Grundfreibetrag

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36354 Írta: Athena1985
Grundfreibetrag téma létrehozva Athena1985 által

der-typ írta: A levont adót szeretném visszakapni. Ezt a 8.130 Eur Grundfreibetrag-ot nem értem. Az egész évi bruttó keresetem nem éri el a 4000-et. De gondolom attól még kaphatok vissza adót. Kell valami visszaigénylést is küldeni, vagy az adóbevallást követően automatikusan visszaadják?

A 8.130 Euro Grundfreibetrag jelenti azt az összeget egyedülállók részére, ameddig az éves jövedelem adómentes. Tehát, mivel a te jövedelmed nem érte el 2013-ban ezt az összeget, a levont adót visszakapod anélkül, hogy további kiadásokat számolnál el. A tökéletesség kedvéért természetesen leírhatod a Studienbeitrag-odat, kollégiumot, hazautakat, könyveket, ha mindezt te finanszíroztad. Bár kihatással a fenti okok miatt nem lesznek ezek a költségek, kozmetikaként jól muatatnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36355 Írta: Krilion
Krilion válaszolt a következő témában: Grundfreibetrag

Sziasztok! ehhez kapcsolódó kérdésem lenne, és örülnék egy gyors válasznak. Mennyi a Grundfreitrag összege, ha házas vagyok, és van 3 gyerekem? Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36356 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Grundfreibetrag

Szia Krilion!

A Grundfreibetrag házasok esetén értelemszerűen 16.260 Euro.
Az, hogy erre az összegre letornázd az adóalapodat, gyúrni kell adókedvezményekre.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!