Gyermekek biztosítása

Több
11 éve 10 hónapja #20732 Írta: Andra001
Gyermekek biztosítása téma létrehozva Andra001 által

Sziasztok!

Én új vagyok a fórumon!
Lenne egy kérdésem. A párommal költöznénk ki, még nem vagyunk házasok, de ha kell (és kell), akkor összeházasodunk.
Az nem tiszta számomra, hogy nekem van egy kisfiam, akinek nem a párom az édesapja. A fiam még kicsi, én még otthon lennék vele. Ha házasok vagyunk, akkor én biztosított vagyok, de a fiam is az lesz ezáltal? Ő nem a párom vérszerinti fia.
Köszönöm előre is a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20736 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Gyermekek biztosítása

Andra001 írta: Ha házasok vagyunk, akkor én biztosított vagyok, de a fiam is az lesz ezáltal? Ő nem a párom vérszerinti fia. Köszönöm előre is a segítséget!

Természetesen ha összeházasodtok, akkor minden kiskorú a családban a szülei jogán automatikusan betegbiztositott, függetlenül attól, hogy ki kinek az apja, vagy anyja! Mindez addig amig iskolakötelezettek és nincs önálló szakmájuk! Egyetemnél / fősikálánál már ez változhat mert a CSP (Kindergeld) 25 éves kornál lejár és csak addig betegbiztositottak a gyerekek a szülők jogán!! Ezután külön betegbiztositás kell a "gyerekre" is. Ez a lányom esetében, az egyetem alatt 54 euró/hó volt, tehát nem nagy durranás! Ki lehet bírni!!

Ha csak élettársak vagytok, akkor a két felnőttnek külön kell
betegbiztosítás, így lesznek a gyerekek is biztositottak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!