TransferWise

Több
10 éve 4 hónapja - 9 éve 7 hónapja #34603 Írta: vava
TransferWise téma létrehozva vava által

Mi kipróbáltuk 200 euróval. Minden rendben ment. Hétfőn este utaltuk át az összeget a Transferwise honlapon megadott német bankszámlára, kedd délután már ott is volt, másnap reggel át is váltották az akkori középárfolyamon, levonták az 1 eurós kezelési költséget (ami 0,5%, min. 1 euró), és már szerdán kora délután a magyar bankszámlán volt az összeg. Végülis annyit kaptunk Ft-ban, mintha 301,52-n váltottunk volna.
Mivel senki nem írt eddig tapasztalatot, gondoltam, én megosztom, hátha mást is érdekel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34609 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: TransferWise

Szép és jó. De: érdemes kb. 2.- HUF árfolyamkülönbség miatt egy céget (mert a Transferwise nem bank !!) beiktatni az ügybe ? És ha szimplán becsödöl, vagy kis beetetés után kiderül, hogy ez is amolyan pilótajáték féle, etc. . Sztem csak felesleges rizikófaktor. Kis összegnél egy-két sör ára a nyereség, nagy pénzt meg én tuti nem bíznék rájuk. Akkor meg minek. Ráadásul +1 nap. (A mai utalás innen speciel az OTP-nél már holnap a számlán van...)
Persze mindenki azt csinál, amit akar...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37574 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: TransferWise

Az alábbi certificate és reference number-eket nem puszira osztják ám! Nem kell elkönyvelni őket pilótajátékként! :)

Transferwise is a registered money service business. Her Majesty's Revenue and Customs certificate number 12591871.
We are fully authorised by the UK Financial Conduct Authority (FCA) as a payments institution with reference 571669.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37576 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: TransferWise

vava írta: Mi kipróbáltuk 200 euróval. Minden rendben ment. Hétfőn este utaltuk át az összeget a Transferwise honlapon megadott német bankszámlára, kedd délután már ott is volt, másnap reggel át is váltották az akkori középárfolyamon, levonták az 1 eurós kezelési költséget (ami 0,5%, min. 1 euró), és már szerdán kora délután a magyar bankszámlán volt az összeg. Végülis annyit kaptunk Ft-ban, mintha 301,52-n váltottunk volna.
Mivel senki nem írt eddig tapasztalatot, gondoltam, én megosztom, hátha mást is érdekel.


Én nem tudom biztosan, hogy Te megnézted e az árfolyamot. Mi már július végén 310-et kaptunk
otthoni váltóhelyen, plusz költség levonása nélkül, igaz 500 euront váltottunk! A mai középárfolyam
314,833 Ft/€
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37578 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: TransferWise

:wait: vava hozzászólása majd 9 hónapos. A mai nappal Transferwise -on keresztül utalt 100EUR esetén 31112HUF érkezik a forintszámlára. Mai MNB EUR árfolyam: 315,28 (ilyenkor adnak kb. 310-et a pörgősebb valutaváltókban ;) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37713 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: TransferWise

Én is kipróbáltam :) Hétfő délelőtt küldőtt 100 EUR ma (néhány perce) megérkezett 31328 HUF formájában egy CIB-es magyar számlára.
Mai MNB árfolyam 316,61

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!