Kettős háztartás adókedvezmény

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36400 Írta: zolgál
Kettős háztartás adókedvezmény téma létrehozva zolgál által

sziasztok! én 2 hónapja költöztem ki, feleség 2 gyerek otthon! a kettős háztartást hol lehet igényelni????
köszi! zola
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tótjóz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36409 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

zolgál írta: sziasztok! én 2 hónapja költöztem ki, feleség 2 gyerek otthon! a kettős háztartást hol lehet igényelni????köszi! zola


Kedves Zoli!
Ez így nem kettős háztartás, mert a családod külföldön él! A kettős háztartás utáni esetleges támogatásokat (adóbevallásnál év végén) csak akkor igényelheted, ha Németországban van mindkét cím! Értsd: ha pl. neked Hamburgban van munkád, de Münchenben lakik az egész családod, akkor ha egy szobát veszel ki Hamburgban, s ezzel kapcsolatosan érvényesítheted a "kettős háztartás" vezetését! (Van ilyen 3 kolegám is tudom pontosan a dolgom ezen oldalát)

Der Ausländeranteil in Deutschland betrug am Jahresende 2013 nach unterschiedlichen Berechnungen 7,0 Millionen (Statistisches Bundesamt).


Most képzeld el azt amit te szeretnél. Itt él kb, 7 milló külföldi s mondjuk
ennek fele így vehetné igénybe a "kettős háztartás" lehetőségét.
Németország is csődöt jelenthetne.....:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36416 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Egészen addig egyet értek DECO-val, hogy kettős háztartást nem lehet csak úgy kérvényezni...ez egy adókedvezmény, adóalap csökkentő, állás megtartásához szükséges kiadás (Werbungskosten), amit igénybe vehet bárki, akinél teljesülnek a feltételek. Igen, külföldiek is, külföldön élő családtagokkal.

R.9.11 Abs. 3 LStR:
"Eigener Hausstand
(3) Ein eigener Hausstand setzt eine eingerichtete, den Lebensbedürfnissen entsprechende Wohnung des Arbeitnehmers voraus. In dieser Wohnung muss der Arbeitnehmer einen Haushalt unterhalten, das heißt, er muss die Haushaltsführung bestimmen oder wesentlich mitbestimmen. Es ist nicht erforderlich, dass in der Wohnung am Ort des eigenen Hausstands hauswirtschaftliches Leben herrscht, z. B. wenn der Arbeitnehmer seinen nicht berufstätigen Ehegatten an den auswärtigen Beschäftigungsort mitnimmt oder der Arbeitnehmer nicht verheiratet ist. Die Wohnung muss außerdem der auf Dauer angelegte Mittelpunkt der Lebensinteressen des Arbeitnehmers sein. Bei größerer Entfernung zwischen dieser Wohnung und der Zweitwohnung, insbesondere bei einer Wohnung im Ausland, reicht bereits eine Heimfahrt im Kalenderjahr aus, um diese als Lebensmittelpunkt anzuerkennen, wenn in der Wohnung auch bei Abwesenheit des Arbeitnehmers hauswirtschaftliches Leben herrscht, an dem sich der Arbeitnehmer sowohl durch persönliche Mitwirkung als auch finanziell maßgeblich beteiligt. Bei Arbeitnehmern mit einer Wohnung in weit entfernt liegenden Ländern, z. B. Australien, Indien, Japan, Korea, Philippinen, gilt Satz 5 mit der Maßgabe, dass innerhalb von zwei Jahren mindestens eine Heimfahrt unternommen wird."

A kimelt szöveg kulcsfontosságú az egész idézetben.

Zolgál: Ha kettős háztartásvezetés alapján szeretnél adókedvezményt igénybe venni, három lehetőséged van:

- Közvetett módon, de valahol köze van hozzá: kérelmezed §1 Abs. 3 EStG i.V.m H 38b alapján a 3-as adóosztályt (Antrag auf Behandlung als unbeschränkt Steuerpflichtiger Arbeitnehmer...), mely alapján kedvezőbben fogja levonni munkáltatód az adóelőleget.
- Az adóhivatallal kiszámoltatsz és bejegyeztetsz az ELStAM-ba (régebben Lohnsteuerkarte) ún. Freibetrag-ot, ami szintén csökkenti az adóelőleg levonásánál figyelembe vett adóalapot és a levont adóelőleget is.
- Megvárod az év végét és 2015-ben készít(tet)sz adóbevallást
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36425 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Athena1985 írta: - Megvárod az év végét és 2015-ben készít(tet)sz adóbevallást


Kedves Athena1985!
Nem fogják neki engedélyezni! Mint említettem volt 3 kolegám is hasonló cipőbe jár. Ebből egy spanyol és hasonlóképpen igyekezett. Az indoklás hogy ilyen esetben a "Pauschalbeitrag"-ban benne foglaltatik az adóbevallásnál! Amit valóban tehet az az adócsoport 3. kategóriája, de hát ez, ha nős, amúgy is járna neki, s ez nem függ össze a kettős háztartással. Arra viszont ügyelnie kell, hogy ha 3. csoportban lesz a neje magyar jövedelmét itt majd fel kell tüntenie akkor is ha ez nem sok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36431 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Hello DECO!

Nem tudom, hogy a három kollégád hogyan és mint akarta elszámolni a költségeket. Tény, hogy igazolni kell és ha a költségek nem haladják meg az ominózus "Pauschal" 1.000 Euro Werbungskosten-t, akkor az az elsődleges... Azonban ha már hazamegy 2-3-szor, illetve elszámolja az albérletet, telefont, stb., már bőven túl van az ezresen... Na akkor meg már munkábajárás is jöhet, még ha csak 3 km, akkor is, aztán Arbeitsmittel, Kontoführungspauschal, stb. stb. stb.
Szóval Spielraum van bőven, amit ki lehet játszani, csak tudni kell alkalmazni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36433 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Athena1985 írta: Hello DECO!Nem tudom, hogy a három kollégád hogyan és mint akarta elszámolni a költségeket. Tény, hogy igazolni kell és ha a költségek nem haladják meg az ominózus "Pauschal" 1.000 Euro Werbungskosten-t, akkor az az elsődleges... Azonban ha már hazamegy 2-3-szor, illetve elszámolja az albérletet, telefont, stb., már bőven túl van az ezresen... Na akkor meg már munkábajárás is jöhet, még ha csak 3 km, akkor is, aztán Arbeitsmittel, Kontoführungspauschal, stb. stb. stb.Szóval Spielraum van bőven, amit ki lehet játszani, csak tudni kell alkalmazni.


Én csak a spanyol kolegánál tudom, hogy nem sikerült neki elfogadtatni a "kettös háztatrtás" státuszt! A családja valahol Barcelona körtnyékén lakik, így ritkán jár haza. Azt mondták neki, hogy hozza ide a családot!
A másik két kolega együtt lakik egy kis bérlakásban (WG). Ők azt hiszem elszámolják (de hivatalosan nem laknak együtt) :chuckle: , a család viszont Németországban él jó 600-800 km-re!
(Na, majd megérdeklődöm hogyan van náluk és beszámolok!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!