6 hónapos felmondási idő

Több
8 éve 2 hónapja #39882 Írta: Gergoo
6 hónapos felmondási idő téma létrehozva Gergoo által

Néha belefutok a facebook szemétdombon egész jó kis kérdésekbe amik "hiányoznak" innen :)
Elkezdtem én ott belefolyni a dologba de hát mire is lehet számítani egy zárt németországi facebook csoportban??? Hagyjuk inkább!
A lényeg, hogy bemásolom ide mert érdekel a dolog, hátha megfejtjük mert az adott csoportban 8-10 párbeszéd után ki is léptem a "vitából"
Szóval, ez volt a sztori és a kérdés:

"Decemberben, (december 20. 2015) karacsony elott felmondott a vermieterunk! ( ennek mi orulunk) jelzem h juniusban koltoztunk ide 2015-ben tehat fel eve csak!!! A kundigungban az all, hogy 2016 junius 31-ig kell elhagynunk a lakast, es azert 6 honap!!!!! mert h ok kedvesek akarnak lenni, es h biztosan talaljunk magunknak lakast! A keresuk az volt, hogy ha kozben talalunk, akkor ne 2 hettel elotte kozuljuk, hanem idoben, h gondoskodni tudjanak a nachmieterrol! Mondtuk h ez termeszetes, 1 honappal elotte biztosan szolunk. December ota mar 2-3 x megkerdeztek h neztunk-e mar lakast stb.
Na most talaltunk egy megfelelo uj lakast,a jovobeli foberlo felhivta a mostanit h leinformaljon minket! Kb meg rendes is volt, majd csenget h mi megis h kepzeljuk h mi februar 1-jen elmegyunk. Kedvesen jeleztem fele, h ne haragudjon de nekunk nincs tudomasunk arrol h mikor koltozunk es hova, majd ha van hely ahova koltozunk majd jelezzuk, de csak ugy latatlanban megis mit jelezzek! Erre beszol h hat de nekunk junus 31-ig akar itt lakunk akar nem, nekunk a mietet fizetnunk kell???!!!!! Hat azt hittem dobok egy hatast. Miert van 6 honapos felmondasi ido? A szerzödesben ez nincs bele irva!!! Ha o mondott fel akkor most miert nem koltozhetunk ki szabadon ? es probalt rank ijeszteni h mindegy hova megyunk na majd o jon es behajtja a penzt! Barhogyan barmi aron!! Na most ezt egy kicsit erdekesnek talalom, foleg h elhitettek velunk h ok milyen kedvesek ezzel a 6 honapos felmondassal. Ha ezt tudjuk akkor biztos
Nem
Megyunk bele mert legkesobb marcius 31-vel mi szeretnenk kikoltozni!!
Ugyanezen a napon feljött a ferje, hogy tisztazzunk dolgokat! Es a szavaibol elve ök felnek h nem talalnak nachmietert, mert a felesege valogatos! ( egy föbejaratu a lakas, egy postaladaval, kulcs nelkül) van esetleg ötlete, vagy barmilyen törveny erre? Mivel mi naivan alirtuk a kundigungot ahol a 6 honap szerepel tudunk valamit ez ellen tenni? a föberlö ,,fenyegetese,, miatt kicsit elbizonytalanodtunk!!"


Ötlet, vélemény, jó tanács?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 2 hónapja #39889 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: 6 hónapos felmondási idő

Először is a hat hónapos felmondási idő jogilag érvénytelen! Ilyen kikötést még a szerződésben sem tehet a bérbeadó!
(Három hónap a törvényes!)
www.gesetzliche-kuendigungsfrist.info/mietvertrag/

Másodszor, nincs benne ez a szerződésben így még ha törvényes lenne is akkor is érvénytelen!

Harmadszor a mostani bérlő nem köteles egy újabb bérlőt szerezni, ha letölti a felmondási időt.
(Ha a femondási idő előtt akar a bérlő kiköltözni, akkor szereznie kellhet egy "Nachmieter"-t)

A linken amit betettem ki lehet számolni, hogy esetünkben mennyi a
hivatalos felmondási idő! Minden egyéb ami ettől eltér ÉRVÉNYTELEN!

További info:
www.haufe.de/immobilien/verwalterpraxis/...I9865_HI7557839.html

Esetünkben a bérlő a felmondás utáni 3. hónaptól semmire nem kötelezhető, s bármikor
kiköltözhet, a három hónapon belül is, de a bért még fizetnie kell a felmondástól számított
3 hónapig! Következő bérlő (Nachmieter) szerzésre nem kötelezhető!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!