Bölcsőde Németországban

  • nyuszomuszo
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #3955 Írta: nyuszomuszo
Bölcsőde Németországban téma létrehozva nyuszomuszo által

Sziasztok!
Hamarosan kiköltözünk a 2 éves kisfiúnkkal és neki keresnék bölcsödét. Magyar gyerekeket is bevesznek bárhova? Valaki tud segíteni hogy merre induljak el?
Nyuszómuszó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3996 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Bölcsőde Németországban

Szia Nyuszomuszo!

Itt Németországban nincs külön bölcsöde..Nálunk a városi óvodában(stadt kindergarten)vannak egészen pici gyerekek...1 éves kortól vannak....Magyar gyerekeket is felvesznek. Mi is most vagyunk szokatáson mondjuk az én kisfiam 3 éves...Nekünk nagyon tetszik ez az ovi nagyon gyerekközpontúak és odafigyelnek a gyerekekre viszont sokkal szabadabbak ....Szóval nem tudom hová mentek helyileg,de mindenképp nézd meg van-e a környéketeken városi ovi és ott próbáljátok meg.....
Sok sikert!Ha esetleg tudok valamiben segíteni írj!

Üdv:Timi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nyuszomuszo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nyuszomuszo
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4002 Írta: nyuszomuszo
nyuszomuszo válaszolt a következő témában: Bölcsőde Németországban

Szia Ollti!
Köszönöm hogy válaszoltál!!Helyileg most férjem Germeringben él oda mennénk vagy ha sikerülne akkor Münchenbe szeretnénk költözni,ha találunk valami jó lakást! Annak örülök hogy gyerekközpontúak az óvodák,csak annyi kérdésem lenne még hogy mennyibe lenne ez nekünk havonta,mert gondolom jóval drágább mint itthon!? Az hogy a gyerek nem tud még németül az nem gond,én is még ismétlem a régen tanultakat!A kinti ovónők ehhez hogy állnak?
Még egyszer köszönöm!
Üdv. Zsuzsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #10338 Írta: mariann1281
mariann1281 válaszolt a következő témában: Bölcsőde Németországban

sziasztok! új vagyok a fórumon! Nem tudom nem off-e de tapasztalatokra volnék kiváncsi német bölcsődékkel kapcsolatban! köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 3 hónapja #10362 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: Bölcsőde Németországban

Sziasztok!
Igen, engem is érdekelne, hogy milyen térítésekkel lehet igénybe venni az óvodát? Vagy térítésmentes-e mint nálunk az óvoda, ahol alap esetben az étkezést kell csak fizetni? Kötelező-e az óvoda Németországban bizonyos kortól, vagy csak az iskola kötelező? Van-e iskolaalkalmassági vizsgálat (itthon a nevelési tanácsadó végzi, megállapítandó, hogy a gyermek iskolaérett-e és javaslatot tesz a továbblépésre vagy óvodában maradásra)?

Trixi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #33932 Írta: fersze
fersze válaszolt a következő témában: Bölcsőde Németországban

Üdv! Szeretnék tanácsot, segítséget kérni, azzal kapcsolatban, hogy mennyi idős kortól lehet bölcsödébe adni a gyerekeket?
Köszönöm előre is a válaszokat!tterv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!