Zöldségpiac Stuttgart környékén

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6809 Írta: skolik
Zöldségpiac Stuttgart környékén téma létrehozva skolik által

Stuttgart környékén érdekelnek a piacok.
Hol van zöldségpiac, vásárcsarnok vagy valami hasonló?
Akik már régóta kint élnek, hogyan főznek, a hazai ízvilág szerint, vagy németesen?
Egyáltalán lehet kapni magyaros kajákhoz alapanyagokat?
Minden érdekel a témával kapcsolatban, mert még hosszabb ideig nem éltem kint.Most viszont készülődök :-))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #6943 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Zöldségpiac Stuttgart környékén

Szia,

van belőle egy pár darab:
www.stuttgart.de/item/show/1481/1/slnk/312840
A vásárcsarnok nem igazán ismert, a piacosok heti több alkalommal elfoglalják a piacteret(kedd, csüt, szombat), délkörül pedig összepakolnak, és gyönyörű rendet hagynak maguk után(szemét nélkül). Nálunk van lengyel, olasz és természetesen német hústermék, pékáru.
Mindenki e legelején csak azt akarja enni, amit az elmúlt 20/30 év alatt evett. Magyarosat. Aztán elkezd barátkozni avval, ami itt van. Meg persze rájön, hogy nincs kifli, nincs túrórudi, a nálunk megszokott hús csak speziális üzletekben(pld orosz) van.
Az oroszoknál hozzájut mindahhoz, amit a németek nem esznek meg: pacal, csirkezuza, ecetes almapaprika, stb.
Azt sem kell elfelejteni, hogy itt grammban rendelsz a boltban,(mindenhol), mert a dekagrammot nem ismerik.
Itt szeretik a "stéket" (mifelénk így mondják, szték helyett), a sült-főtt krumplit(die Bratkartoffel), és rengetegen péntekenként délben halat esznek.
Kedvelt a nálunk ruszlinak nevezett ecetes hal, hering zsemlében.
A piacokon szinte mindíg fellelhető a sültkolbász árus lakókocsija(lángos nélkül).
Sört isznak az emberek, Bayern-ben pld szinte non-stop, hölgyek is, már délelőtt legurítanak egy-egy korsóval. Az idősebb hölgyeknél ez itt teljesen normális.
Münchenben az éttermekben a törzsvendégeknek saját korsójuk van, ülnek együtt az óriási törzsasztalnál(der Stammtisch)és isznak..
Na meg annyit, hogy itt a bio élelmiszer nem olyan drága.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi, mezre24

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6954 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Zöldségpiac Stuttgart környékén

Szia,
Pontosan milyen alapanyagra gondolsz?

Vannak magyar üzletek is, de sok minden kaphato is. Itt pl van teliszalami, most mar szeletelve is. A krinolint fleischwurstnak hivjak. Kifli is van a Nettoban. Sajnos turo rudit meg kell rendelni es meghozzak, de a magyar arus, aki hozza, rendszertelenül jelenik meg a piacon es eleg draga...Magyar paprikat -sarga, hegyes lehet kapni, de zöld eröset is. Husokat mindenfelet. Es mindent meg ugyanugy, ahogy Maya is irta.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6957 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Zöldségpiac Stuttgart környékén

Más német kis és nagy városokban is van piac? Sárga hüvelyű zöldbabot is lehet kapni vagy ezt sem ismerik a németek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6958 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Zöldségpiac Stuttgart környékén

Töpörtyűt azt ismerik a németek, azt hol lehet beszerezni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #6965 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Zöldségpiac Stuttgart környékén

Szia,

töpörtyűt én az oroszoknál vettem. De van friss hasaaljaszalonnájuk, abból csinálhatsz házilag.
Zöldségből mindenfélét megtalálsz. Ők nem ismerik a főzelékeket. A zöld vagy sárgababot megfőzik, dinsztelthagymával összekeverik, és a végén ecetet öntenek rá. Hát, meg kell vele barátkozni..
A reál (hasonló mint a Tesco) megkapsz szinte mindent, olcsó és jó. Én még sem szeretem, mert mindíg a külvárosban van. Náluk van magyar kolbászáru, és szalámi. Több fajta.
Ha nagyon ennél magyar sültkolbászhoz hasonlót, hát vegyél merguez-t, süsd meg otthon aztán tálald harissa-val(francia csípős paprikakrém) zsömlével. Ízleni fog!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!