Szociális bérlakás Németországban

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #5602 Írta: aniundma
Szociális bérlakás Németországban téma létrehozva aniundma által

Sziasztok!
Német cégnél dolgozom, a cég bérli a lakást, tehát nincs a nevemen bérleti szerződés. Szeretnék valamilyen megoldást találni a lakhatásunkra, mivel szeretném kihozni a gyerekem is. Hosszú távon nem szeretnék 'függeni' a munkáltatómtól, jól beszélek németül és a gyerek miatt nem mindegy, mennyire 'biztonságos' a lakhatásunk. Ledig vagyok. Van-e arra lehetőség, hogy idővel szociális bérlakást igényeljünk? Mi ennek a módja és mennyi idő után lehet megpróbálni és hol kezdjek el érdeklődni? Vagy esetleges lakásbérlés esetén egyedülállóként van-e lehetőség támogatás igénylésre? A bérem brutto 2100. A családi pótlékon kívül igényelhető-e plusz támogatás (a gyerekem 2 és fél éves)? Ha valaki tudna segíteni azt előre is megköszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6583 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szociális bérlakás Németországban

aniundma írta: Sziasztok!
Német cégnél dolgozom, a cég bérli a lakást, tehát nincs a nevemen bérleti szerződés. Szeretnék valamilyen megoldást találni a lakhatásunkra, mivel szeretném kihozni a gyerekem is. Hosszú távon nem szeretnék 'függeni' a munkáltatómtól, jól beszélek németül és a gyerek miatt nem mindegy, mennyire 'biztonságos' a lakhatásunk. Ledig vagyok. Van-e arra lehetőség, hogy idővel szociális bérlakást igényeljünk? Mi ennek a módja és mennyi idő után lehet megpróbálni és hol kezdjek el érdeklődni? Vagy esetleges lakásbérlés esetén egyedülállóként van-e lehetőség támogatás igénylésre? A bérem brutto 2100. A családi pótlékon kívül igényelhető-e plusz támogatás (a gyerekem 2 és fél éves)? Ha valaki tudna segíteni azt előre is megköszönöm.


Esélyed nulla! Több okból is! Először is sokat keresel a szociális lakás igényléséhez. Másodszor az NSZK szinte alig van ilyen lakás! Bárhol kerehetsz magadnak bérlakást ebből van milliószámra! Falukban olcsóbb városoknak drágább! Az egyéb támogatást meg felejtsd el! Semmilyen ilyen nem jár, mert "egyedülálló" vagy! Ez magánügy! Az egyetlen amit kapsz, az a 2.-es adócsoport (egyedül élő gyermekes) ami kicsit jobb az 1-es adócsoportnál! Amikor pedig az éves adóbevallásod csinálod, van egy gyermekek után járó szabad összeg, amivel csökkentheted az adóalapodat, tehát ez sem kp! (Kindefreibetrag) Ha gyermeked itt van (a háztartásodban) az NSZK-ban, akkor jár "Kindergeld" az az családipótlék!

Info:

Kindergeld wird Ihnen einkommensunabhängig gezahlt. Es beträgt für das erste und zweite Kind 184 Euro monatlich, für das dritte Kind 190 Euro monatlichund für jedes weitere Kind 215 Euro monatlich. Für ein und dasselbe Kind kann immer nur eine Person Kindergeld erhalten. Es wird dem Elternteil gezahlt, der das Kind in seinen Haushalt aufgenommen hat. Leben beide Eltern mit dem Kind zusammen, können sie wählen, wer von beiden das Kindergeld erhält.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7700 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Szociális bérlakás Németországban

Sziasztok, Kint vagyok Nürnbergben hetek óta lakást keresek, de 2 gyerekkel nem vagyok túl népszerű a bérbeadóknál. Sok lakást találok a WBG-től, de nem tudom pontosan, nekik milyen feltételeknek kell megfelelnem, hogy szóba álljanak velem? Van most pl. egy török család, aki sürgősen keres nachmietert, de a lakás WBG-s. Érdemes ezt erőltetni? Itteni ismerőseim lebeszélnek a hasonló lakásokról, mondván nincs úgyse esély.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8075 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szociális bérlakás Németországban

bayer írta: Sziasztok, Kint vagyok Nürnbergben hetek óta lakást keresek, de 2 gyerekkel nem vagyok túl népszerű a bérbeadóknál. Sok lakást találok a WBG-től, de nem tudom pontosan, nekik milyen feltételeknek kell megfelelnem, hogy szóba álljanak velem? Van most pl. egy török család, aki sürgősen keres nachmietert, de a lakás WBG-s. Érdemes ezt erőltetni? Itteni ismerőseim lebeszélnek a hasonló lakásokról, mondván nincs úgyse esély.

Ne magánúton keresgélj, hanem menj olyan cégekhez amelyek bérbeadással foglalkoznak! Itt nincs sok kritérium! >> Például ilyen cégnél! (Ez ugyan nem Nürnbergben van, de ott is akad sok hasonló!)
Ui: sürün lakott városokban (városrészeken) nehezebb lakást találni, mert sok az igény kevés a kinálat (közel van mindenhez)! ERGO: falun nagyobbak az esélyek viszont kocsi kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!