Hármas adókategória különélőknek?

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30135 Írta: skolik
Hármas adókategória különélőknek? téma létrehozva skolik által

Ha valaki kint dolgozik Németországban akkor az I.-es adókategóriába esik ez tiszta.
Viszont, ha a házastársa otthon van Mo-n akkor kérheti-e a III. helyezését?
Házastárs nem szándékozik kijönni, otthon dolgozik.
Beszámolják vagy figyelembe veszik-e az otthon maradt házastársat az itteni adókategóriáknál?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30139 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hármas adókategória különélőknek?

skolik írta: Ha valaki kint dolgozik Németországban akkor az I.-es adókategóriába esik ez tiszta.Viszont, ha a házastársa otthon van Mo-n akkor kérheti-e a III. helyezését?Házastárs nem szándékozik kijönni, otthon dolgozik. Beszámolják vagy figyelembe veszik-e az otthon maradt házastársat az itteni adókategóriáknál?

Ha bemutatod a házassági anyakönyvi kivonatot, akkor kaphatsz III. adócsoportot. Szerintem nem kérdezik meg, hogy hol lakik a nejed, de ha mégis, akkor jelentsd be itt, háztartásbelinek. Mi a gond ezzel? 1x egy évben lehet adócsoport változtatást kérni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30155 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Hármas adókategória különélőknek?

Elsősorban az, hogy én vagyok a nej...:-))
Másodsorban az, hogy amikor összeházasodtunk és a férjem kérte a változtatást elutasították, mondván hogy egy háztartásban kell élni. És akkor én még nem éltem Németországban. Most már igen és azóta a III.-ban van. A kérdést azért tettem fel, mert ahány embert megkérdeztem mindenki mást mondott, sőt a finanzamt is két ugyanolyan eset kapcsán másképp intézkedett. Az egyik embert áttették a III.-ba míg egy másikat akinek szintén otthon van a házastársa, azt pedig nem...:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30160 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hármas adókategória különélőknek?

skolik írta: Elsősorban az, hogy én vagyok a nej...
Igen! Ez valóban nyomós indok! :chuckle:


Másodsorban az, hogy amikor összeházasodtunk és a férjem kérte a változtatást elutasították, mondván, hogy egy háztartásban kell élni. És akkor én még nem éltem Németországban. Most már igen és azóta a III.-ban van. A kérdést azért tettem fel, mert ahány embert megkérdeztem mindenki mást mondott, sőt a finanzamt is két ugyanolyan eset kapcsán másképp intézkedett. Az egyik embert áttették a III.-ba míg egy másikat akinek szintén otthon van a házastársa, azt pedig nem...
Ezrért irtam hogy ha szólnak be kell a házastársat jelenteni és kész! A törvény szerint valóban egy háztartás kell, de azt senki nem irhatja elő, hogy 24 órán át, 365 nap, sülve főve.... Ezért ha be van jelentve a (férj vagy a nej) akkor kénytelenek elfogani, mint egy háztatrtásban élőket! Ha a hivatalnokok különbözőképpen döntenek, ez csak azért van mert ők sem ismerik az előírásokat! Nálunk semmit nem kérdeztek, csak hogy házas vagyok e vagy sem és van e gyerek! Igaz ez még a jó kis "békeidőben": 1989-ben volt. Ma nekem 5-ös van, a nejemnek a 3-as, mert a nettója több mint az én bruttóm....


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30164 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Hármas adókategória különélőknek?

Mi meg még abból a magyar "fajtából" származunk akik nem szeretnek törvénytelenséget elkövetni. Aki elköveti, lelke rajta, nekem a becsületem többet ér, minthogy pár euro miatt csaljak...Lehet, hogy ezek nagy szavak, de ha ezt tudtuk volna 7 évvel ezelőtt, hogy így ki lehet játszani a törvényt, akkor sem tettük volna meg. Lehet hogy pont ezért nem jutottunk egyről a kettőre...:-))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30166 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hármas adókategória különélőknek?

skolik írta: Mi meg még abból a magyar "fajtából" származunk akik nem szeretnek törvénytelenséget elkövetni. Aki elköveti, lelke rajta, nekem a becsületem többet ér, minthogy pár euro miatt csaljak...Lehet, hogy ezek nagy szavak, de ha ezt tudtuk volna 7 évvel ezelőtt, hogy így ki lehet játszani a törvényt, akkor sem tettük volna meg. Lehet hogy pont ezért nem jutottunk egyről a kettőre...:-))


Hol a törvénysértés?
Házas? Igen.
3-as kategória? Igen!
Esetünkben a nej is kiköltözött? Igen.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!