Német biztosítások

Több
11 éve 2 hete #29211 Írta: mahlzeit
Német biztosítások téma létrehozva mahlzeit által

Kicsit felhozom ezt a topicot, lehetne esetleg belole egy "Nemet biztositasok" topicot gyartani?:) A magyar oldal nagyon jo amit GErgoo linkelt!!
De az a helyzet, hogy most nekialltam, hogy kikuszaljam es renbetegyem a csaladi biztositasainkat. Keregettem is ajanlatokat alkusztol, de elvesztem:) A nemet biztositasi front eleg kusza, tenyleg lehet mindenre biztositast kotogetni.

De a lenyegi kerdes, hogy ugye rendszerint egy berlemenyen van egy Gebaudeversicherung ez az ingatlanbiztositas, amit a tulaj kot. (BAr vegul ugyis a berlo fizeti attetelesen:) A berlonek mint mi, ugye ajanlott a Hausrat.. Ez elvileg fedezne a sajat tulajdonomat a lakasban karesemenyekre.
De akkor a kerdes, mi van ha karesemeny keletkezik pl. az ingatlanhoz tartozo dolog miatt pl. csotores es mi van ha hasonlo karesemeny keletkezik a sajat ingosagom miatt. Pl. mosogep ereszt es elazik a szomszed? Az elsore a fedezet a Gebaude a masodik esetre meg a HAusrat? Es mi van ha a csap kezd el folyni?
Feltettem eme egyszeru kerdeseket kollegaknak, akiknek annyi biztositasuk van, hogy szamolni nem tudjak, de valasz nem volt.:) Azt mondtak van nekik mindenfele biztositasuk vmelyik csak fedezi:) NA ilyen kb. a nemet biztositasi helyzet. Minden sz.rra kotnek, mig vegul mar maguk se kovetik, hogy mi mire valo..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #29247 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német biztosítások

mahlzeit írta: Kicsit felhozom ezt a topicot, lehetne esetleg belole egy "Nemet biztositasok" topicot gyartani?:) A magyar oldal nagyon jo amit GErgoo linkelt!!
De az a helyzet, hogy most nekialltam, hogy kikuszaljam es renbetegyem a csaladi biztositasainkat. Keregettem is ajanlatokat alkusztol, de elvesztem:) A nemet biztositasi front eleg kusza, tenyleg lehet mindenre biztositast kotogetni.

De a lenyegi kerdes, hogy ugye rendszerint egy berlemenyen van egy Gebaudeversicherung ez az ingatlanbiztositas, amit a tulaj kot. (BAr vegul ugyis a berlo fizeti attetelesen:) A berlonek mint mi, ugye ajanlott a Hausrat.. Ez elvileg fedezne a sajat tulajdonomat a lakasban karesemenyekre.
De akkor a kerdes, mi van ha karesemeny keletkezik pl. az ingatlanhoz tartozo dolog miatt pl. csotores es mi van ha hasonlo karesemeny keletkezik a sajat ingosagom miatt. Pl. mosogep ereszt es elazik a szomszed? Az elsore a fedezet a Gebaude a masodik esetre meg a HAusrat? Es mi van ha a csap kezd el folyni?
Feltettem eme egyszeru kerdeseket kollegaknak, akiknek annyi biztositasuk van, hogy szamolni nem tudjak, de valasz nem volt.:) Azt mondtak van nekik mindenfele biztositasuk vmelyik csak fedezi:) NA ilyen kb. a nemet biztositasi helyzet. Minden sz.rra kotnek, mig vegul mar maguk se kovetik, hogy mi mire valo..


Akkor folytatom magam:)
Mi van akkor ha az aember a sajat lakasaban veletlenul tesz kart. Pl elejtem a fazek levest a padlolapra ami eltorik, feljon. Ilyenkor a hausrat fizet avagy a felelossegbiztositas? Avagy en zsebbol a vegen?

