Nyaralási tippek

Több
12 éve 4 hete - 12 éve 4 hete #17162 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

magyaranyuka írta: Aki szeret licitalni

www.gulliver.hu
Korfu-t es Evia-t is "merem ajanlani" akinek bejon a gorog......

A gulliver udulesi vouchereket kinal. Utana mindig problema van a megfelelo idopont kivalasztassal, amikor le szeretned "hivni" az utat. Semi ertelme! Szerintem..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #17169 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

DECOTEXT írta: Az említett két szuper helyen (Kreta, Koh Samui) akár le is telepednék bármikor, ha már nyugdijas lehetnék! Matala településen, ha kemény tél van akkor 9-14 fok plusz van. A thai szigeten meg +20 ha rossz az idő! Kinek kell tavasszal minusz 10 fok? Akik ilyenre vágynak azok mazochisták! Egyszer voltunk az osztrák hegyekben júniusban (!). Plusz 10 fok volt s mire a faluból (ahol semmi nem volt csak egy templom) a hotelbe értünk, majdnem inkubátor kellett. Tudod mi volt ott egyetlen ami jó volt: a kilátás! No, de ezt megnézem képeken meg filmen, ezért nem fizetek annyit!

Majd ha egyszer eletvitelszeruen elsz egy ilyen "mediterran" helyen, nagyon hamar meg fog valtozni a velemenyed!:) En eltem. Teljesen mas 40fokban turistakent a tengerparton fekudni, mint az, hogy eld az eleted, csinald a dolgod. Raadasul ezekkel a deli nepekkel amugy sem konnyu ha barmit is el akarsz intezni:)
A hegy meg aktiv pihenesre valo. Hegyi kerekpar, sikloernyo, si stb.. Ez nem mazochizmus, legfeljebb nem neked valo.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17435 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

mahlzeit írta: Majd ha egyszer eletvitelszeruen elsz egy ilyen "mediterran" helyen, nagyon hamar meg fog valtozni a velemenyed!:) En eltem. Teljesen mas 40fokban turistakent a tengerparton fekudni, mint az, hogy eld az eleted, csinald a dolgod. Raadasul ezekkel a deli nepekkel amugy sem konnyu ha barmit is el akarsz intezni. A hegy meg aktiv pihenesre valo. Hegyi kerekpar, sikloernyo, si stb.. Ez nem mazochizmus, legfeljebb nem neked valo.

Nos, mi már felvettük a kapcsolatot egy ilyen "mediterrán" környékkel. A nagy helyzet az, hogy csak mint nyugdijas tudnánk oda költözni, s ekkor már nincs mit intézni.....Van egy nagyon jó ötletünk, hogy miként fogjuk ezt csinálni: áprilistól októberig Mo.-on fogunk, a sajátunkban élni. Októbertöl áprilisig fogunk kis lakást bérelni valamilyen kellemesebb környezetben! Ennek az az elönye, hogy nem kell minden évben ugyan oda menni, fél évre! A másik megoldás Menorca. (Nem Mallorka!!) Alig van tursita, jó a klima, sok a természetvédelmi terület, s kiválló az egészségügyi ellátás... stb. Na, ide lehet, hogy elköltözünk. Ebben az esetben az itteni kerót kiadjuk!
Az "aktiv pihenés" a szememben, nem a testi önsanyargatás! Sportot lehet egész évben üzni. Nem feltétlenül tartom szükségesnek, hogy általam is nöjjön a hegyvidéki balaesti statisztikák száma.... Pontosan az a gond, ezzel, hogy egész évben nem csinálnak az emberek semmit, aztán 2-3 hét alatt akarják behozni az évi lustaságukat! S valóban, ez nem nekem való!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hete #17436 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

Vagy kéthete láttam egy riportot erről. Német, viszonylag szegény nyugdíjas Thaiföldön éli életét egy idősekotthonában, de saját, különálló házban, aminek kialakításába beleszólhat.
Pure Luxusban él, Németben ezt nem tehetné meg!
Thaimasszást kap:), étkezést, úszómedencét, és ha már mozogni nem fog tudni, ápolni is fogják.
Menorcanak, a Kanári-szigeteknek én is nagy rajongója vagyok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17439 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

Az "aktiv pihenés" a szememben, nem a testi önsanyargatás! Sportot lehet egész évben üzni. Nem feltétlenül tartom szükségesnek, hogy általam is nöjjön a hegyvidéki balaesti statisztikák száma.... Pontosan az a gond, ezzel, hogy egész évben nem csinálnak az emberek semmit, aztán 2-3 hét alatt akarják behozni az évi lustaságukat! S valóban, ez nem nekem való!


Tényleg kíváncsivá tettél:
Te mit értesz aktív pihenés alatt? Milyen sportot űzöl egész évben?
Aki valóban folyamatosan aktívan sportol egész évben, az nem érzi

testi önsanyargatás

-nak. Én bármikor elmegyek egy nap 3-40 km-es gyalogtórára és estére kellemesen elfáradtam. Egész mapos munka után még lazán úszom 2-3 km-t. Emellett még különbözú torna gyakorlatokat is végzek, hogy az izületeim ne rozsdásodjanak be.
Több mint 30 éve síelek, de még soha nem volt sérülésem.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hete #17452 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nyaralási tippek

peteratde írta: Tényleg kíváncsivá tettél:Te mit értesz aktív pihenés alatt? Milyen sportot űzöl egész évben?

Nos, a nejemmel nagyon szeretünk túrázni, vándorolni, gyalog ismeretlen országokban csavarogni, de csak akkor ha ez nem munkával jár! Minden ami megterhelö az nem a mi területünk. Egész éves sprotok: bicajjal járok be 6 kilóméterre a munkába, ha jó az dö, sakk, horgászás, nagy séták a környezö erdökben, s szinte minden lehetöséget megragadunk ha valamlyen thermalfürdö van a közelben. Otthon Mo.-on (most itthon vagyunk) Héviz, Kehidakustány, Zalakaros, stb. H.Böszörményben sem rossz a fürdö!

A hegyeket meghagyon neked! Az viszont egyik hozzászolásdból sem derült ki, hogy nös vagy e, vannak e gyerekeid stb. Mert ha valaki csak olyan magányos farkas, mint ahogy ez nálad kinéz, akkor könnyü abszolult minimura redukálni a költségeidet!

:P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!