ami olyan volt mint egy egyszerű banki kihajtogatós reklámpapír) is lehet szerződésként felhasználni. De hát nem tudhat-gondolhat mindenre az ember.
Köszönom Decotex-nek és Gergő-nek a felvilágositást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!