Munkanélküli

  • nika
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja - 14 éve 3 hónapja #183 Írta: nika
Munkanélküli téma létrehozva nika által

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy Németországban mikor mehet az ember munkanélkülire? Azt tudom, hogy min. 5honap munkaviszony kell. De a kérdés az lenne: ha én mondok fel vagy a cég vagy ha közös megegyezés?
A választ elöre is köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #184 Írta: Kőpisti
Kőpisti válaszolt a következő témában: Munkanélküli

Hali,

nekem 12 hónap munkaviszonyt kértek, de mivel nem volt csak 9 a többiről otthonról kellet hoznom egy EU-s igazolást talán 301, vagy 103 volt a száma már nem tudom. Az én logikám szerint ha te mondasz fel nem jár munkanélküli, de ezt nem tudom. Azt javaslom menj be egy Arbeitsagentur-ba és érdeklődj ott, eddig csak pozitívan csalódtam az itteni hivatalokban. Itt az egész munkanélküli ügyintézésem kb. 3 óra volt, mindig adtak időpontot, amit mindig be is tartottak. Otthon az EU-s igazolást 3 nap alatt tudtam beszerezni, egyik helyről küldtek a másikra majd fél napos várakozás után tovább.

üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nika
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja #185 Írta: nika
nika válaszolt a következő témában: Munkanélküli

Köszi az infot.
További szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja #189 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munkanélküli

Szia!

A munkanélküli segélyhez az utóbbi két évben szükséges minimum 12 havi munkaviszony, de létezik az ún. "kurze Anwartschaftszeit", miszerint elég az utóbbi két évben hat havi/180 nap munkaviszony.
A munkanélküli segélyt az utóbbi 12 hónap átlag nettó keresete szerint állapítják meg. A kereset 60%-a gyermekek esetén a a kereset 67%-a kerül kifizetésre (Leistungsentgelt). A megállapításra minden esetben kérvény alapján kerül sor. Ehhez szükséges a megfelelö formanyomtatvány, az utóbbi 12 hónap kereseti kimutatása, valamint az utóbbi cég által kitöltött ún. Arbeitsbescheinigung illetve a felmondólevél.
Ha valaki határozott idöre szóló munkaviszonnyal rendelkezik, a munkaviszony letelte elött három hónappal Arbeitssuchend-nek kell magát bejelentenie az illetékes Arbeitsagentur-nál.
Remélem tudtam valamennyire segíteni:-)
Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja - 14 éve 3 hónapja #190 Írta: EBMZicke
EBMZicke válaszolt a következő témában: Munkanélküli

Kőpisti írta::

Az én logikám szerint ha te mondasz fel nem jár munkanélküli, de ezt nem tudom.


Attol fugg,hogy miert mondasz fel.
Nalam pl.az volt,hogy muszaj volt felmondanom,mivel ferjem Norvegiaba indult munkat keresni es en akkor egyedul voltam otthon lanyommal(akkor volt 5 eves).4 evig egy szallodaban dolgoztam Drezdaban,ahol reggel fel 6-kor kezdtem,de az volt a gond,hogy a lanyt meg csak fel 7-kor tudtam volna leadni az oviba :( ...es termeszetesen szombaton es vasarnap is kellett volna dolgoznom...igy felmondtam es kaptam is munkanelkulit.Ja,es persze az Arbeitsamt erdeklodik a volt munkahelyeden,hogy miert mondtal fel.

De az volt a poen,amikor megjelentem az Arbeitsamt-on es a holgy megkerdezte,hogy mit akarok es en meg azt feleltem,hogy felmondtam...egybol azt mondta,hogy nem kapok penzt. :blink:
Meg nem is magyaraztam el neki,hogy miert meg hogyan,de o mar eldontotte,hogy nem kapok semmit. :blink: Hat nagyot tevedt...
Jaj,de szerentcsetlen egy no volt...:laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hónapja #191 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Munkanélküli

Èppen ezért érdemes az Arbeitsagentur-tól tanácsot kérni, milyen esetben áll fenn "nyomós indok". Saját elhatározásból történö felmondás esetén az igénylésnél indokolni kell a felmondást (Stellungsnahme). Ha nem áll fenn nyomos indok (wichtiger Grund), az Arbeitsagentur "Sperrzeit"-ot rendel el. Egyéb esetben pedig a fentiek érvényesek. Ez keményen hangzik, de van benne sajnos logika:-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!