Postbank online

Több
9 éve 5 hónapja #38046 Írta: iromic
Postbank online téma létrehozva iromic által

Segítséget szeretnék kérni a Postbank on-line folyószámlájához való belépéshez. A login-t tudom (folyószámlaszám), de a jelszót nem tudom. Egy PIN-t kér ami nem egyezik a bankkártya pin kódjával. Valakinek van ilyen folyószámlája, van ilyen netbankja? Próbáltam már webes felületen és androidos alkalmazáson is a belépést, de sikertelen maradt a kisérletem.
A szerződésben erre nem találtam semmi utalást (,bár szertném jelezni, hogy a német tudásom nulla).
Bármilyen ötlet segíthet, nem tudom mi lehet a PIN kód miből van generálva vagy minek az utolsó öt számjegye/karaktere lehet.
Mellékelek fényképet is a felületekről.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38047 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: Postbank online

Szia iromic!
Igaz mi a Deutsche Banknál vagyunk,de talán hasonlóan működik az online belépés. Nekünk postai úton küldték ki az ”Ihre Online-Banking-Geheimzahl"-t,ami 5 számjegyű.Ez nem megegyező a bankkártya PIN kódjával,ami ugye 4 számjegyű. Nem tudom már,hogy mennyi időre küldték ki,de szerintem 1-2héten belül. Remélem egy kicsit tudtam segíteni :)
Üdv!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: iromic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38048 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Postbank online

Lehet, hogy erős a kérdés, de igényeltél egyáltalán netbank hozzáférést (Netbank-Zugang)?? Mert azzal együtt kell megkapnod az ötszámjegyű Online-PIN kódodat..... Az internetes bankolási lehetőség nem "alapból" jár egy hagyományos bankszámlához, hanem kérni kell.... Majd utána kapsz egy levelet, hogy élesítették a hozzáférésedet és ezután jön külön (biztonsági okokból) az ehhez tartozó PIN.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: iromic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38058 Írta: iromic
iromic válaszolt a következő témában: Postbank online

Helló!
Kösz a segítséget, nézem tovább a postaládát. Ma lesz nyolc napos a folyószámlám, tehát van még akkor időm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38059 Írta: iromic
iromic válaszolt a következő témában: Postbank online

Helló!
A kérdés nem erős, mert én is gondolkoztam ezen, hogy igényeltem e ezt a szolgáltatást. Én mondtam, hogy szeretnék netbankot, de erre a telefonszámomra mutatott az ügyintéző, és azt magyarázta, hogy ide kapom az SMS-t.
Még várom akkor a leveleket, talán holnap vagy utánna megkapom a PIN-t.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyömón

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38063 Írta: Sheenka
Sheenka válaszolt a következő témában: Postbank online

Szia!
Nekem is Postbankos számlám van és én kifejezetten netbankolást kértem hozzá, mivel nincs még állandó német lakcímem, amin keresztül tudnának velem levelezni. Én úgy emlékszem, hogy 1-2 héten belül kaptam tőlük vagy 3-4 küldeményt. Sima levélként jöttek a PIN kódok és a kártyám, egy nagy borítékban pedig minden más, ez a minden más egy nagy mappa volt mindenféle banki ügyintézéshez való nyomtatvánnyal, sőt, még egy CD is volt benne. A telefonod majd akkor fog egyébként kelleni, ha jól emlékszem, ha használni akarod neten keresztül a számlád, mondjuk utalni akarsz. Azért írom, hogy ha jól emlékszem, mert lehet kelleni fog egy megerősítő kód majd a telefonodról, mikor legelőször akarsz belépni a számládra.
Remélem tudtam segíteni valamennyit :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, iromic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!