Kettős háztartás adókedvezmény

Több
9 éve 11 hónapja #36434 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Na mindenképpen kérdezd meg a kollégádtól! Ő pedig tudakolja meg a Finanzamt-tól, hol van az leírva az Einkommensteuergesetz-ben, hogy "hozza ide a családot"? Najó, ne húzza ki a gyufát azért az adóhivatalnál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38661 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Kedves Athena! Köszönöm válaszod. A férjemnek 1-es alapján vonták az adót egész évben, a Magyarországról származó jövedelem pedig az enyém, ami után Magyarországon fizettem az adót. A kettős háztartás pedig igen el lett ismerve (ez Unión belül teljesen jogos), ez alapján pl. elszámoltak adócsökkentő tételként 4 utat. Amit írtam férjem jövedelmeként az már az adóalap csökkentés utáni, adköteles bruttó jövedelme...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38665 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Kedves Athena és Mirapanni!
Nos, akkor erre én nagyon kiváncsi leszek. 1989-óta vagyunk itt. Magyarországon van egy komplett sorházi lakásunk, ami teljes háztartás.

Eddig bárhol érdelödtem ez után, hivatalosan elutasitották, tehát akkor hülye vagyok hozzá! Kolegám is csak 2 évig kapott ilyet aztán mondtak neki, hogy lehet odaköltözni végleg!

Akkot most, hogy van ez?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38673 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

DECOTEXT írta: Kedves Athena és Mirapanni!
Nos, akkor erre én nagyon kiváncsi leszek. 1989-óta vagyunk itt. Magyarországon van egy komplett sorházi lakásunk, ami teljes háztartás.

Eddig bárhol érdelödtem ez után, hivatalosan elutasitották, tehát akkor hülye vagyok hozzá! Kolegám is csak 2 évig kapott ilyet aztán mondtak neki, hogy lehet odaköltözni végleg!

Akkot most, hogy van ez?


Az édeskevés, hogy van ott egy lakásod, ott kell, hogy dolgozz és itt van a családod, vagy fordítva. Olvasd el a linket, amit te nyomtál be ide... ;)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38674 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

gejza írta:

DECOTEXT írta: Kedves Athena és Mirapanni!
Nos, akkor erre én nagyon kiváncsi leszek. 1989-óta vagyunk itt. Magyarországon van egy komplett sorházi lakásunk, ami teljes háztartás.

Eddig bárhol érdelödtem ez után, hivatalosan elutasitották, tehát akkor hülye vagyok hozzá! Kolegám is csak 2 évig kapott ilyet aztán mondtak neki, hogy lehet odaköltözni végleg!

Akkot most, hogy van ez?


Az édeskevés, hogy van ott egy lakásod, ott kell, hogy dolgozz és itt van a családod, vagy fordítva. Olvasd el a linket, amit te nyomtál be ide... ;)

VAgy az van, hogy magyar allampolgar, magyar lakcimmel es magyar ceggel kikuldetesbe jon Németországba. Ha itt berel es van Mo.-on lakas ami barmikor rendelkezesre all hazamenetelnel, akkor is van lehetoseg leirni vmilyen szazalekban kettos haztartasvezetest. A pontos reszleteket nem tudom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38678 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kettős háztartás adókedvezmény

Szóval. Mindenki magyar állampolgár. Mindenkinek van itt és Mo.-on is egy állandó lakcíme. Itt csak bérlakásban lakunk, s laktunk.
Egymásról meg símán be tudjuk bizonyítani, hogy a másik otthon van.... Vagy nem?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!