Ki fizeti a províziót?

Több
8 éve 10 hónapja #39450 Írta: Gergoo
Ki fizeti a províziót? téma létrehozva Gergoo által

Biztos hallottátok már, hogy június elsejétől a makler megbízója fizeti a provisiont és nem az ingatlant kereső, bérlő. Nos, a facebook csoportok már teli is vannak okosnál-okosabb összeesküvés elméletekkel de szerencsére néhány nap és el is tűnnek a süllyesztőben.
Na de, hogy az utókor :) illetve a későbbiekben a témában keresők is pontos képet kaphassanak miről is van szó, várom ide a véleményeket, tapasztalatokat a témában, főként olyanoktól akik jelenleg keresnek albérletet! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39479 Írta: Csibijuza
Csibijuza válaszolt a következő témában: Ki fizeti a províziót?

Még mindig ugyanazt érzékelem,mint előtte. Én nem találkoztam még "újfajta" lakáshirdetéssel.

Good things come to those who believe, better things come to those who wait and the best things come to those who don't give up. :3
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #39482 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ki fizeti a províziót?

A vevőnek a költségei nem fognak változni! Most ugyan csak a hirdető (eladó) fogja a proviziót fizetni, de az eleve bele fogja kalkulálni az árba! Áttételesen tehát továbbra sem lesz a vevőnek olcsóbb semmi!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 10 hónapja #39499 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ki fizeti a províziót?

Én ugyan csak az immobilienscout24-et nézegetem de onnan gyakorlatilag eltűnt provision. A legnagyobb értéke amit köszönni lehet amúgy a rendeletnek, hogy nincs egy 2,38 szorzójú extra kiadás. Az pedig, hogy mennyit tudnak az eladókkal lenyeletni majd a maklerek szerintem később derül ki de az én tippem, hogy 2,5 havi bért tuti nem! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!