Auslöse

Több
10 éve 7 hónapja #33580 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Auslöse

Nem akarok nagyon beledumalni, mert nem tudom pl. az epitoiparban mit takar pontosan az Auslose, de a kikuldetesi dijj, az altalaban "kajakiegeszitesre" vonatkozik. A feltetelezes, hogy mivel nem vagy otthon, dragabb a kajaztatasod es megelhetesed megoldasa, ezert adnak egy netto napidijjat. Hulye szabalyai vannak tudomasom szerint, csak akkor jar adott napra ha meghatarozott idot toltok honos varoson kivul, mas jar rovid-hosszu tavra. Mas a belfoldi es nyilvan a kulfoldi. Kulfoldi valtozik orszagfuggoen etc.. Ezen felul ha kikuldenek vhova, nyilvan fizetik a szallast. Be is vagna, hogy "uzleti uton"-kihelyezett munkanal meg en fizessem a szallast es utazast:) (De nem tudom mi van ha a szerzodes valtozo telephelyre szol)
Csak azert irom, mert nem igazan ertem ezt a nagy huhugast, hogy a dolgozo oruljon, hogy munkaja van es turo sem jar..
En rendszeresen jarok nemet-belfoldi, kulfoldi kikuldetesekre, de a teljes utazasi terites (taxi, busz, vonat, repulo), felmerulo egyeb "uzleti" koltsegek teritese, napidajjal, szallaskoltseggel az alap.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, anemac

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!