Speciális iskola

Több
13 éve 6 napja #4049 Írta: tuzliliom
Speciális iskola téma létrehozva tuzliliom által

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Három gyerekkel(9, 9, 14) vágnánk neki Németországnak (Aschaffenburg) a nyár végén. Szeretném megérdeklődni, hogy milyen anyagi vonzata van a beiskoláztatásnak, lehet-e valamilyen támogatást igényelni, mellesleg egyik 9 éves kisfiunk csökkent képességű, itt is speciális iskolába jár. Van -e arra ott is lehetőség, mi az anyagi vonzata és mik a lehetőségek ebben a városban. Előre is köszönöm a segítséget!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bosslady71
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15096 Írta: Bosslady71
Bosslady71 válaszolt a következő témában: Speciális iskola

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem, amit szerintem még nem tettek fel, mert kb: 1 hete olvasgatom a fórumon kiírt válaszokat, de ilyen jellegű kérdésben mint amit én szeretnék kérdezni választ még nem találtam.
Előtte körülírnám a tényeket, hogy jobban értsetek.
Férjem állandó lakcímen van kint Stuttgartban, már majdnem 1 éve. Én a 2 gyermekemmel, akik (18,és 10 hónapos) itthon vagyok, de szeretnénk kitelepedni. A férjemnek van állása és van félretett pénzünk is, amit kivinnénk, tehát úgy gondolom megélünk, és még emelett dolgozunk is, persze én csak akkor, ha a kicsi 3 éves lesz. Viszont a nagylányommal gond van, mivel autista, középsúlyos fogyatékos, de soha nem volt külön tőlünk családban nevelkedik velünk, és nem is tenném be semilyen betlakásos (kócerályba), mivel itthon is jelenleg speciális suliba jár, most 9.-es. Mivel betöltötte a 18. évet, gyámságom alá kell vennem, hogy aláírhassam a hívatalos dolgait, ha adódik. Viszont ennek a bírósági ügye kb: 1 év mire lezajlik, de addig ideiglenesen az önkormányzat kihelyez hívatalos gíámjául! Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt az ideiglenes gyámsági papírt, azt kinn elfogadják, míg a bíróság nem véglegesít? És van kinn valamilyen speciális iskola, vagy foglalkoztató ahová járni tudna? Mert itthon így én tudtam dolgozni, mert közössögben volt! És szeretnék én is kint dolgozni, ha a kicsit majd óvódába tudjuk vinni. Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is !

Üdv: Bosslady71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hónapja #15150 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Speciális iskola

Szia,

a Lösung számodra:
www.jugendhilfe-aktiv.de/sozialpaedagogi...tistische-kinder.htm
A papírügyekkel kapcsolatban nem tudok neked semmit sem mondani, nem vagyok otthon a témában.
Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Bosslady71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15242 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Speciális iskola

Szia!
Az ideiglenes papírt el kell fogadniuk, hiszen hivatalos szerv állítja ki - Önkormányzat -
A lényeg, hogy németre le legyen fordítva. Itt sem egyből dobál ki mindent a bíróság, hanem van átfutási idő, amíg bármilyen végzést lepecsételve, papíron kiállítanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15252 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Speciális iskola

A legjobb lenne, ha a férjed kint fordíttatná le, mert olcsóbb is, és biztos, hogy elfogadják. Én az OFFI-val lefordíttattam a diplomáimat, de eddig úgy néz ki, hogy feleslegesen. Ráment 43 ezer ft-om, és nem úgy van lefordítva, ahogy a német szabványoknak megfelel.,
Egyébként, ha a férjed már ismerősen mozog odakint, megkérdezheti ő is ezeket, amiket te itt feltettél. Én úgy tapasztaltam, hogy nagyon segítőkészek. Szerintem, ha rákérdez ezekre, tudnak neki választ adni vagy tanáccsal szolgálni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15253 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Speciális iskola

Bosslady71: www.autismusstuttgart.de/verein.html
Érdemes elolvasni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!