Németország egyetem

Több
12 éve 5 hónapja #9784 Írta: bayernfan
Németország egyetem téma létrehozva bayernfan által

Sziasztok.

2 év mulva fogok érettségizni, és lassan már el kell döntenem mit kezdek az életemmel. Az irány már megvan, és ehhez tökéletes passzolna a TU München. :) Imádom Németországot, voltam is ott idén cserediákként. És imádom Münchent. Arra viszont gondolnom kell, hogy itthonról lehet nem telik arra, hogy én Németországba járjak egyetemre. Tudok dolgozni mellette szerintetek? Mennyit kereshetnék így? Azt számolgattam, hogy havonta kb. 600 euróból lehetne kijönni. Esetleg valamilyen más várost ajánlhattok, ahol valami műszaki egyetem van (közlekedésmérnök szeretnék lenni). A némettel nagyon jól állok, de most még vannak ezek a kérdések. Viszont mostmár még jobban ráfekszek, az biztos. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #9790 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németország egyetem

Sok sikert!
Egy oldal a német egyetemek-főiskolák listájával:
studieren.de/
was-studiere-ich.de
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9964 Írta: eszter201
eszter201 válaszolt a következő témában: Németország egyetem

Üdv! A németországi egyetemekről szeretnék infokat kapni.Köszii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete #35952 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Németország egyetem

joztot1 írta: ..... még azt szeretném kérdezni hogy van e lehetőség odakint felső oktatásban tanulni magyarul, vagy csak németül oktatnak?


Kérdésedre kérdéssel válaszolnék: miért is oktatnának Németországban bármit is (a magyar szak kivételével) magyarul??? Mert a magyar világnyelv? Na ugye.... :whew:
Hát mit ne mondjak, de nekem egy csöppet felkészületlennek tünsz... :chuckle:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete #35958 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Németország egyetem

Az egyik barátnőm az LMU-ra járt finnugorisztikára (ritka szak itt Németországban, asszem annó csak München-ben indították). No ott voltak magyar foszlányok, pl. Ómagyar Mária-siralom, de ahhoz is adtak német fordítást és a docens csak a szakszavakat tudta magyarul. SZóval ez alternatíva lenne számodra, de egyéb esetekben sieht schlecht aus... Még a magyar egyetemeken tanultakat is néha nehezen lehet elismertetni...pláne az olyan specifikus dolgokat, mint esetemben a jog...Jól meg is szívtam, mert a tömérdek tárgyamból és kreditemből elismertek kb. egy tárgynak megfelelőt 10 kredit értékben... Szóval ennyit a magyar oktatás elismeréséről itt Németországban. Na megszaladt a kezem...nem tudom, mit is akartam ezzel írni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja - 10 éve 1 napja #36042 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németország egyetem

Itt vannak az egyetemek és föiskolák linkjei, kellemes böngészést.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985, mespás

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!