Német jövedelem, magyar adóbevallás?

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13234 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Jó estét Peteratde,

(gondolom) a közelmúltban bejelentetted Magyarországon az ország "határozatlan időre való" elhagyását, a tavalyi évben Magyarországon egyáltalán nem volt jövedelmed(munkanélküli segélyt sem kaptál), csak nmémetországi kereseted.
Így egyértelműen megállapíthatjuk, hogy Magyarországon nem kell adóbevallást készítened, mert azonkívül, hogy a magyar állampolgárságod megvan, semmi köze sincs a magyar államnak a te pénzügyeidhez.
Én is így tettem, és a logika is ezt diktálja..
Nem mégy "haza" már csak rokonlátogatóba, nem kapsz onnan egy árva fillért se, akkor meg nincs miről tárgyalni velük! :lol:
M.F.G Maya ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13250 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Szilvi írta: hiszen az eladásból származó jövedelmet is fel kell tüntetni az adóbevallásban? ( A magyar szabályozást, mértékeket tudom.).

Keletkezett e egyáltalán jövedelem?

Egyébként ha valaki mubnkavállalóként dolgozik és az adólapjára levonják az adót helyben, akkor az annyi és kész.
Ha számlára dolgozik akkor meg ugysem éri meg a magasabb némek adók fizetéséért való küzdelem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13253 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Attila_BRD írta:

Szilvi írta: hiszen az eladásból származó jövedelmet is fel kell tüntetni az adóbevallásban? ( A magyar szabályozást, mértékeket tudom.).

Keletkezett e egyáltalán jövedelem? Naná, különben miért adnám el? Ha nincs a vételi és eladási ár között különbség, akkor mi értelme lenne eladni????

Egyébként ha valaki mubnkavállalóként dolgozik és az adólapjára levonják az adót helyben, akkor az annyi és kész.
Ha számlára dolgozik akkor meg ugysem éri meg a magasabb némek adók fizetéséért való küzdelem.

Küzd a fene a magasabb német adó megfizetéséért, ez egy elméleti kérdés volt.

Mindenesetre kérni fogok egy állásfoglalást. Erre is :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13256 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Szilvi írta:

Attila_BRD írta:

Szilvi írta: hiszen az eladásból származó jövedelmet is fel kell tüntetni az adóbevallásban? ( A magyar szabályozást, mértékeket tudom.).

Keletkezett e egyáltalán jövedelem? Naná, különben miért adnám el? Ha nincs a vételi és eladási ár között különbség, akkor mi értelme lenne eladni????

Tuggya a hitelezöd .....
Egyébkeont ha 1995 ben vettél 10 mio-ért egy lakást és ma eladod 50 milkóért, egy kanyi vas adót sem kell a 40 mio "nyereségért" fizetned.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13258 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Attila_BRD írta: Tuggya a hitelezöd .....
Egyébkeont ha 1995 ben vettél 10 mio-ért egy lakást és ma eladod 50 milkóért, egy kanyi vas adót sem kell a 40 mio "nyereségért" fizetned.

A kérdésem fiktív, hiszen még nem dolgozom kint :)
Ha ugyan ezt a lakást 2006-ben vetted, és eladtad 2011-ben, akkor sem kell fizetned semmit. Más a helyzet a nem lakáscélú ingatlanokkal ( telkekkel, üdülőkkel) amin, ott a teljes adómentességhez 15 évet kell várnod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13303 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Német jövedelem, magyar adóbevallás?

Kösz Maya, én is így gondoltam, csak néhány hozzászülás elbizonytalanított. :blush:

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!