Nem folyósított Kindergeld

  • bati23
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 1 hónapja #35528 Írta: bati23
Nem folyósított Kindergeld téma létrehozva bati23 által

Kedves Fórumozók!
Érdkelődnék, hogy van-e hasonló gonddal küzdő sorstárunk :( 2013 május óta tartózkodom családommal Németországban. Bejelentett lakcímünk és munkahelyünk van, a gyerekek iskolába járnak.
Május óta (visszamenőleg) folyamatosan kaptuk a Kindergeld juttatást gyermekeink után, azonban március hónapban már semmit. Lakcímünk és gyermekeink jogosultsági feltételei változatlanok. Semmilyen értesítést nem kaptunk arról, hogy megszüntették volna a Kg. folyósítását. Telefonos érdeklődésünkre az ügyintéző (Fam.Kas) elmondta, hogy nem tudja mi lehet az ok. Hasonló tapasztalatok mostanában? Hogyan tovább?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35530 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nem folyósított Kindergeld

Jól értem a kérdést? A hónap első munkanapján "hiányzik", "nem folyósították" a Kindergeldet és még értesítést sem küldtek? :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bati23

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bati23
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 1 hónapja #35531 Írta: bati23
bati23 válaszolt a következő témában: Nem folyósított Kindergeld

Jól bizony. De természetesen a március elírás volt. Logikusan : februárról van szó :laugh:
Köszönet a gyors helyesbítésért!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35541 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Nem folyósított Kindergeld

Erre nem tudok mit írni...Remélem a FK minél előbb tisztázza a helyzetet. Ha nem változott semmilyen körülmény (MÁK küldött esetleg vmit???), akkor továbbra is fennáll a jogosultság! Szerintem továbbra is érdeklődjetek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35543 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Nem folyósított Kindergeld

Szia kedves Bati!

Egy ismerösöm sem kap már 8-9 hónapja,mert "elfelejtett" idöben adóbevallást készíteni-ez lett a bünti.Ö mesélte,papírokat nem láttam.Szerintem hívd fel öket (Fam.Kass) újra ,olyan nincs,hogy nem tudják miért.....!?!?!?!Légy határozott velük! ;)

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bati23

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bati23
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 1 hónapja #35545 Írta: bati23
bati23 válaszolt a következő témában: Nem folyósított Kindergeld

Nagyon köszönöm a válaszotokat! Tovább nyomozunk az ügyben, és zaklatjuk az FK-t minden elérhető csatornán. Eddig írtunk emailt, levelet (még semmi válasz) és telefonáltunk is. Ismételten hívjuk őket, ha kell naponta. Nagyon kíváncsi vagyok mi lehet a gond (MÁK-tól nem kaptunk semmit, M.O-on mindent elrendeztünk, sem adó, sem TB hátralékunk, vagy hiteltartozásunk sincs, nem is volt soha, ottani CSP-t szabályosan lemondtuk), érvényes itteni határozatunk van. Ha rendeződik az ügy részletesen meg fogom írni, hátha másoknak is segítség lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!