Annyi kategoriaban lehet biztositast kotni, hogy kivancsi lennek ki az aki atlatja mikor mi fizet, fizethet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #29251 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német biztosítások

mahlzeit írta:

mahlzeit írta: Kicsit felhozom ezt a topicot, lehetne esetleg belole egy "Nemet biztositasok" topicot gyartani?:) A magyar oldal nagyon jo amit GErgoo linkelt!!
De az a helyzet, hogy most nekialltam, hogy kikuszaljam es renbetegyem a csaladi biztositasainkat. Keregettem is ajanlatokat alkusztol, de elvesztem:) A nemet biztositasi front eleg kusza, tenyleg lehet mindenre biztositast kotogetni.

De a lenyegi kerdes, hogy ugye rendszerint egy berlemenyen van egy Gebaudeversicherung ez az ingatlanbiztositas, amit a tulaj kot. (BAr vegul ugyis a berlo fizeti attetelesen:) A berlonek mint mi, ugye ajanlott a Hausrat.. Ez elvileg fedezne a sajat tulajdonomat a lakasban karesemenyekre.
De akkor a kerdes, mi van ha karesemeny keletkezik pl. az ingatlanhoz tartozo dolog miatt pl. csotores es mi van ha hasonlo karesemeny keletkezik a sajat ingosagom miatt. Pl. mosogep ereszt es elazik a szomszed? Az elsore a fedezet a Gebaude a masodik esetre meg a HAusrat? Es mi van ha a csap kezd el folyni?
Feltettem eme egyszeru kerdeseket kollegaknak, akiknek annyi biztositasuk van, hogy szamolni nem tudjak, de valasz nem volt.:) Azt mondtak van nekik mindenfele biztositasuk vmelyik csak fedezi:) NA ilyen kb. a nemet biztositasi helyzet. Minden sz.rra kotnek, mig vegul mar maguk se kovetik, hogy mi mire valo..


Akkor folytatom magam:)
Mi van akkor ha az aember a sajat lakasaban veletlenul tesz kart. Pl elejtem a fazek levest a padlolapra ami eltorik, feljon. Ilyenkor a hausrat fizet avagy a felelossegbiztositas? Avagy en zsebbol a vegen?

Annyi kategoriaban lehet biztositast kotni, hogy kivancsi lennek ki az aki atlatja mikor mi fizet, fizethet.


Nos, bár a német biztosítási piacot nem ismerem annyira, de a magyart igen. Eme utolsó kérdésedre szívesen válaszolok, a magyar gyakorlat szerint.

A lakásbiztosítás megkötésekor tisztázni kell, hogy a háznak ( pl. soklakásos esetén) van-e biztosítása. Ez kétféle lehet.
- teljes körű társasház ( azaz minden fal biztosítva van( főfalak és a mellékfalak) + a közös helységek )
- csak a főfalak vannak biztosítva és a közös helyiségek

Az első esetben a tulaj vagy a bérlő csak a saját ingóságaira tud kötni biztosítást, hiszen minden fal biztosítva van. Amennyiben valamilyen csőtörés történik, úgy a biztosító az alapkárok között biztosított kár alapján fog fizetni. Amennyiben viszont a mosógép csöve törik el, úgy a teljes ház felelősségbiztosítása alapján fizet. E fel. biztosítás csak az idegen harmadik személynek okozott károkra fizet, azaz esetedben a szomszédnak okoztál kárt, Ő az idegen harmadik. A saját károdat ( mosógép csöve senki sem fogja megtéríteni, azt saját magadnak kell.

A második esetben a főfalak vannak csak biztosítva, itt a bérlő és a bérbeadó megegyezik, hogy ki mit biztosít. Vagy Te kötsz biztosítást a mellékfalakra és a saját ingóságaidra, vagy a bérlő a falakra és Te a saját cuccaidra. Ez megállapodás kérdése.

Ebben az esetben ha a csőtörés a főfalban volt, akkor a társasházbiztosítás fizet, ha mellékfalban, akkor a lakás alapbiztosítása, ha csőtörés történik, akkor pedig a lakás fel biztosítása fog fizetni. Ha a bérlő csak az ingóságaira köt, érdemes egy kiegészítő bérlői fel biztosítás is kötni , mely az általad okozott károkra fizet.

