Ausbildung

Több
6 éve 11 hónapja #40204 Írta: diafod1
Ausbildung téma létrehozva diafod1 által

Sziasztok,
igen, láttam, hogy van már egy felnőttoktatásos topic, viszont szerintem hasznos lehet egy téma csak az ausbildungoknak. nekem az a problémám, hogy tizennégy évesen ötletem sem volt arról, mit akarok kezdeni magammal, ezért elmentem a legközelebbi iskolába, ami kereskedelmi szakközép volt. ott sikeresen meggyűlöltem a marketinget, érettségi után elmentem tehát egyetemre, ahol az alapképzés utolsó évében rájöttem, hogy bár imádom és jól is megy, de nem tudnék tanárként dolgozni, úgyhogy még a BA záróvizsga előtt nem sokkal kiköltöztem.
na de a lényeg az, hogy itt vagyok egy kereskedelmi szakirányú érettségivel (Brandenburgban), és értetlenül állok az előtt, hogy a jobcenterben/hivatalokban ilyesmikre rácsodálkoznak, hogy hogy működik (!) a papírjaim lefordítása, fogalmuk sincs a képzési lehetőségekről, senki se tud semmit arról, hogy milyen a magyar oktatási rendszer.
megint eltértem a lényegtől, szóval altenpflegerinnek szeretnék tanulni, de marketinges érettségivel erre van bármi esélyem? oké, hogy van 12 osztályom, de őszintén bevallom, hogy nagyon belekeveredtem abba, hogy ez hogyan viszonyulhat ahhoz a mittlere schulabschlusszhoz, ami itt elvárás az idősgondozóhoz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 11 hónapja #40205 Írta: tőkarn
tőkarn válaszolt a következő témában: Ausbildung

Sziasztok! Milyen tovabbtanulasi lehetosegek vannak Nemetorszagban magyar szakmunkasbizonyitvany elismertetese /forditasa utan ? Milyen Ausbildungra mehet el az illeto ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 11 hónapja #40211 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ausbildung

Kedves Diafod1!
Itt az érettségivel gyakorlatilag kitörölheted! Ez semmi. Se nem szakma se nem más, viszont idősek ápolására bárhol mehetsz tanulni ezt szivesen veszik, de szinte 100%, hogy önkölcséges lesz! Ezért ajánlom, hogy menj el segédmunkásnak egy idősek otthonába! Ha kell szerzek cimeket ahol van munka és talán szállást is találsz olcsón! (Igaz csak észekeleten sikerülhet ez jobban!) Mecklenburg-Vorpommern

Nem csak a magyar, az itteni érettségi sem ér semmit! Ez csak
egy papir, ráadásul nem is mindenhol mehetsz ezze egyetemre!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
6 éve 11 hónapja #40212 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ausbildung

Kedves Tökárn!
Sajnos nem derül ki, hogy mi a szakmád. Van sok olyan ahol állandóan hiány van
munkavállalókból (pék), s van olyan ahol Dunát lehene rekeszteni velük!

Bármit tanulhatsz, amihez elég egy szakmunkás bizonyítvány! A gond inkább az lesz, hogy
valószínű, hogy önköltséges lesz a dolog! Nem hiszem, hogy ezt valaki fizetni fogja!
Talán vállalj valamilyen szakmunkát, s próbálkozz valamilyen online továbbképzéssel
vagy az adott cégen belüli továbbképzéssel. Nagy előny ha már megy a német!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!