Steuer-ID

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36106 Írta: szepi1
Steuer-ID téma létrehozva szepi1 által

Sziasztok !

Bevagnek nektek egy munkaado valaszt amire termeszetesen mar holnapra valaszt kell adnom, ugyhogy surgos segitsegre van szuksegem.
Baden-Wurttemberg tartomanyrol van szo, Ulm varosban.

Kerdesem: az alabb felsoroltak 1-2 munkanap alatt el is intezhetoek vagy sajnos elore ki kellene utaznom , hogy idoben mindent elintezzek ?
Mert valojaban nem tunnek bonyolultnak.
Tehat a level es kerdeseim zarojelben:

Sehr geehrter Herr xxxxxxxx

vielen Dank für Ihre u.g. email.

Wir möchten Ihnen hiermit nochmals ausdrücklich mitteilen, dass wir nur dann einen Arbeitsvertrag mit Ihnen schliessen können, wenn uns spätestens am 04. Juni 2014 folgende, vollständige Unterlagen im Original vorliegen:

- Meldeadresse; Sie müssen sich in Deutschland mit einer Wohnadresse anmelden (ismerosnel leszek bejelentve; allitolag ezt helyben el lehet intezni az illetekes hivatalnal - ti is igy tudjatok ?)
- Vorhandensein einer deutschen Steuer-ID-no. (ez a nagy kerdes: olvastam olyat is, hogy helyben adjak az ado szamot de a hozza tartozo kartyat majd csak postan kb. 10 nap mulva kerestol szamitva - amennyiben helyben adnak bar a szamot ... azt jelenti, hogy a munkaltatoval mar aznap/masnap meg is lehetne kotni a szerzodest? hiszen lenne adozasi szamom, ez lenne a lenyeg feltetelezem)
- deutsche Bankverbindung (gondolom ez nehany 10 perc es bejelentett nemet lakcimmel es utlevellel nyitnak barhol egy szamlat )
- Mitgliedsbescheinigung einer deutschen Krankenkasse (felteltezem ez is helyben zajlik)
- Steuer-ID - na ez a pont mintha ismetlodne pedig mar az elso emailben is kulon targyalta. De nem ertem. Ez lenne maga a kartya illetve a fentebbi pont lenne csupan a szam ? Kartya nelkul nem kotne szerzodest? Nem lenne eleg neki az adoszam (amennyiben tenyleg helyben adnak) ? Muszaly lenne az adokartyat is felmutatni ?
- Ausweis / Pass - ezt nyilvan nem kell targyalni hiszen van :)
- Führerschein-Kopie - ez is rendben van
- wenn schonmal in D aktiv gewesen, die deutsche Sozialversicherungsausweis-no. - mivel a valasz NEM, ugy gondolom ezzel a ponttal nem kellene foglalkoznom.

De a fentiekre surgos, seitokesz valaszokban bizok.

Koszonom segitsegetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36109 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuer-ID

Szia Szepi!

A leendő munkaadód felvette a szigorú hangnemet:)

Igen, a pontok, leszámítva az ismétlődést, stimmelnek. A dolgok menete:
1. Bejelentkezel egy lakcímre. Ezt elvileg, de szigorúan csak elvileg megteheted online és meghatalmazás útján. Nem garantálom, hogy menni fog a személyes megjelenésed nélkül, mivel első lakcímet jelentesz le Németországban, de hátha:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


2. Ha megvan a lakcímed a Bundeszentralamt für Steuern automatikusan elküldi neked a Steuer-ID-t. Ezt a folyamatot kissé meggyorsíthatod, ha online még egyszer megigényled:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


10 nappal mindenképpen számolhatsz, mert rengeteg adatot kell az ügyintézőknek feldolgozniuk+a postázás. Arra figyelj, hogy a neved kinn legyen a postaládán!!!

3. Válassz magadnak Krankenkasse-t és lépj be hozzájuk online:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


És még sok más...
Rögtön kérj tőlük Mitgliedsbescheinigung-ot is, amit a Nachricht rubrikában jelezhetsz.

A sozialversicherungsnr-t megkapod postán, ha létrejött a munkaviszonyod és a munkáltatód lejelentette az adataidat a Sozialversicherung felé.

Röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36111 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuer-ID

Athena1985 írta: 2. Ha megvan a lakcímed a Bundeszentralamt für Steuern automatikusan elküldi neked a Steuer-ID-t. Ezt a folyamatot kissé meggyorsíthatod, ha online még egyszer megigényled:
10 nappal mindenképpen számolhatsz, mert rengeteg adatot kell az ügyintézőknek feldolgozniuk+a postázás. Arra figyelj, hogy a neved kinn legyen a postaládán!!!


Szia Mariann ill. szepi1,

ezen egy kicsit meglepödtem, mert az elmúlt idöszakban két embernek is intéztem az ID-t (otthon: "adóazonosító jel") és (legalábbis itt, de két külön FA-nál) másképp nézett ki a dolog:
1. Tény, hogy a BZASt a bejelentkezés után automatikusan küldi az ID-t, de ez eddig a környezetemben minimum 1, de inkább 2 hónap (!) múlva jött meg...
2. Ha viszont a lakcímbejelentés után 2-3 nappal bemész a helyi Finanzamtba bejlentkezni, plusz megkéred az ELStAM-ot, akkor ha a "rendszer már lát téged" (ök fogalmaztak így) rögtön látják az ID-det is és rá is vezetik az ELStAM-ra. Ezzel gyakorlatilag lényegtelenné válik, hogy a BZASt-töl mikor jön is az meg hivatalos formában. Az ELStAM meg ugye úgyis kell az adóosztály igazolása miatt (is). Nálatok ez nem így müxik??? A lényeg az, hogy a bejelentkezéssel egy napon még nem lehet elintézni, de 2-3 nap után a FA online már le tudja kérni az ID-det. Itt még úgyis elég volt három nap, hogy a porfészek faluban a "Frau Müller" az egyik nap átvette a kitöltött lakcímbejelentöt és másnap kellett visszamenni a lepecsételt (és közben gépre vitt) saját példányért. (Egy napig pötyögte a lelkem a gépbe azt a néhány adatot... :hyper: )

Csak szepi1-nek külön: az otthoni adókártyához hasonló "kártya" itt nem létezik, a Steuer-ID-d igazolására a BZASt által küldött A4-es levél, ill. a FA-tól kapott ELStAM szolgál (ami szintén egy A4-es lap). Még mielött valakiböl mindenáron egy "kártyát" akarsz kiverni.... :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!