A kérdésed az volt, ha elejted a fazekat, ki fizet.

tt tisztázni kell, van-e bérlői fel biztosításod, és ha igen, az pontosan mire vonatkozik. Ha van benne balesetből okozott kár, akkor szerintem ebben az esetben annak fizetnie kell, hiszen nem szándékosan dobtad el a fazekat, hanem pl. megbotlottál, ami balesetben számít. Ha pedig nincs nevesítve a bérlői fel biztosításban a baleset, akkor sajnos saját zsebből kell fizess.

Nos, hangsúlyozom, ez a magyar biztosítási piac.. De azt gondolom a német sem sokkal tér el ettől. Pár panel ( alapbiztosítás) más, valamint sokkal szélesebb a fel biztosítások köre, mely a lakásbiztosítás mellé köthető. Ugyanakkor annak meghatározása, hogy a csőtörés mitől volt, nos ez nem tér el a magyar gyakorlattól.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #29252 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német biztosítások

Szilvi írta: Ebben az esetben ha a csőtörés a főfalban volt, akkor a társasházbiztosítás fizet, ha mellékfalban, akkor a lakás alapbiztosítása, ha csőtörés történik, akkor pedig a lakás fel biztosítása fog fizetni. Ha a bérlő csak az ingóságaira köt, érdemes egy kiegészítő bérlői fel biztosítás is kötni , mely az általad okozott károkra fizet.


pontosítok, ha mosógép csöve törik el

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #29258 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német biztosítások

mahlzeit írta: Mi van akkor ha az aember a sajat lakasaban veletlenul tesz kart. Pl elejtem a fazek levest a padlolapra ami eltorik, feljon. Ilyenkor a hausrat fizet avagy a felelossegbiztositas? Avagy en zsebbol a vegen?

Egy példa a megoldásra:
Eset 1 : ismerősömnél aki 450 km-re lakik, egy 160 literes akvárium
szétrepedt éjjel, s az egész szobában a padlószőnyeg elázott. Az én
felelősség biztosításom zokszó nélkül kifizetett mindent. Akváriumot,
új szönyeget, sőt még a 7 döglött halat is.
(Mert "én törtem el véletlenül" az akváriumot!)

Eset 2: a soklakásos tömbházban a tuljadonos cég javitott egy elektromos eloszót. Aznap többször ki és be kapcsolgatták az villanyt! Amikor a melóból megjöttünk, a mélyhűtő működött, de a normál hűtő kipukkadt! Csak ketyegett, de nem hütött s néha fura hangokat is adott. Bejelentettem a tulaj cégnek de azt mondták, hogy "ők szóltak, hogy javitanak, ki kellett volna kapcsolni előtte". Bizonyitani tudtam hogy nem volt senki otthon, így nem "szólhattak". Ez után kifizette az ő felelősség biztosítása!

Este 3: kolegámnál pár éve, vihar miatt szintén a hűtő ment tönkre. A "Hausrat" (Allianz) fizette. Amikor bement azt mondták neki, hogy nem kell semmi. Vegye meg az új hűtőt és adja be a számlát! Kifizették neki utólag!

Info: Ha bérlő vagy, akkor minden lakáshoz tartozó kárt a tuljadonos fizet: folyik a csap, nem működik az átfolyó melegitő vagy a boyler, elromlik a tusoló, a wc tartály folyik, stb. Az általad okozott károkat a saját felelősség vagy a "Hausrat" biztosításod fizeti! Volt azoban nálunk olyan is, hogy a polcról (rámolás közben) beleesett a wc-be egy üveges valami (arcszesz vagy mi) A wc kilyukadt, szerencsére a viz feletti részen, de használhatatlan lett. A bejelentés után a tulaj cég (2 órán belül) küldött egy csőszerelőt s kicserélték a wckagylót. Semmibe nem került nekünk!

UI: persze egy olyan tömbházban, ahol sok lakás van és a tulaj cégnek (akik bérbeadással foglalkoznak) több 100 (ha nem több ezer) ingatlana van, ott könnyebb a helyzet, mint egy egyedi lakásnál/háznál, ahol a tulaj egy személy vagy család! Itt bizony sok esetben megegyezés kérdése a dolog!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #29459 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német biztosítások

Koszonom!
Azt hiszem megkerdezem a tulajt, hogy teljesen pontosan mire terjed ki az o ingatlanbiztositasa es az alapjan kotok vmi hausrat-ot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!