Sportolási lehetőségek Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #13418 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

Maya írta: Sziasztok!
Egy kis ízelítő az én városomról. www.baden-baden.de/static/film/index.php

:lol:
Baden-Badenrol azt mondják hogy csak fele akkora mint a Chicagoi temetö de dupla olyan halott.
Atlagéletkor kb. 70 év körül. Az iffezheimi futamon a kalap mérete mutatja hány száz éves a zombi alatta.
Fürödni viszont jol lehet még textilesen is. Persze a Friedrichsbad textilmentes. Ott törülközöt is osztanak, nem kell vinni semmit (pénzen kivül)

Figyelem! A termálos - szaunás helyek legtöbbször textilmentesek. Föleg a fekete erdöben, vagy pl. a stuttgarti Schwaben therme. A legtöbb magyar a bejáratnál már elájul, hogy le kell vennie a 20 cm2 csomagolást. Egyszer egy hónapban ezért a prüdeknek is van egy napjuk. schwabenquellen.de/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13438 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

Szia Attila!
Elöször nekem is furcsa volt itt a textilmentes szauna. Aztan eszembe jutott hany fürdöruham ment otthon tönkre a szaunaban....
Es hamar meg lehet szokni, föleg, mivel senkit sem zavar. Meg van un. szaunakittel - amit magunkra lehet venni, es csak bennt levenni.
Itt nalunk legalabb 3 szauna van: sos, bio, es egy nagy, ott van rendszeresen Aufguss - orankent különbözö.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13478 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

Szia Attila,

Lehet, hogy neked nem tetszik ez az igen csak szép, és cseppet sem unalmas kisváros, én mégis örülök neki, hogy itt élhetek, dolgozhatok.
Tényleg vannak idősek, dehát ez van, öregszik a társadalom.
Iffezheimon meg nem csak a "Zombik" hordanak kalapot, hanem a fontosabb versenynapokon
én is!
A fürdőbe (Caracalla) természetesen fürdőruhában fürdesz, mint mindenhol Európában.
Csak a szaunában kell ettől megválnod, és törölközővel palástolnod a semmittevéstől megnövekedett hurkáidat, és egyéb (inkább eltakarandó) testrészeidet! :laugh:
A Friedrichsbad-ban nem megengedett a fürdőruha, a válasz egyszerű miért:
Ez nem egy tipikus fürdő, ahol "Erzsike néni" órák hosszat áztathatja a valagát a meleg vízben, hanem egy szaunázással egybekötött, több állomásból álló valami, ahol az a cél, hogy a test megszabaduljon a méreganyagoktól, és erősödjön az immunrendszer.
17 Stationen zu mehr Wohlbefinden
Nässe, Wärme, Hitze, Nässe, Schrubben, Nässe, Dampf, heißer Dampf, Wasser, Blubbern, Treiben, Nässe, Schauer, Rubbeln, Pflegen, Ruhen. Einfach herrlich.
Im Friedrichsbad folgen Sie 17 Schritten zu mehr Gesundheit und Wohlbefinden, die in ihrer Wirkung optimal aufeinander abgestimmt sind.
Zunächst wird Ihre Körpertemperatur in warmer und heißer Luft bis Station 8 langsam ansteigen. Dann reguliert sie sich in den kühler werdenden Temperaturen der einzelnen Becken wieder sanft nach unten. Diese gut verträgliche Badeform bringt Ihren Kreislauf in Schwung, stärkt das Immunsystem, ist wunderbar für die Haut und entspannt.
Traditionell baden Männer und Frauen getrennt im Friedrichsbad. An den getrennten Badetagen treffen sich Männer und Frauen im imposanten Kuppelsaal des Friedrichsbades (Stationen 10 bis 11). Dienstags, Mittwochs, Freitags, Sonn- und Feiertags können Männer und Frauen alle 17 Stationen gemeinsam nutzen.

Bilder Caracalla Therme

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17198 Írta: kunigunda
kunigunda válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

A bajor Alpokban vagyok, hetente többször is van nordic walking csoport. Elsőrendű sport, és közben jókat lehet beszélgetni. Akikkel együtt járok, kivétel nélkül üdvözölnek a városban is és nagyon kedvesek. Csak ajánlani tudom. Nálunk egy csoportot finanszíroz az önkormányzat, a többi 5,-E. Lehet járni heti egyszer az iskolai tornaterembe is ingyen, konditornára.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36558 Írta: karszi
karszi válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

Rosszul írtam, nem a szoc. juttatást, hanem szociális egészség biztosítást. De mégis mennyibe kerül a hoki?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36560 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Sportolási lehetőségek Németországban

Tessék. Stuttgarti pálya. ;) Innentől használj fordító programot vagy hívd fel őket!
Stuttgart Eissport e.V.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!