SCHUFA igazolás

Több
11 éve 2 hete #30424 Írta: Joey01
SCHUFA igazolás téma létrehozva Joey01 által

Sziasztok!
Igényeltem a SCHUFA-t a schufa.de oldalon, kifizettem a 18,50 eurót, majd kaptam egy nyomtatható kupont, amivel be kell fáradnom egy postára és Drezdába el kell küldenem majd onnan küldik nekem ezt az igazolást. Nem tudom itt mennyi idő a postai kézbesítés, de szerintem legalább 1 hét mire megkapják és onnan megérkezik a papír. Kérdés. Nem lehet kérni erről valami gyorsabb "visszaigazolást", hogy odaadhassam a leendő főbérlőmnek? Már csak ez a papír kellene és azt mondta szóljak, ha meglesz és találkozunk újra. Csak nem szeretném, hogy addig kiadják valakinek, mert az még hosszú idő, főleg hogy a lakás azonnal költözhető. :( Vagy hívjam fel, hogy le szeretném foglalózni? Vagy mi a teendő?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 órája #30819 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA igazolás

Joey01 írta: Nem lehet kérni erről valami gyorsabb "visszaigazolást", hogy odaadhassam a leendő főbérlőmnek?

Már megbocsájts, de a SCHUFA-hoz semmi köze a bérbeadónak! A bérbeadó (saját maga) informálódhat rólad a " Mieterschutzbund "-nál, de nem a SCHUFA központban! A Mieterschuztbund-nál vannak regisztrálva pl. a "Mietnomádok**" és egyéb, számlákkal tartozók, s nem fizetök, stb. Ha ott regisztrálva vagy, akkor valahol van sárod bérlemény ügyben. A tulaj nem bank, amelyik hitelt ad! Jó, hogy nem kérdezi meg, hogy milyen a nemi életed.....

** Mietnomádok azok, akik itt vagy ott csak egy egy rövid ideig laknak, rendszerint teljes rezsitartozás után eltünnek s máshol újra bérelnek.....majd ismét tovább állnak! Rendszerint tonnányi szemét is marad utánuk.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30831 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: SCHUFA igazolás

"Már megbocsájts, de a SCHUFA-hoz semmi köze a bérbeadónak! "
Alapvetöen tök igazad van. Ha viszont több a lakást kivenni szándékozó, mint a kiadó lakás, akkor te vagy kényszerhelyzetben, és ha attól alszik nyugodtan (és neked nagyon kell az a lakás), akkor viszel neki Schufa-igazolást... :( Ha te nem viszel, majd visz valaki más. Ez tipikusan az a helyzet, ahol "minden lehetsz, csak okos nem.."

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30832 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA igazolás

gejza írta: "Már megbocsájts, de a SCHUFA-hoz semmi köze a bérbeadónak! "
Alapvetöen tök igazad van. Ha viszont több a lakást kivenni szándékozó, mint a kiadó lakás, akkor te vagy kényszerhelyzetben, és ha attól alszik nyugodtan (és neked nagyon kell az a lakás), akkor viszel neki Schufa-igazolást... Ha te nem viszel, majd visz valaki más. Ez tipikusan az a helyzet, ahol "minden lehetsz, csak okos nem.."

Na, jó! Én a jogosságról beszéltem! Ilyen elven, (ha ennek engedsz), akkor legközelebb azt is kérheti, hogy sétáltassd a kutyáját hétvégén és rendszeresen vigyázz a demenzben szenvedö anyósára! Ekkor is rábolintasz? Mert ha nem, akkor hol a határ? Ma "Schufa" holnap elöre félévre a lakbér? Tudod a jogtalanságok, mindig kicsi dolgokkal kezdödnek (ez még belefér cimen) aztán egyre nagyobbak lesznek! Holnap majd kp. kéri a lakbért a kiskezébe..... Ha ebbe belecsúszunk, akkor nincs megállás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30835 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: SCHUFA igazolás

Már megbocsájts, de a SCHUFA-hoz semmi köze a bérbeadónak! A bérbeadó (saját maga) informálódhat rólad a "Mieterschutzbund"-nál, de nem a SCHUFA központban

Ecsem, Ecsem nem figyeltel........ :chuckle:
Nem a berbeado megy be a Schufahoz (sem mert minden Online törtenik), hanem
igenis joga van a berlötöl egy Selbstauskunftot a Schufatol kernie.
Ha neked is lennenek berbeado lakasaid, vagy berautoid tuti, hogy te is
levetköztetned a palit vagy a janyt, hogy nehogy kibaßßanak veled es ne
fizessenek.
Mert, ha meg van a balhe akkor mar kapkodhatod a fejed, mert akkor csak
Advokat, Gericht, es a többi nyalanksag.........jöhet :wait: es meg akkor Sem
biztos, hogy lesz belöle love :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30841 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: SCHUFA igazolás

prosperus írta: Ecsem, Ecsem nem figyeltel........ Nem a berbeado megy be a Schufahoz (sem mert minden Online törtenik), hanemigenis joga van a berlötöl egy Selbstauskunftot a Schufatol kernie.Ha neked is lennenek berbeado lakasaid, vagy berautoid tuti, hogy te islevetköztetned a palit vagy a janyt, hogy nehogy kibaßßanak veled es nefizessenek.Mert, ha meg van a balhe akkor mar kapkodhatod a fejed, mert akkor csakAdvokat, Gericht, es a többi nyalanksag.........jöhet :wait: es meg akkor Sem
biztos, hogy lesz belöle love :


Mieterschutzbund-nál, Ecsém, a Mieterschutzbund-nál, de nem a SCHUFA-nál! ne keverjük már össze! S pláne nehogy már joga legyen egy bérbeadónak engem kriminalizálni!! Ahol engem ilyen bizalmatlanul fogadnak, oda garantáltan nem mennék!

Példák: nekünk 2 bérlakásunk volt eddig. A fimanak 5 a lányomnak 3. (Ez 1989-óta 10 bérlemény!) A lányom jó helyeken: Bad Homburg, Nürnberg és München! Soha sehol ilyen SCHUFA nem volt, viszont kereseti igazols az volt, tehát, hogy dolgozunk e, az volt csak a kérdés! Tisztázzuk már, a BÉRBEADÓ "Privatperson" és semmi köze, ehez a hatósági információhoz! A bérbeadó nem bank!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!