Illetőségigazolás

Több
10 éve 3 hónapja #34970 Írta: mahlzeit
Illetőségigazolás téma létrehozva mahlzeit által

Sziasztok,
Mi lehet a neve a nemet un. "adoilletosegu igazolasnak"? A nemet adohivataltol kellene egy papir, hogy nemet adoilletosegu vagyok adott naptari evben. Ezt a papirt, meg a magyar bankok kerik a magyar "befektetesekhez". Ugyanis ekkor nem vonjak a kamatadot es EHO-t a magyar befektetesek utan. Persze majd a nemet adobevallasban kell szerepeltetni. (De ez nem valasztas kerdese, elvileg mindenkepp igy kellene)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34981 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Illetőségigazolás

EU/EWR Bescheinigung pepitában. Az illetékes lakóhely szerinti Finanzamt leigazolja ezt neked.
Kerestem neked továbbá neten "Bescheinigung über unbeschränkte Steuerpflicht in Deutschland", de nem találtam érdemleges nyomtatványokat az EU/EWR-en kívül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34984 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Illetőségigazolás

mahlzeit írta: Ugyanis ekkor nem vonjak a kamatadot es EHO-t a magyar befektetesek utan. Persze majd a nemet adobevallasban kell szerepeltetni.


Kedves Mahlzeit,
Te tudod, hogy hogyan szerzett a Finanzamt tudomást a magyarországi befektetésedről? Esetleg te kérted korábban a magyarországi banktól, hogy nem oda szeretnéd fizetni a kamatadót, és ezért tudták meg, vagy szerepeltetted a német adóbevallásodban? Korábban volt már szó róla, hogy itt kellene fizetnünk a kamatadót a magyar betéteink után is, de végülis ha jól láttam, senki nem írta, hogy elintézte volna.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34987 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Illetőségigazolás

Koszonom, amint lesz idom probalok intezni valamit ezugyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34988 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Illetőségigazolás

vava írta:

mahlzeit írta: Ugyanis ekkor nem vonjak a kamatadot es EHO-t a magyar befektetesek utan. Persze majd a nemet adobevallasban kell szerepeltetni.


Kedves Mahlzeit,
Te tudod, hogy hogyan szerzett a Finanzamt tudomást a magyarországi befektetésedről? Esetleg te kérted korábban a magyarországi banktól, hogy nem oda szeretnéd fizetni a kamatadót, és ezért tudták meg, vagy szerepeltetted a német adóbevallásodban? Korábban volt már szó róla, hogy itt kellene fizetnünk a kamatadót a magyar betéteink után is, de végülis ha jól láttam, senki nem írta, hogy elintézte volna.


Nem szereztek, de szerezhetnek:) A kettos adoztatast elkerulo egyezmenyben szepen fel van sorolva, az adohatosagok milyen adatcsereket vegeznek. Ha akarnak egy ilyennek piszkalhatnak.
De nem ez a motivaciom. A motivaciom az, hogy nem akarom kifizetni a k. draga kamatadot es EHO-t Mo.-on. (Persze lehetne varialni 5eves TBSZ szamlakkal esatobbi, de azt nem akarom) Athena a profi,:) biztos csipobol mondja mennyi az annyi ami kamatnyereseg meg adomentes Nemetorszagban. HA jol emlekszem vmi 1600EUR koruli osszeg. Vagyis kozel felmillas kamatnyereseg utan Mo.-on be kene fizetni kb. 120e HUF kamatadot es EHO-t. Ha meg elintezem a papirokat, akkor 0-t! Persze az efeletti resz utan kell adozni itt is, de az hasonlo osszeg, mint Mo.-on. Szoval az en motivaciom ez az evi 400EUR nyereseg:) Ha csak egy papirba faj, amit le kell adni a bankomnal, akkor miert ne.
MAgyar bankokat kerdeztem, valamelyiknel eleg egy sima kulfoldi lakcimbejelentes es nem vonjak a magyar kamatadot es EHO-t, mas bankok meg kerik az adoilletosegu igazolast.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34996 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Illetőségigazolás

Köszönöm Mahlzeit az elismerő szavakat! Profi nem vagyok, csak igyekszem!:)

SZóval amit csípőből tudok, az az EStG 44a, miszerint a kamatokból származó nyereség adómentes, ha nem haladja meg a mindenkori "Sparer-Pauschbetrag"-ot, ami jelenleg 801/1.602 (Ehegatten) Euro. Belföldi pénzintézeteknél erre találták ki a Freistellungsauftrag-ot, miszerint nem vonnak a fenti összegekig Kapitalertragssteuer-t és SoLi-t. A Kapitalertragssteuer formája szerint Abgeltungssteuer.
Amiről Mahlzeit egyébként ír, az itt jól le van írva:

www.steuernetz.de/aav_steuernetz/lexikon...l?currentModule=home

Kontrollmitteilung-nak hívják. Aminek viszont utána kellett néznem, az a Quellensteuer.
Itt a kapcsolatos link, a lényeg a 21. oldalon található:

www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...vm=bv.59568121,d.Yms

Szóval ha a magyarországi pénzintézetek megkapják a szükséges infót a kamatok adóztatásának illetékes helyéről, nem vonnak kamatadót. Mahlzeit itt adóztatja és levonhatja a Sparer-Pauschbetrag-ot. Remélem jól raktam össze a darabokat...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!