Német jövedelem, magyar adóbevallás?

  • dzsepetto
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #7986 Írta: dzsepetto
Német jövedelem, magyar adóbevallás? téma létrehozva dzsepetto által

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne felétek.:Ha valaki Német céghez van bejelentve,akkor a Magyarországi adózása hogyan alakul.Fel kell e tüntetni a kinti keresetet és ,ha igen akkor adózni is kell?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7990 Írta: muhaddib
muhaddib válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Kedves dzsepetto!

Én Angliában dolgoztam pár évet, és ugyanaz van ott is mint Németországban. Miután az Uniós törvények tiltják a kettős adózást, így mindig az aktuális országban adózol csak. Ha magyar céghez vagy bejelentve, és a cég ide fizeti az adót, akkor fel kell tüntetni. De ha némethez, és oda fizeted, akkor nem kell, mert az után ott fizetsz adót, azt az ottani adóbevalláson - már ha kell még csinálni - kell feltüntetni. Viszont, ha csak idénymunkákat vállalsz, akkor töltesd ki odakint a munkaadóddal az E301-es nyomtatványt, ha hazajössz, ezt be tudod adni a munkaügynek, nem adó miatt, hanem azzal tudják elkönyvelni, és a magyarországi munkaévekhez hozzáírni az ott munkával eltöltött idődet. Viszont még így sem kell kétszer adóznod, és nem is kell különbözetet fizetned.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13221 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

dzsepetto írta: Sziasztok!
Egy kérdésem lenne felétek.:Ha valaki Német céghez van bejelentve,akkor a Magyarországi adózása hogyan alakul.Fel kell e tüntetni a kinti keresetet és ,ha igen akkor adózni is kell?
Válaszotokat előre is köszönöm!



Szia Dzsepetto!
Németország Magyarország között van a kettös adóztatást elkerülö egyezmény, vagyis vagy Németországban, vagy Magyarországon kell adóznod. Ha egy adott naptári évben 184 napnál több idöt töltöttél Németországban, akkor Németországban adózol, ha ennél kevesebbet, akkor Magyarországon .Amennyiben Magyarországon adózol, akkor a Németországban szerzett jövedelmedet hozzácsapják a Magyarországon keletkezetthez, s az összevont jövedelmed alapján adózol. Magyarorlszágon az adóbevallás határideje magánszemélyeknél május 20.
Remélem segitettem, szép estét! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13226 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Szia pingpong,

ha valaki egyáltalán nem dolgozott Magyarországon, csak kint, akkor hogy is van?
Nekem valami olyan rémlik, hogy ahol hosszabb ideig volt adóköteles jövedelme, ezért van a183 nap, mivel az több mint a fél év. Arról nem is beszélve, hogy itt kint adóztam eddig, már az éves adóbevallás ürlapot is megkaptam (németet). Nagyon nem mindegy, bár csak augusztus óta dolgoztam itt, tehát kevesebb mint 183 napot, odahaza viszont nem volt jövedelmem.
Ha otthon kell leadózni, akkor rengeteg adót kéne fizetnem, itt viszont benne vagyok éves szinten az adómentes sávban.
Ha valaki biztosat tud mondani, azt nagyon megköszönném.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13227 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

A következő kérdésem lenne adózással kapcsolatban:

BRD-en dolgozom, német cég alkalmazásában (184 napnál többet) ezért kint adózom. De, mondjuk eladom Mo-on a hétvégi telkemet. Melyik országban és milyen szempontok figyelembevételével kell adózom ez után szerintetek, hiszen az eladásból származó jövedelmet is fel kell tüntetni az adóbevallásban? ( A magyar szabályozást, mértékeket tudom.)
Kíváncsi lennék a véleményetekre, vagy arra, járt-e már valaki esetleg ilyen "cipőben".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13230 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Szilvi írta: A következő kérdésem lenne adózással kapcsolatban:
BRD-en dolgozom, német cég alkalmazásában (184 napnál többet) ezért kint adózom. De, mondjuk eladom Mo-on a hétvégi telkemet. Melyik országban és milyen szempontok figyelembevételével kell adózom ez után szerintetek, hiszen az eladásból származó jövedelmet is fel kell tüntetni az adóbevallásban? ( A magyar szabályozást, mértékeket tudom.)
Kíváncsi lennék a véleményetekre, vagy arra, járt-e már valaki esetleg ilyen "cipőben".

Kedves Peteratde és Szilvi!
Jó fogas kérdések, hogy biztosra menjen az ember én kérnék egy állásfoglalást az APEH-töl, igy mindig lehetne rá hivatkozni.
Szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!