Bank - nyereségadó

Több
12 éve 7 hónapja #6594 Írta: taglillus
Bank - nyereségadó téma létrehozva taglillus által

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben egy németországi bankszámlára (Tagesgeldkonto)egy bizonyos összeget, amolyan megtakarítást teszek, akkor valóban, minden esetben ki kell fizetnem a 25% nyereségadót is (Kapitalertragsteuer)?

Voltam a bankban, utána jártam, de nem lettem sokkal okosabb. Ott azt mondták, h csak abban az esetben nem kell fizetni, ha Freistellungsauftrag birtokában vagyok. Ez pontosan mit jelent? Ausbildungot csinálok, nincsen semilyen bevételem, csak kiadásom.

Köszi.
lillus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #6618 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bank - nyereségadó

taglillus írta: Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben egy németországi bankszámlára (Tagesgeldkonto)egy bizonyos összeget, amolyan megtakarítást teszek, akkor valóban, minden esetben ki kell fizetnem a 25% nyereségadót is (Kapitalertragsteuer)?
Voltam a bankban, utána jártam, de nem lettem sokkal okosabb. Ott azt mondták, h csak abban az esetben nem kell fizetni, ha Freistellungsauftrag birtokában vagyok. Ez pontosan mit jelent? Ausbildungot csinálok, nincsen semilyen bevételem, csak kiadásom.
Köszi.
lillus


Ezt a bankodban kell kérned s ingyen kiadják! ha viszont olyan sok, hogy meghaladja a törvényes szintet a nyereséged akkor nem!

Mentesség érdekében, hogy a tőkenyereség (FSA) Németországban a nyilatkozatot az adózó a saját banki és a befektetési bevételt az automatikusan forrásadó mentes (44. § ITA) (Egykulcsos adó, kamatfizetés előtti eredmény) . Csak természetes személyek lehet kiadni. Létrehozása és módosítása mentességi kérelmet minden esetben ingyenes.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!