Szabadúszóként Németországban

  • remek
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18933 Írta: remek
Szabadúszóként Németországban téma létrehozva remek által

Szervusztok!
Tanácsot kérnék Tőletek, a helyzet a következő:
Interjúm lesz egy projektmérnöki állással kapcsolatban, amit mint szabadúszó, freie Berufler végezhetnék. Előzetesen annyi infót kaptam, hogy kb. 35-40 euros órabért lehetne kapni, de természetesen ez módosulhat. Tudom, hogy a szabadúszónak mindenről magának kell gondoskodnia, de én csak az adózásnak a munkavállalói oldalát ismerem, arról, hogy a munkáltatók miket fizetnek, nem sokat tudok, pláne Németországban.
Mivel most készülök az interjúra, nem tudom megmondani, hogy a költségeket hogyan számolnánk el, szóval én is tudom, hogy a kérdésem így elég általános, de hálás lennék, ha segítenétek szempontokat adni a további készüléshez. Ki kell okosodnom egy kicsit, hogy válaszolni tudjak a 'mennyit szeretne keresni?' kérdésre.
Mit fizet egy szabadúszó? Milyen buktatói lehetnek egy ilyen szerződésnek? Bármilyen tapasztalat érdekel.
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18937 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szabadúszóként Németországban

remek írta: Szervusztok!
Tanácsot kérnék Tőletek, a helyzet a következő:
Interjúm lesz egy projektmérnöki állással kapcsolatban, amit mint szabadúszó, freie Berufler végezhetnék. Előzetesen annyi infót kaptam, hogy kb. 35-40 euros órabért lehetne kapni, de természetesen ez módosulhat.

Tul olcso vagy.

remek írta: Tudom, hogy a szabadúszónak mindenről magának kell gondoskodnia, de én csak az adózásnak a munkavállalói oldalát ismerem, arról, hogy a munkáltatók miket fizetnek, nem sokat tudok, pláne Németországban.

Marha egyszerü mivel mindkettöt te fizeted.

remek írta: Mivel most készülök az interjúra, nem tudom megmondani, hogy a költségeket hogyan számolnánk el, szóval én is tudom, hogy a kérdésem így elég általános, de hálás lennék, ha segítenétek szempontokat adni a további készüléshez. Ki kell okosodnom egy kicsit, hogy válaszolni tudjak a 'mennyit szeretne keresni?' kérdésre.

Semmiféle elszámolás nincsen, az órabérek all-inclusivok. Minden költséget ebböl kell állnod, sok helyen a laptopot és telefont is magaddal kell hoznod. (Például AUDI).

remek írta: Mit fizet egy szabadúszó? Milyen buktatói lehetnek egy ilyen szerződésnek? Bármilyen tapasztalat érdekel. Köszi!

www.gulp.de
Nézd át elöször utána beszélhetünk még.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18938 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szabadúszóként Németországban

Szabaduszo durván:

Lakik valahol: 500,00 / Monat
Eszik valamit: 400,00 / Monat
Betegbiztositás: 650,00 / Monat
Jármüve (Opel Astra): 300,00 / Monat
Jármü biztositas: 60,00 / Monat
Benzin/Közlekedés: 350,00 / Monat
Telefon+Internet: 50,00 / Monat
Likviditás/szabadság/betegség: 500,00 / Monat

== 2810,00 / Monat

Ebböl az adohivatal felé leirható kb. 1500 Euro.
500 Euro adót levernek rolad (negyedéves elöfizetés 1500 Eur)
akkor is ha szegényreszámolod magad.

Ahhoz hogy tulélj egy megbízóváltást minimum 3 honap
fixköltséget állnod kell tudni. Ez igy kb. 10.000 Euro
Emellett kell 3 hét szabadság és 2-3 hét betegszabadság
ami 4000 euro jövedelemkiesést jelent.

12*3000+10.000+4000+6000= 56000 Euro kell ez elsö évben minimum.
56000/12/20/8= 29 Euro órabér.

Nade itt még csak vegetáltál, és nem kerestél semmit.
Nem tettél félre a következö kocsira és nem vettél egy bugyit sem.
A család sem kapott semmit.
Tehát csak az a tied amit 60 ezer fölött adózva kerestél.
Az adó kb a fele annak amit 60e fölött kapsz. (ha jó az adótanácsadód)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: remek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18945 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Szabadúszóként Németországban

Ha legalisan csinalod ez a 35-40EUR szerintem is keves. Mernok, projekt management, azt szerintem napi 400-450EUR-tol erdemes elvallalni kontrakttal. Szerintem.. (De inkabb 500 felett)
Ugynoksegen keresztul mennel vagy direktben vmilyen cegnek?
Az ugynoksegek jo sokat nyulnak, de sokszor van lehetoseg "management company" kozbeiktatasara. MAgyarul 2 szerzodessel offshore-ozni. Rizikos, szurke megoldas, de ennek ellenere csinaljak.. A reszletekrol kerdezz meg valakit aki hasonlo melot csinal.
A feltetelekre is kerdezz ra, mert nem mindig kell sajat eszkozoket hasznalni a munkahoz, ami csokkenti a koltsegeket. De nem ez a jellemzo!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: remek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • remek
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18973 Írta: remek
remek válaszolt a következő témában: Szabadúszóként Németországban

Köszi a válaszokat!
A gulp-ot megnézem, majd később kérdezek.
@mahlzeit: közvetlenül céghez mennék, igaz, egy fejvadász egyengeti az utam. Sajnos nincsen sem szabadúszó ismerősöm, sem pedig hasonló munkakörben tevékenykedő. ezért kérdezlek Titeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18977 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szabadúszóként Németországban

remek írta: Köszi a válaszokat!
A gulp-ot megnézem, majd később kérdezek.
@mahlzeit: közvetlenül céghez mennék, igaz, egy fejvadász egyengeti az utam. Sajnos nincsen sem szabadúszó ismerősöm, sem pedig hasonló munkakörben tevékenykedő. ezért kérdezlek Titeket.

Normál az embert egy rabszolgatartó viszi. Nagy cégek általában 3-4 Céggel hajlandók csak beszélni.
Ennek az az oka, hogy az illetö kiesése esetén a rabszolgatartónak 2 héten belül kell valamilyen helyettest varázsolnia. Mint egyéni futó ezt te nem tudod garantálni.

Lödd be magad mint kezdö ugy 50 Eurora (all inclusive). Több mint 140 órát havonta nem fogsz tudni csinálni éves átlagban nézve. Ha pár év gyakorlat van a hátad mögött feljebb tornázod magad minden uj szerzödéssel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!