Bürgschaft statt Kaution

Több
11 éve 4 hónapja #27452 Írta: Majszika
Bürgschaft statt Kaution téma létrehozva Majszika által

Sziasztok!Szeretném megkérdezni, hogy ez a Bürgschaft statt Kaution működik-e lakásbérlésnél?láttam a nullprovision oldalon, hogy kaució helyett, ha havi 5,75 EUR fizetek, akkor ők adnak egy igazolást és az kiváltja a kauciót. Szerintetek ilyet elfogadnak a tulajok?Találkozott már valaki ilyennel?Előre is köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27790 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bürgschaft statt Kaution

Majszika írta: Sziasztok!Szeretném megkérdezni, hogy ez a Bürgschaft statt Kaution működik-e lakásbérlésnél?láttam a nullprovision oldalon, hogy kaució helyett, ha havi 5,75 EUR fizetek, akkor ők adnak egy igazolást és az kiváltja a kauciót. Szerintetek ilyet elfogadnak a tulajok?Találkozott már valaki ilyennel?Előre is köszi!

Én még ugyan nem találkoztam ilyennel, de forditsuk meg a dolgot és kérdezzük meg, hogy annak, aki a "Bürgschaft"-ot bevállalja havi (?) 5,75€-ert, mi a haszna ebből? Addig ugyanis amig a bérlő fizet (és bérli az ingatlant) kap havi 5,75€-t, de mi van ha nem fizet (pl. "Mietnomad") Akkor mi a garancia, hogy vállalják az anyagi felelősséget?
Én a kaució fizetését jobbnak tartom mint ezt az évi 69 eurót, mert ezzel független vagyok.


Nekem ezzel a "Bürgschaft" átvállalással negativ érzésem van!
Én kihagynám az ilyen "Bürgschaft"-céget s magam vállalnám a kauciót!!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!