Társasházi szokások

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #38023 Írta: pétkis
Társasházi szokások téma létrehozva pétkis által

Kedves Fórumozók, kérlek osszátok meg velünk tapasztalataitokat, hogy milyen dolgokra kell odafigyelni társasházakban. Mert szeretnénk jövőre társasházba költözni. Jelenleg nem társasházban lakunk. (különbejáratú házrész)

Tudom, hogy ahány ház, annyi szokás, de érdekelne hogy vannak-e általános irányelvek pl mosásra, közös helységek használatára, fűtésre, takarításra, stb.

Előre is köszönjük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38024 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Társasházi szokások

Vannak-e irányelvek ?? Haha, TÖRVÉNYEK vannak (na jó, ez azért vicc volt), de biztos lehetsz benne, hogy kapni fogsz egy ca. 5 oldalas házirendet (vö. Hausordnung) és annak minden pontja törvényszámba megy. A végletekig le lesz szabályozva minden, de "jó" hír, hogy szerintem utána nem sokat kell gondolkozni azon, hogy szabad-e valamit, vagy nem. :-)
Mellesleg melyik tartomány? Ha ne adj isten BW, akkor megismerkedhetsz egy sváb ösi intézménnyel is, úgy hívják, hogy "Kehrwoche". (Ez az olyan többlakásos házakban divat, ahol nincs gondnok, vagy központi takarítás a közös helyiségekben, lépcsöházban, ház elötti járdán, stb. Itt a lakók csinálják ezt heti turnusban, van egy hagyományos "Kehrwoche" tábla, ami mindig annak az ajtaján lóg, aki éppen soros... :-) )

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge, pétkis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38025 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Társasházi szokások

Szia! Nállunk ugy van, hogy a lépcsőházat felváltva takarítjuk és az udvart is, ha valaki nem takarít rendesen azt kinézik maguk közül. Mi illendőségböl az idös lakók helyett is megszoktuk csinálni a takarítást. Télen mindenki a maga garázsa elött hánnya a havat, de az idössek és a nehezebben mozgók elvárják, hogy helyettük a fiatalabbak megcsinálják, a mi esetünkben mi mert mi vagyunk a házban a legfiatalabb család. Az udvaron természetessen mindenki rendet tesz maga után, és még az udvarral kapcsolatban megemlíteném, hogy 12-14 ora között én soha nem szoktam kiengedni a gyerekeket és vasárnap nem teregetünk az udvarra, vasárnap maximum kiülünk beszélgetni, de semmiféle munkát nem végzünk. Esetleg van még kérdésed szivesen válasszolok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge, pétkis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38026 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Társasházi szokások

Mi társasházban lakunk. A fent említett táblát nagyon is ismerjük.... :D Ki van téve házirend a lépcsőházban, azt szoktuk tanulmányozni ha kérdésünk van, vagy rákérdezünk a szomszédnál. Persze vannak írott és íratlan szabályok, amit majd utólag fogtok megtudni, ha már ott laktok. Mosás...zajongás....stb. De szerintem ez az egész nagyban függ a szomszédoktól is, hogy ki mibe köt bele, vagy mennyire foglalkoznak vele, kötözködnek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge, pétkis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38028 Írta: pétkis
pétkis válaszolt a következő témában: Társasházi szokások

Köszönjük a gyors válaszodat. Szeretnék még egy-két dolgot kérdezni. Mi most ferienwohnung-ba lakunk. Sokszor fordult elö, hogy megkérdezés nélkül a tulaj kikapcsolta a fütést akkor is amikor még minuszok voltak. Ez reméljük, hogy egy társasházba nem, fog elöfordulni, mert elég kellemetlen volt mindig szólni, hogy kapcsolják vissza mert nagyon fázunk. A másik ilyen probléma a mosás. Átlagosan 4-5 adag ruhát mosunk ( 5 kg mosógép) egy héten. Azt is többször megjegyezték, hogy elég sok vizet használunk a mosás miatt. Ez mennyire probléma egy társasházban? Mindenkinek saját mosógépe van, vagy van közös mosógép, és azt használja mindenki?

Elöre is köszönjük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #38029 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Társasházi szokások

Szia pétkis! nem tudom nekem irtál-e, de elmondom nállunk, hogy van. Nállunk olaj fütés van, én akkor tekerem fel a radiátorokat amikor csak akarom ez magánügy, egész évben füthetek, ha akarok, ez most nyáron is jópárszor elöfordult.
A mosogép a lakásban van és természetessen mi mosunk a legtöbbet a házban, szerintem egyedül mosunk annnyit mint a többiek összesen. A vízet ugy kalkulájják, hogy az összes fogyasztást elosszák a házban lakók számával és az alapján kell fizetni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge, pétkis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!