Egyetemi felvételi

Több
12 éve 4 hónapja #11061 Írta: gaben1021
gaben1021 válaszolt a következő témában: Egyetemi felvételi

Üdvözlök mindenkit a fórumon,
Horváth Gábor vagyok, 22 éves, Pécsen élek. Gépgyártástechnológiai technikus végzettségem van, alapfokon beszélek németül. Gépészmérnök szeretnék lenni, van-e rá lehetőség, hogy Németországban végezzem el az iskolát, ha igen milyen feltételekkel?
Mindenféle lehetőség érdekel. Köszönöm szépen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11066 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Egyetemi felvételi

Kedves Gábor!

Annyit megtennél, hogy az „egyetemi felvételi“ címü topikot visszaolvasod? Néhány kérdésedre ott már van válasz.

A német gépészmérnöki karokkal kapcsolatban rengeteg információt találsz itt:
studiengaenge.zeit.de/studienangebote/su...n/abschluss/Bachelor

252 különbözö gépészmérnöki (vagy azzal rokon) „Bachelor“ képzés közül válogathasz!!
Ezzel nem is lesz gond, hanem inkább az alapfokú nyelvtudásoddal. Az nem lesz elég, gondolom ezt te is tudod. Az egyetemek általában egy közepfoknál magasabb nyelvvizsgát kérnek a beiratkozás feltételeként. Ha kinézel egy egyetemet, annak a honlapján megtalálod, hogy milyen nyelvvizsgát kérnek a külföldiektöl, mert én úgy tudom, hogy ez nem egységes. De hidd el, ez elsösorban a Te érdeked, alapfokkal nem tudod még az elöadásokat sem követni, nemhogy vizsgázni!

P.S.: A “Zeit” címü hetilapnak van egy remek mellékelete, amít úgy hívnak: Zeit Studium
www.zeit.de/studium/index

Mindenkinek, aki németországi egyetemeken gondolkodik, nagyon ajánlom ez az oldalt, mert a német egyetemek minöségi rangsoraitól kezdve az egyes szakok ismertetésén keresztül az egyetemi mindennapok jellemzéséig mindent megtalálhattok itt legalább heti frissítésben!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, astarta, HorvathAndrea, gaben1021

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11069 Írta: gaben1021
gaben1021 válaszolt a következő témában: Egyetemi felvételi

Kedves Julianna!
Köszönöm a gyors választ. Igen azokat is elolvastam, természetesen tisztába vagyok vele, hogy ez a nyelvtudás kevés, folyamatosan tanulom a nyelvet, igazából a dilemmám az, hogy hol érdemesebb megszerezni a diplomát Magyarországon vagy Németországban? Tehát célszerű lenne, itthon megtanulni a nyelvet, és kint munka mellett végezni az egyetemet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11134 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Egyetemi felvételi

Kedves Gábor!

Abból a kevésböl, amit leírtál magadról, nem tudhatom, hogy neked hol lenne érdemes. Tegyük fel, hogy az egyetemi felvétel nem probléma, tehát bejutsz mindnhová. :)
Mi szól magyar egyetem mellett?
- Nincs nyelvi nehézséged,
- Emiatt gyorsan elvégzed és van esélyed arra, hogy 5 év alatt a kezedben a diploma. Szerintem Németországban erre rámenne kb 6-7-8 éved (alapszintü nyelvtudásod felhozása felsöfokra, lassabban haladsz a vizsgákkal, mert dolgoznod kell és lehet, hogy eleinte a nyelvi nehézség is akadályoz)
- Ha szüleidnél, rokonoknál, kollégiumban laksz, akkor viszonylag alacsonyak a lakásköltségeid
- Ha bejutsz államilag támogatott helyre, akkor olcsó
- Ha megvan a mérnöki diplomád, azt itt gond nélkül, kapásból elismerik.
- Magyar gépészmérnöki diplomával is találsz jól fizetö állást ma Németországban ;)

Mi szól a magyar egyetem ellen?
- Nem merném azt állítani, hogy ha jössz te a magyar diplomáddal meg egy német a német diplomájával, akkor téged fognak felvenni egy munkahelyre. De ez teljesen tipikus és általános, ezen minden bevándorló átmegy, szinte minden szakmában. Sok állást kell megpályázni. Ugyanakkor itt állandóan csak azt olvassuk, hogy a mérnökhiány a német gazdasági növekedés gátja: ma munkanélküli gépészmérnök nincs.
- Ha államilag támogatott helyre vesznek fel otthon, akkor valószínüleg alá kell majd írnod 5-10 évet (?), amíg Magyarországon kell dolgoznod. Ha igazak a hírek.
- Ha magyar önköltséges helyre jutsz csak be, akkor annak az ára lehet, hogy vetekszik majd a német tandíjjal. (Nem hallottam még pontos összegeket)
- A német egyetemeken sok szakon elöírják a kötelezö szakmai gyakorlatot az egyetem alatt, ez késöbb nagyon jól jön, mert a friss diplomásnak is van valamennyi „német szakmai tapasztalata“. Bár lehet, hogy ez nálad nem gond, hiszen már most dolgozol, igaz nem mérnöki munkakörben.
- Ha Németország a végcél, akkor a magyar egyetem mellett meg kell tanulnod németül. (Igaz, ha német egyetemre akarsz beiratkozni, akkor meg elötte, tehát ezt nem tudod megúszni.)
Ezeket mérlegeld és döntsd el, hogy nálad hová billen a mérleg nyelve. :huh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, HorvathAndrea, gaben1021

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11353 Írta: gaben1021
gaben1021 válaszolt a következő témában: Egyetemi felvételi

Kedves Julianna!
Nagyon köszönöm a segítőkész válaszát, sokkal okosabbnak érzem magam. :D
Igen azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás, ha elfogadják a magyar diplomát akkor itthon szerzem meg és utána megyek ki dolgozni. Addig szépen megtanulom a nyelvet, és akkor lehet tervezgetni a kiutazást.Jelenleg egyébként édesanyámmal és az öcsémmel élek együtt, sajnos Édesapám már nem él.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!