Lakhatási támogatás

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21141 Írta: Rian
Lakhatási támogatás téma létrehozva Rian által

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőled,a férjem Karlsruhéba, dolgozik szeretnék utána menni de nincs nyelvtudásom.Most munkásszállón van de már keres egy kis lakást ahova mehetnék hozzá.A kérdésem az lenne hogy mit igényelhetnék meg amíg nem tudok dolgozni?Lakhatási támogatást ki kaphat?Nagyon rossz hogy elszakadtunk egymástól,s ráadásul a török fönőke csak év végén engedi haza,ami elképzelhetetlen számomra hogy egyszer találkozzunk 1 évben! 30 éve vagyunk házasok,még sosem voltam egyedül!1300 eurót keres,de szeretne német céghez kerülni,mert ott többet tudna keresni.Szerintetek mi kaphatnánk lakásbérléshez támogatást?Kell kérni letelepedést vagy hogy működik ez?Kérlek ha tudtok tanácsot adni,azt nagyon megköszönöm!Nagyon szeretnék újból a férjem mellett lenni.48 éves vagyok,a gyermekeim már felnőttek,nagyon rossz egyedül.Itthon meg nincs munka,a férjem 20 évig betonpumpásként dolgozott,de meghalt az építőipar,s erre kényszerültünk.Persze szeretnék minél hamarabb dolgozni!

Üdv:Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #21142 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakhatási támogatás

Rian írta: A kérdésem az lenne hogy mit igényelhetnék meg amíg nem tudok dolgozni?Lakhatási támogatást ki kaphat?......
Szerintetek mi kaphatnánk lakásbérléshez támogatást?Kell kérni letelepedést vagy hogy működik ez?


Kedves Rian! A lakbértámogatás (Wohngeld) meglehetősen komplikált dolog, és nehéz megkapni
mert nagyrészben jövedelmfüggő és attól is függ, hogy hogy mekkora a a lakás amiben, hányan, kik
és milyen státuszban laknak veled együtt! Ezen a linken ki tudod magad is számolni. Mi itt nem
tudjuk ezt neked megmondani, hogy mennyi lehet, mert még a lakbéredtől is függ! A letelepedéssel
itt több topic is foglalkozik, böngésszd át a dolgokat!


Itt kiszámolhatod a lakbértámogatást, ha vannak adataid:
https://formular.noel.gv.at/forms/fscasp/content/bin/fscvext.dll?ax=COO.1.1001.1.83288&dx=COO.2117.560.1.1085&sol_createclass=COO.2117.560.1.7354&ru=http://www.noe.gv.at/wohnzuschuss-2009

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kenese, Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21146 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Lakhatási támogatás

Kedves Decotext!

Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál,meg is próbáltam kiszámolni,de egy dolognál mindig elakadok!Mégpedig a teljesítés dátumánál.Bármit írok be nem jó!Biztos a fordítással van a baj,de mindenképp nagyon köszönöm,megpróbálom megfejteni:-

Üdv:Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #21147 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakhatási támogatás

Rian írta: Kedves Decotext!Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál,meg is próbáltam kiszámolni,de egy dolognál mindig elakadok!Mégpedig a teljesítés dátumánál.Bármit írok be nem jó!Biztos a fordítással van a baj,de mindenképp nagyon köszönöm,megpróbálom megfejteni:-Üdv:Rian

A "Fertigstellungsdatum" au azoknak van akik renovátak vagy építettek valamit. Irj be egy dátumot. 01.01.2013 az az 2013 január egy. Arra atért gondolj ám, hogy: nem tudod mekkora lesz a lakásotok, nem tudod mekkora esz a lakbér... stb. Pontosan ezért nem lehet ezt megválasolni! Az ilyen támogatást (Wohngeld) csak akkor tudod pontosan kiszámolni és kérvényezni, ha már laktok valahol!

Én is teszteltem fiktiv adatokkal és nekem 200 eurót dobott ki két felnőttnél, 1300 euró havi jövedelmmel! Erre azért ne számits semmiképpen, mert az adatok csak elméleti jellegüek! Ha majd nálatok aktuális lesz, akkor a folyósító pontosan kiszámolja ezt és lesz meglepetés!!
Berechnung 					
Gewichtungsfaktor 		
	     1,50 	
Gewichtetes Einkommen pro Monat 		
	   866,67 	
förderbare Nutzfläche (m²) 		
	    60,00 	
aufgrund Ihrer Angaben sind vom Familieneinkommen zumutbar (in Prozent) 		
	   10,00 	
Anerkennbarer Aufwand für die förderbare Nutzfläche 		
	   270,00 	
zuzüglich Betriebskostenpauschale 		
	    60,00 	
abzüglich zumutbarer Aufwand (Selbstbehalt) 		
	   130,00 		
----------
	
Ihr Wohnzuschuss Modell 2009 		
	   200,00 	

Es wird ausdrücklich darauf hingewiesen, dass aus dieser Berechnung kein Anspruch auf "Wohnzuschuss Modell 2009" abgeleitet werden kann. 

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31904 Írta: tigra78
tigra78 válaszolt a következő témában: Lakhatási támogatás

Szeretnék segítséget kérni,szeretnénk házat vásárolni hitelt adna a bank,de tudni szeretném van e lakástámogatás itt Németországban családosoknak,mindent ami ezzel kapcsolatos válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :) :) :) :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!