Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Több
13 éve 1 hónapja #3505 Írta: Attila76
Attila76 válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Szia kriszta, az Arbeitslosengeld II erdekelne bovebben , ha tudsz rola vmit ....., en is kint vagyok egy ideje de csak a havi 100 euros tanfolyamra tudtam jelenkezni a masik lehetosegrol nem tudok....., ugy tudtam ha Nemetorszagban meg nem volt munkahelyem akkor nem kaphatok Arbeitslosengeldet...,

udv:Attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3507 Írta: rkryszta
rkryszta válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Az az igazság, hogy még nem jutottam el az Arbeitslosengeldig! A többi igazolásnál pedig béradatokat kérnek, hogy megállapítsák, melyik igazolást kaphatod meg, mire vagy jogosult. Ennyit tudok még csak sajnos! De amint megtudok valami mást, megosztom veled! Igyekszem haladni, de a kisfiam miatt nem nagyon van időm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3517 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Sziasztok!
Mi augusztusban jöttünk ki és egyből beiratkoztunk a CARITAs-on keresztül egy nyelvtanfolyamra szept-től járok, már elég jól megy, de nekem sem sikerült még a Arbeitlosgeld II-őt elintézni igy most 100 euro Kurzusonkent. 100 ora 1 kurzus.Tehát 1 euro 1 ora. Mert már a Ferzigügkeit....
Jó volna ha valaki utánna tudna nézni hogy május 1 től jár e a Arbeitlosgeld II, vagy hogyan égényelhetnénk...
Köszi mindenkinek a hozzászólást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • evi2020
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3524 Írta: evi2020
evi2020 válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Sziasztok! Nem is gondoltam, hogy ennyi hozzászólás lesz a témához. :)
Nagyon örülök, hogy egypáran a környéken laktok.
rkryszta! Idáig csak neten nézelődtem de az áprilisi kurzus nagyon érdekel! Te is jelentkezel? Szívből örülnék ha nem csak én lennék magyar és ha a környéken lenne magyar barátnőm. :) Jelenleg Magyarországon vagyok, 1 hét múlva ismét Ludwigshafen-be leszek.
További szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3527 Írta: rkryszta
rkryszta válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Szia! Nagyon örülnék neki, ha a nyelvkurzuson találkoznánk! Mindenképpen szeretnék beiratkozni a nyelvkurzusra, de még nem szereztem be a szükséges papírokat! Ahol mi lakunk, nagyon sokan vagyunk! Így csak a hivatali ügyintézéseknél kellett németül beszélnem! Örülök, hogy írtál! Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4492 Írta: Micimacko
Micimacko válaszolt a következő témában: Nyelviskola Ludwigshafen környékén?

Sziasztok!!

Én csak pusztán érdeklődni szeretnék tőletek,hogy nem rossz úgy kinnt lenni h nem beszélitek vagy csak alig a nyelvet meg h tudtok így boldogulni?Én jövőre tervezem a kimenetelt mert a barátom Ludwigshafenben dolgozik és lakik.Én egyáltalán nem tudok németül és nem is merek így kiindulni ezért arra gondoltam h itthon még magamra szedek valamennyi alapot.Csak érdekelne tényleg h ti hogy vagytok vele,mik a tapasztalatok?Én nem szeretnék úgy kint lenni h nem dolgozok.Mennyire lehet ott munkát találni főleg nem túl nagy nyelvtudással?
Előre is nagyon köszi a válaszokat,sokat segítenétek!!!
Mindenkinek szép napot!

Üdv: A

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!