Melyik fizetést válasszam?

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6567 Írta: nagytotya
Melyik fizetést válasszam? téma létrehozva nagytotya által

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert "bajban" vagyok. Voltam állásinterjún ahol 2 variációt ajánlott a cég a fizetésre és nem tudom melyiket válasszam. A dolog sürgős lenne, mert holnap választ kell adnom, melyik legyen a szerződésben.
Alapvetően 2500 "ajró"-ról beszélünk pro mónát 40 órás munkahéttel

Szóval az 1. verzió:
15 Euro (bruttó)/óra. Ez elvileg, az ő számításuk szerint 1600 nettó és kész. Ebből számolják fizetett szabadságra is a fizetést.

2. verzió:
9,89 Euro/St + 40 Euro Auslöse (pro Arbeitstag Steuerfrei) Itt az Auslöse 20 Euro Fahrgeldből és 20 Euro Übernachtungspauschale-ből áll, ezek csak azokra a napokra járnak, amelyeken dolgozom, szóval szabadságra és betegnapokra nem. Ez ezzel a megoldással szerintük kb. 1800-1900 Euro lehet így havonta. A német jóember ezt javasolta.

Szóval mit gondoltok melyik legyen és van- e benne valami csavar, amit ott nagy örömömben nem vettem észre, ?

Előre is köszönöm!

Üdv!

nagytotya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6568 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Melyik fizetést válasszam?

nagytotya írta: Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert "bajban" vagyok. Voltam állásinterjún ahol 2 variációt ajánlott a cég a fizetésre és nem tudom melyiket válasszam. A dolog sürgős lenne, mert holnap választ kell adnom, melyik legyen a szerződésben.
Alapvetően 2500 "ajró"-ról beszélünk pro mónát 40 órás munkahéttel

Szóval az 1. verzió:
15 Euro (bruttó)/óra. Ez elvileg, az ő számításuk szerint 1600 nettó és kész. Ebből számolják fizetett szabadságra is a fizetést.

2. verzió:
9,89 Euro/St + 40 Euro Auslöse (pro Arbeitstag Steuerfrei) Itt az Auslöse 20 Euro Fahrgeldből és 20 Euro Übernachtungspauschale-ből áll, ezek csak azokra a napokra járnak, amelyeken dolgozom, szóval szabadságra és betegnapokra nem. Ez ezzel a megoldással szerintük kb. 1800-1900 Euro lehet így havonta. A német jóember ezt javasolta.
Szóval mit gondoltok melyik legyen és van- e benne valami csavar, amit ott nagy örömömben nem vettem észre, ?
Előre is köszönöm!
Üdv!
nagytotya


Kedves Nagytotya!
Soraidból úgy tűnik hogy kamionosként akarsz dolgozni! Sógorm és egyik kolegám tesvére ugyan ezt csinálják! Az eddigi információim szerint a jobb a kevesebb ebben az esetben. Igaz így a számitások szerint abszolult értékben kevesebb nettóból élsz majd, de gondolj az évi 30 napos szabira (nincs pótlék) s arra is, hogy beteg is lehetsz (szintén nincs napidij)! Az esetedben szerintem (hosszútávon) a 15 eoró/óra a jobb. Vedd figyelembe, hogy ők a 40 órás heti munkaidővel számoltak, s nem a túlórákkal. Túlóra setében viszont a pótlék nem emelkedik.


Nem is kell sok túlóra, hogy a "hiányzó" 200 eurót bepótold. Egy 21 napos munkahónap estén napi 1,6 óra plusz, s ez hamar összejön.

200:15=13,3 >> 21:13=1,6


Egy-két szombat, s máris meg van! Gondolj arra is, hogy sajnos a túlórák az ilyen szakmában elvárják s ugyan "önkéntes"-nek hidetik de ha nem csinálod akkor gondok lehetnek.... A német "jóember" azért javasolta ezt mert neki igy kevesebb a költsége! Igy ugyanis csak az alapbéred után kell neki fizetgetnie!

UI: ha tévedtem volna a munkakörnél akkor bocs'!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6570 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Melyik fizetést válasszam?

Kedves nagytotya!

Az előttem szóló válasza szerintem is megállja a helyét. Az előnyök sorából még a későbbi nyugdíjadat említeném.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6571 Írta: nagytotya
nagytotya válaszolt a következő témában: Melyik fizetést válasszam?

Sziasztok!

Köszönöm a megerősítést. Igazából én is így gondoltam. A kevesebb néha több... és a jóember gyanúsan sokat magyarázott a második megoldáshoz, ezért tudtam az elsőről csak pár mondatot írni.

Még egyszer köszönöm!

Üdv!
Nagytotya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!