Nyugdíj befizetés visszaigénylése

  • andetta
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja #34214 Írta: andetta
Nyugdíj befizetés visszaigénylése téma létrehozva andetta által

Sziasztok,

Én 2 évet éltem kint, és dolgoztam viszont úgy alakult az életem, hogy egy másik országba költöztem.
Olyan kérdésem lenne, hogy van arra valamilyen mód ,hogy a németországi nyugdíjpénztárba befizetett pénzt visszaigényeljem? Elhagytam az országot, ki is jelentkeztem már, nem szándékozom visszaköltözni.

köszönöm a válaszokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34219 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Nyugdíj befizetés visszaigénylése

Szia Andetta!

Röviden: az Europarecht miatt nem!

Itt a link:
www.deutsche-rentenversicherung.de/cae/s...beiten_in_europa.pdf

"13
Deutsche
Beiträge erstatten lassen
Deutsche und Staatsangehörige eines anderen Mitgliedstaates können sich in den meisten Fällen ihre deutschen Beiträge nicht erstatten lassen. In diesem Kapitel finden Sie trotzdem einige Informationen zur Beitragserstattung.
Durch eine Beitragserstattung wird das Versicherungsverhältnis aufgelöst. Das soll dem Grundgedanken nach aber nur geschehen, wenn Sie sich weit vom Wirkungskreis der Deutschen Rentenversicherung entfernt haben oder aus Ihren Beiträgen keine Ansprüche ableiten können.
Sie können eine Erstattung beantragen, wenn Sie
> aus der deutschen Versicherungspflicht ausgeschieden sind,
> sich in Deutschland nicht freiwillig versichern können und
> wenn seit dem Ausscheiden aus der deutschen Versicherungspflicht mindestens 24 Monate vergangen sind.
Die Wartefrist von mindestens 24 Kalendermonaten muss eingehalten werden. Es darf auch nicht inzwischen erneut Versicherungspflicht eingetreten sein."

"Die Versicherungspflicht in einem Mitgliedstaat steht in diesem Zusammenhang der Versicherungspflicht in Deutschland gleich. Die Möglichkeit der Beitragserstattung besteht nicht."

"Bitte beachten Sie:
Staatsangehörige der Mitgliedstaaten und Deutsche können sich – auch wenn sie im Ausland wohnen – regelmäßig freiwillig versichern. Für sie entfällt aus diesem Grund die Möglichkeit, sich die Beiträge erstatten zu lassen. Bitte lesen Sie das Kapitel „In Deutschland freiwilliges Mitglied sein“."

Sorry!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34223 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj befizetés visszaigénylése

andetta írta: Én 2 évet éltem kint, és dolgoztam viszont úgy alakult az életem, hogy egy másik országba költöztem.Olyan kérdésem lenne, hogy van arra valamilyen mód ,hogy a németországi nyugdíjpénztárba befizetett pénzt visszaigényeljem? Elhagytam az országot, ki is jelentkeztem már, nem szándékozom visszaköltözni.

Nem, egy fillért sem, de régen volt valóban ilyen! Akkor a külföldre távozó kb. 2/3-ad befizetést kp megkaphatott, ha aláirta, hogy semmilyen követelése nincs. Ma már ez régen nem megy, de nem veszik el semmi! Kérd ki az igazolásokat a járulákok fizetéséröl. Ha majd nyugdijba mész, akkor részarányosan kapsz nyugdijat a 2 év után.

Ui: nálam is igy van. Kb. X év után kapom majd a német nyugdijat, s a fennmaradt részt a magyar nyugdijfolyósitó fizeti majd az otthoni munkaévek után. (Kb. 43 munkaévünk lesz ha sikerül elöbb nyugdijba menni.) Ahogy Athena irta, ez most igy Eu nyugdij lesz. Mindkét ország beszámitja a munkaéveket ,de mindenki a sajátját fizeti, s ebböl lesz majd a nyugdij összesitve!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: antavr

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bee_b13
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja #34254 Írta: bee_b13
bee_b13 válaszolt a következő témában: Nyugdíj befizetés visszaigénylése

5 évet le kell dolgozni, hogy nyugdíjat kapjál, ez van a jogszabályban. Úgyhogy vagy még gyűjtesz 3 évet a nyugdíjadhoz valamikor, vagy elveszik amit befizettél. :bye:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34260 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Nyugdíj befizetés visszaigénylése

És abból a nyugdíjból inkább kinn maradtok vagy inkább hazajöttök?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34262 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyugdíj befizetés visszaigénylése

samchee írta: És abból a nyugdíjból inkább kinn maradtok vagy inkább hazajöttök?


Nos, az előzőekben egy kicsit "megrövidült" a beírásom, ahol leírtam, hogy úgy 2500€ lesz a nyugdijunk (együtt a nejemével) Ez messze nem egy lórugás. Egy bérlakás fenntartása után, kb. 1300-1500 euró ha marad egy hónapra. Van kocsi, kellenek biztosítások stb. Ebből tehát meg lehet úgyan élni, de drasztikusan csökkenne a mostani életszinvonalunk! Ezért két alternativán dolgozunk már most (Sok évvel az aktualitás előtt!) Az egyik, ha Mo.-on addig rendbejönnek a dolgok akkor haza megyünk. (Ma a politika, a gazdaság az egészségügy és az embrek hozzáállása nekünk messze nem felel meg, s eddig csak romlott ez, de lehet még csoda is talán.)
A másik: eladjuk az otthoni ingatlanokat és egy minden szempomtból jobb klimáju országba megyünk. Ennél több lehetőség is van. Egy pár ami a listán van: Menorca, Thaiföld, Quracau, Suriname, Kreta, stb. Nem feltétlenül ilyen sorrendben. A választásunk majd arra fog esni ahol biztosítva látjuk a megfelelő egyészségügyi ellátást! (Pl. Thaiföldön Co Samui szigetén van egy kiválló nemzetközi klinika, s ez nagyon megfelel.)

Ui: az alternativ országokban a leendő nyugdijunk vásárólereje sokkal többet ér, mint Németországban!
Még Mo.-on is ebből már jól meg lehet élni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!